Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósommal nem jövök ki, a...

Az anyósommal nem jövök ki, a barátom nem áll ki mellettem. Tudnátok valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Tudom ez a kérdés már többször elhangzott ezen az oldalon, de ez súlyos eset. 6 éve vagyok a barátommal, 4 éve lakok náluk. Fél ház az anyósé fél ház a barátomé. Az anyós ráadásul skizofrén, gyógyszereit nem szedi csak azért váltja ki hogy kapjon rokkant nyugdíjat. Régen nem zártuk a szobát, de egyszer lebukott és kiderült hogy állandóan bejár a szobába kutatni. Nézi a bugyijaim, hogy milyen gyümölcs van és minden mást. Azóta zárjuk az ajtót. Állandóan idegbetegnek hív engem pedig soha nem mondtam rá csúnyát, nem kiabáltam nem úgy mint ő velem és a fiával ( pl.: menj a rákba, hogy a r....b egyen meg, menj a g...be, a ku.....at, érjen el a rák stb.) Általában csak velem van problémája. Legutóbb pl az hogy a mosogató vizes maradt mosogatás után...Amikor a barátom nincs itthon csak én a szobában (mert más kimozdulni se merek, mindig behozom a szobába a kaját, mert ha itthon van nem merek kimenni) akkor csapkodja az ajtót, és morog magába és engem szid.És hiába mondom a barátomnak hogy beszéljen ő is úgy az anyjával mint ahogy az anyja vele, nem hallgat rám. Mondja hogy ő nem olyan ő majd szépen megmondja...igen és ez eddig hová vezetett??? SEHOVA..Az mondja kiáll értem de én nem így érzem...Sajnos elköltözni nincs jelenleg lehetőségünk, elhagyni nem akarom, de ez nem mehet így tovább. Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de regényt tudnék a sok problémából írni...A barátom mindig azzal jön mikor mondom neki hogy milyen rossz nekem hogy neki is milyen rossz gondoljak bele, két tűz között van...vagy a másik válasza számomra " hát akkor hagyjál el".. Tudnátok valami hasznos tanácsot adni?

2016. febr. 21. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%

legjobb lenne,hogyha eladnák a lakást és az árát megfeleznék. így megkezdhetnétek a saját életeteket, külön anyóstól.

de ha ez nem fekszik, akkor is javasolnám, hogy költözzetek el. megéri az a havi 50-60 ezer forint ezt az állapotot? mert kb annyiért már bérelhetnétek valami kis lyukat. ami már jobb lenne, mint a mostani állapot.

a barátod amúgy rendkívül jól kezeli a konfliktushelyzetet..ahelyett,hogy megbeszélnétek és cselekednétek, egyszerűbb rávágni,hogy menj akkor, hogyha nem tetszik...

másik opció,hogy visszaköltözöl a szüleiddel. és közlöd a barátoddal,hogy ha szeretne együttélni veled akkor menjetek albérletbe. de hozzájuk nem mész vissza, nem szeretnél ott lakni.

2016. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tarozom azok közé, akik minden problémára azt a választ adják, hogy "akkor hagyd el, szakítsatok!". Nehéz párt találni, főleg olyat, akire mindenben számíthatsz. De ez ugye nem áll fent, mivel azt írod, hogy nem áll ki melletted.


Ha belegondolsz, ez a helyzet csak előhozta azt, hogy mennyire számíthatsz rá. Ha ez nem lett volna, akkor egy másik szituációban derült volna ki, hogy hogyan áll a problémáidhoz. Mi lenne, ha lenne gyereketek?


Valaki azt tanácsolta, hogy költözzetek el. Én nem tudom, hogy érdemes lenne-e ezzel a sráccal valahová is költöznöd.

2016. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%
A párod jócskán sáros ebben az egészben, fiaként az ő "dolga" lenne, hogy odafigyeljen az anyjára. Például miért nem beszélt az anyja háziorvosával erről? Miért nem kért segítséget erre alkalmas személytől? Egy beteg ember ápolása nem könnyű feladat és nem szabad félvállról venni. Mi lenne ha mondjuk egy időre hazaköltöznél, közölnéd a barátoddal, hogy nem érzed magad biztonságban a házában? Ha vissza is mész hozzá, legalább pár nap nyugtod lenne, mert úgy látom, hogy igencsak rádférne. De én a helyedben nem erőlködnék, a pasid se az anyja mellett nem áll ki, és melletted sem, akkor mégis mit vársz tőle? Így csak azt éred el, hogy pár év múlva idegroncs lesz belőled.
2016. febr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!