Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnánk rendezni a...

Hogyan tudnánk rendezni a kapcsolatot anyósommal? Engedjek el mindent a fülem mellett?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónő. Az a típus, aki szerint a szülőknek kell az ovihoz igazodni. korábban is voltak érdekes megnyilvánulásai, akkor magamban tartottam a véleményem.

most viszont már a mi gyerekünk is ovis, és bizony pont olyan szar szülők vagyunk, akiket mindig szid: 8 órában dolgozunk, nem tudunk délben a gyerekért menni, ha délután szólnak hogy másnap "lehetőség szerint" maradjon otthon akkor már nem tudunk szabadságot kivenni, ha átvariálás miatt szombaton munkanap van akkor dolgoznunk kell stb. És most már nehezebb lenyelnem a beszólásait. Nem értem, mit nem tud megérteni azon, hogy dolgozunk. Ha időben szólnak vagy olyan program van, akkor veszünk ki szabadságot természetesen.


Most megint lesz egy ledolgozós szombat, ezen jól összevesztünk mert "szegény gyerek lelki nyomorék lesz". Amikor megjegyeztem, hogy esetleg lehetne vele aznap a gyerek (ő nem dolgozik, mert ilyenkor kevesebb a gyerek és kevés óvónő is elég), akkor mondta hogy a mi gyerekünk, oldjuk meg mi (ebben igaza is van). Mondtam hogy megoldjuk, a gyerek oviban lesz. Ezután elkezdett beszélni a gyerekhez, és mikor azt mondta neki hogy milyen rossz anyja van, akkor fogtam magunkat és eljöttünk.


Azóta nem beszéltünk. Ti mit tennétek?


2016. febr. 24. 10:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Neki sosem voltak ilyen problémái, a gyerekei abba az oviba jártak ahol ő dolgozik.
2016. febr. 24. 11:26
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

"Ezután elkezdett beszélni a gyerekhez, és mikor azt mondta neki hogy milyen rossz anyja van, akkor fogtam magunkat és eljöttünk."


Namármost én az a fajta ember vagyok, aki mindig igyekszik béketűrő lenni, villámhárítóként szerepelni, sokak közös érdekét nézni, mindent tolerálni, DE! ebben az esetben pontosan azt csináltam volna, amit Te :D

Helyesen cselekedtél. Ezt itt és most kell elvágni, mert ha nem állítja le magát/ill. nem állítjátok le, akkor örökké ellened fog beszélni.


Én a helyedben megmondanám neki: Kedves Anyuka vagy nem tudom, hogy szólítod: nem vagyok rossz szülő, ha otthon "döglenék" a gyerekkel és nem lenne munkám, akkor meg az lenne a baj, szóval nem vagyok rossz szülő és ezt nem tűröm el, hogy így beszéljen rólam. Amennyiben meg tudja ígérni, hogy SOHA TÖBBET nem fordítja ellenem a gyereket, akkor meglátogatjuk, ha nem, akkor megszakítjuk a kapcsolatot. Ha szereti az unokáját - márpedig gondolom, igen - akkor ez előbb utóbb fájni fog neki. Miután ezt elmondtad, hagyni kell, hadd főjjön a levében. A férjeddel is beszéld meg, hogy Ő se menjen a gyerekkel - gyerek nélkül mehet, mégis csak az Ő anyja :D


Én ezt tenném. és cseppet sem érdekelne, hogy "fúj rám" :-) Pedig én minden anyóssal jóban voltam, de ezt én sem tűrném!

