Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apám szerint a párom lusta....

Apám szerint a párom lusta. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 1 éve;hogy hozzám költöztünk.Tulajonképpen én ezeket csinálom otthon:portörlés;mosás;mosogatás;felmosás;teregetés;seprés.Jeleztem a páromnak(ô a férfi),hogy átvehetné tôlem a mosogatást.Porszìvozni 2 hetente szokott.A mosogatás kényes téma;egyikünk sem szeret.De többnyire az én reszortom.De ö nem szeretne;igy rám hárul. Apám szerint kihasznál;mindent velem csináltat meg.Én tényleg mindent megcsinálok(kivéve fôzés)szeretek mosni;teregetni és port törölni.Ôszerinte sok mindent csinál:szendvicsetkészit a munkába;porszivozik(néha napján);cigit gyúr;fôz kb ennyi.Néha zavar ez engem,de nem szòlok.Mit kezdenék vele?30 éves!!!Elhagyni nem fogom.Szerinte nem férfi dolog takaritani.Mit gondoltok errôl? Bocsi ha hosszú lett!!!!Csak apu is mondja a dolgait és a párom is.

#Apòs.
2016. febr. 27. 15:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha egy férfi mondja egy másik férfire, hogy lusta, ott megpróbálnám objektíven nézni a dolgokat.
2016. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%

"2-es, és akkor mi van ha férfi létére valaki főz? Közben meg a dolgok kilencven százalékát az asszonyra tolja mert neki úgy kényelmes?"

Pont ez a lényeg, ezért kár volt lepontozni! Hogy férfi létére főz! Csak nem takarít. Bár néha bizony azért megfogja a porszívót. A nő meg, a kérdező, meg nő létére nem főz, hanem csak takarít.

Pont, hogy ne írjuk már le a kérdező férjét, ha nem takarít, mert hány és hány olyan férfi van, aki se nem főz, se nem takarít, de még a munkába a kajáját is az asszony készíti el.

És azért a családok nagy részében még a nők főznek meg és nem a férfiak. Míg ez a férfi legalább megfőz!

2016. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Mi az, hogy "nő létére nem főz"? Melyik testrészeddel fogod a fakanalat, te kis huncut?
2016. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
Ennyiből neház megítélni. Azt írod a párod főz. Nálunk pl. a főzés több időt vesz igénybe, mint az összes többi, amiket felsoroltál együttvéve. Ráadásul te csak heti 3-4 napot dolgozol. Ha a párod heti 5 napot dolgozik, akkor lehet, hogy ha az összes házimunkát te csinálod, még akkor is ő dolgozik többet összességében. Próbáljátok meg egyenlően elosztani a terheket és ne azzal foglakozz, hogy apukád mit gondol erről.
2016. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Apukám is dolgozik,Ő is reklámanyag terjesztéssel foglalkozik.Heti 3-4 nap.A párom váltott műszakban dolgozik+néha mellékállásban is vállal más munkát.Így néha hétvégén is dolgozik.

Apukám komoly beteg:epilepsziás,pánikbeteg,agorafóbiás jó pár éve Xanaxon él.

De állandóan belénk köt.Nagyanyámat rendkivül utálta(szegény pár éve meghalt).Mikor még ő élt,akkor mamám mondta rá,hogy lusta.Mert hazajött és aludt.nem úgy mint papám,aki munka után egyből a kertbe ment.Nála Ő volt a mérce.

Apám mondta Nekem,ugyanazt fogja csinálni,mint amit vele csinált nagyanyám.

2016. febr. 27. 17:12
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

"A párom váltott műszakban dolgozik+néha mellékállásban is vállal más munkát.Így néha hétvégén is dolgozik. "

És akkor szerintem itt fejezzük be! A férjed minden, csak nem lusta és ilyen munkaidő mellett igen is nagy dolog, hogy néha megfogja a porszívót és megfőz!

És már bocs, de te választottad a férjed, gondolom jól megvagytok és szerintem te magad sem tartod lustának a párodat, akkor miért nem állsz ki mellette? Akár igen, apukáddal szemben!

2016. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek!Kiállok a párom mellett teljesen, nem mondtam neki,hogy lusta!Csak apám mondta.Szerinte az.
2016. febr. 27. 18:27
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
apukád ilyen, szeret kötözködni, meg írtad, hogy pánik beteg is...szerintem is inkább a nők dolga rendben tartani a lakást, mosni teregetni, port törölni...a férfiak talán ilyenre, hogy poros a kép sarka, vagy az asztal kevésbé is érzékenyek... persze úgy korrekt, ha mindenki kiveszi a részét otthon a takarításból....túlzás azért azt mondani, hogy kihasznál, ezt azt azért nyilván megcsinál...
2016. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

Igaza van apádnak.


Egyrészt abnormális dolog 30 évesen a szülőkön élősködni, másrészt leírtad, hogy te csinálsz mindent, ő meg semmit szinte. Most akkor ez miért ne lenne kihasználás?


Mit csinálj vele? Komolyan ennyire szerencsétlen vagy?

Mondd meg neki, hogy ez így nem megy tovább, leszarod, hogy férfi dolog-e vagy nem a takarítás, át fogja venni az 50%-át vagy pakolhat. A fenyegetésnek nem kell valósnak lennie, de mondd meg neki, mert fontos, hogy erre mit reagál. Ha azt, hogy akkorsem, akkor tudni fogod, hogy neki a kényelme fontosabb nálad, és igazán elgondolkodhatsz a kapcsolatotokon! Ha változtat, jó.


De nehogy már ne "férfidolog" legyen, ha mindkét fél egyformán 40 órát dolgozik basszus, akkor ugyanúgy férfi, mint női dolog is! Állj már a sarkadra.

2016. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a vélemények!Én nem várom el tôle,hogy mindent megcsináljon,pláne munka után.
2016. febr. 27. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!