Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósommal nem jövök ki, a...

Az anyósommal nem jövök ki, a barátom nem áll ki mellettem. Tudnátok valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Tudom ez a kérdés már többször elhangzott ezen az oldalon, de ez súlyos eset. 6 éve vagyok a barátommal, 4 éve lakok náluk. Fél ház az anyósé fél ház a barátomé. Az anyós ráadásul skizofrén, gyógyszereit nem szedi csak azért váltja ki hogy kapjon rokkant nyugdíjat. Régen nem zártuk a szobát, de egyszer lebukott és kiderült hogy állandóan bejár a szobába kutatni. Nézi a bugyijaim, hogy milyen gyümölcs van és minden mást. Azóta zárjuk az ajtót. Állandóan idegbetegnek hív engem pedig soha nem mondtam rá csúnyát, nem kiabáltam nem úgy mint ő velem és a fiával ( pl.: menj a rákba, hogy a r....b egyen meg, menj a g...be, a ku.....at, érjen el a rák stb.) Általában csak velem van problémája. Legutóbb pl az hogy a mosogató vizes maradt mosogatás után...Amikor a barátom nincs itthon csak én a szobában (mert más kimozdulni se merek, mindig behozom a szobába a kaját, mert ha itthon van nem merek kimenni) akkor csapkodja az ajtót, és morog magába és engem szid.És hiába mondom a barátomnak hogy beszéljen ő is úgy az anyjával mint ahogy az anyja vele, nem hallgat rám. Mondja hogy ő nem olyan ő majd szépen megmondja...igen és ez eddig hová vezetett??? SEHOVA..Az mondja kiáll értem de én nem így érzem...Sajnos elköltözni nincs jelenleg lehetőségünk, elhagyni nem akarom, de ez nem mehet így tovább. Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de regényt tudnék a sok problémából írni...A barátom mindig azzal jön mikor mondom neki hogy milyen rossz nekem hogy neki is milyen rossz gondoljak bele, két tűz között van...vagy a másik válasza számomra " hát akkor hagyjál el".. Tudnátok valami hasznos tanácsot adni?

2016. febr. 21. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
"Hát akkor hagyjál el"? Pff....egyből otthagynám a rákba"...
2016. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

1. Ha az anyós beteg, akkor nem beszámítható, nem felelös a tetteiért. A barátodnak kellene ellenöriznie, hogy szedje a gyógyszereket.


2. Amennyiben ezt nem tesz meg, nem várhatsz el semmit sem az anyóstól, sem a barátodtól. Ilyen esetben oda sem költöztem volna egy ilyen beteg emberhez.


3. Viszont a lehetséges megoldásokat eleve kizártad, ezért nem sokat lehet javasolni, mert vagy elköltöztök, vagy te költözöl egyedül, más módon nem lehet változtatni a helyzeten.


4. Ha a barátod ilyen választ ad, hogy hagyd el, akkor ezzel csak zsarolni akar, hogy ne menj el. Ha ezt hagyod, akkor me reklamálj.

2016. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Igen, Abai s vagy elkoltoztok v elhagyod, kulonben marad minden ugy, mibt most. Esetleg eladhatna a baratod es az anyja a hazat, ha eleg nagy es kijonne belole egy- egy kisebb kulon neki es kulon az anyjanak. De mivel beteg, gondolom nem akarja, h egyedul maradjon
2016. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Én elhagynám. Hasonlítsd már össze a két állapotot, hogy milyen voltán a pasid előtt, meg milyen vagy most. Még a szobából se mersz kimenni. Ilyen életet akartál magadnak? A skizofrén anyósod 90-95 éves koráig is elélhet, mert "csak" skizofrén. A pasid egy fäsz, aki annyit mond a gondjaidra, hogy akkor hagyd el. Te meg lassan már csak egy rakás szar leszel, mert hat év alatt teljesen kifacsar és leépít ez a béna kapcsolat.


Az egészséges kapcsolatok gyümölcsözőek, és nem lelkironcsot csinálnak az egyik vagy mindkét félből. A tiétek nem ilyen.


Feltételezem fiatal vagy. Jobb az ilyenből időben kilépni, mint kivárni azt, hogy beleöregedj és nehéz legyen midnent újra kezdeni.


Ráadásul az elmebetegségeknél az öröklődésről is érdemes beszélni, szeretnéd, ha terhelt gyereked születne ettől a pasitól, vagy szeretnéd, ha előjönne majd nála is?

2016. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

tervezel a pasival valamit?

mert ha nem akor tök felesleges ezt türni

2016. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Azert 4. nem mond hulyeseget.
2016. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha már ilyen kedvesen felajánlotta, hogy hagyjam el, úgy húznék el onnan, hogy csak úgy porzana utánam az út. Vissza se néznék.
2016. febr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
hát ha a srácnál barátodnál már kicsúszott az a szó is hagyjál el akkor nála már nincsenek mély érzelmek irántad lehet könnyebb lenne ha tényleg elhagynád!Neked jó mellette szenvedned?Írtad hogy a barátod nincs otthon félsz kimenni a szobából,akkor miért nem mész el mondjuk a barátnőidhez kicsit kikapcsolódni. Dolgozol amúgy??
2016. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 omba ***** válasza:
68%

Én megértem a fiú problémáját, de akkor is a te párod - lehetne, tehát melletted a helye bármikor, bárkivel szemben.

(apám se állt velünk szóba 2 évig, mert nem tetszett neki a feleségem. hát így járt).

Beteg embert azért nem kéne ilyen lazán venni, a fiának se.

2016. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 acelsziv ***** válasza:
82%
És négy éve szopatod magad egy ilyen semmirekellő puhap ö c s mellett? Nem semmi? Tudod hogy fog ez a négy év a végén hiányozni?
2016. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!