2016. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt már "szerencsém" ilyen óvónőhöz, mindig érdekelt,hogy az ilyenek a magán életben milyenek...hát ilyenek. Nem is értem,akinek ilyen magas fokú embergyűlölete van,az miért mérgezi kicsi gyerekek lelki világát meg a szülők minden napjait. Nem kell tűrnöd a beszólogatásait, nyugodtan állj ki magad és a gyereked mellett. Sajnos a legtöbb ilyen azért mocskolódik,mert a legtöbb ember igyekszik vele kulturáltan viselkedni és nem ordítja le a fejét..így meg van róla győződve,hogy igenis neki igaza van. Abban viszont van igazság,hogy a férjednek nem lenne szabad hagyni,hogy így bánjon veletek,mert ha sokáig így folytatja, egy idő után tényleg eléri,hogy a gyerek lelki nyomorék legyen az ő szavaival élve.
2016. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Sok olyan óvónő van állásban, akikről nem derült még ki, hogy pl. szadista, beteg, terrorizáló, hiszen a kisgyerekek még ezt nem tudják felmérni és elpanaszolni otthon.

Ezek istennőnek képzelik magukat, és "parancsokat osztogatnak" a szülőknek is, akik kényszeredetten betartják, mert félnek, hogy a gyerekükön áll majd bosszút.


Én bekameráznám az óvodákat, mert joga van a szülőknek tudniuk, hogy mi zajlik ott.

Legutóbb is volt egy "óvónő" aki megkötözte a gyereket, és volt egy másik is, akinek az volt az egyik beteges szórakozása, hogy nem engedte ki pl. a wc-re a gyerekeket.

[link]

2016. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az oviban milyen, de amikor ott vagyunk akkor a gyerekkel érdemben foglalkozik, mondókáznak, ha valami hibát vesz észre azt korrigálja (pl ceruzafogás) de úgy, hogy a gyerek szinte észre sem veszi. A szakmai hozzáértését nem kérdőjelezem meg.

De a szülőkhöz való hozzáállása kritikán aluli.

2016. febr. 24. 11:47
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell tőle segítséget kérni.

Gyerekkel találkozzon, te hanyagold.

Ha ellened uszítja, akkor nem viszed oda többet!

2016. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"már nem tudunk szabadságot kivenni"

Eddig olvastam.

Vezessétek be logika világába ahol gondolkodás egy alap dolog.

Oktassátok ki minden alkalommal amikor baromságokat beszél.

2016. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném tőle, hogy ha neki neadjisten máshova kellett volna beadnia a gyerekeit, akkor is haptákban ugrana délben, otthagyva a munkáját meg szabit kivéve, csak hogy a másik óvónéni ne legyen morci? Mint mindenki más, ő is 8órában dolgozik, szabit alig kapnak, azt meg értelmesebb dolgokra használják fel (úgy is mint nyaralás, hivatali ügyek, bank, orvosi vizsgálat).
2016. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

óvónőként neki kéne a legjobban tudni, hogy azok akiknél otthon tud maradni munkanapokon is a gyerek(szombati munkanap pl) ott általában a nagyszülő vigyáz a gyerekre.. de ő kategorikusan elutasította,hogy vigyázzon rá. akkor mégis mit vár? ő is dolgozik,tudja,hogy véges számú szabadsága van egy embernek+ nem mindenhol úgy megy,hogy bejelenti az ember,hogy holnap nem jön. vagyis de, csinálhatja ezt az ember, de akkor sürgősen mást fognak keresni helyette.. ez van, ilyen a mai munkaerőpiac.


úgyhogy szerintem anyós eléggé buta,hogyha ezt nem látja be.. ráadásul semmi baja nem lesz a gyereknek, hogyha pár havonta szombaton is bent marad oviban...

a gyerekért meg nem értem hogy várhatja el,hogy délben menjenek a szülők? miféle óvónő ő? azonkívül,hogy szocializálódjanak a gyerekek, többek közt azért van az ovi,hogy vigyázzanak rájuk, amíg a szülők dolgoznak.. a legtöbb gyerekért 4 óra után szoktak menni a szülők.

az meg,hogy ellened hangolja a gyereket nagyon undorító húzás.. én biztosan kerülném egy jó darabig, amíg nem hajlandó bocsánatot kérni.

2016. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!