Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék szerint rossz lett a...

Anyámék szerint rossz lett a félévim, ezért mindent meg akar tiltani. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
A félévi átlagom 3 14/15 lett (3.9333) és anyámék szerint ez szörnyű. 10. Es vagyok, gimnáziumban. Matekkal és fizikával szeretnék továbbtanulni, abból 5ös lettem. 1db 2esem, 5db 3asom, 6db 5ösöm, 3db 4esem. Szerintük így nem fognak felvenni egyetemre mert szar az átlagom. Pedig jobb lett az átlagnál, de ezőket nem érdekli, csak az, hogy tavaly jobb voltam, meg hogy azt várták el, hogy max 2 3asom legyen. Pedig egyetemre ha írok 2db 80%os emelt érettségit simán felvesznek, és nem nézik meg az átlagomat. És most el vették a tabomat, gépemet, telefonról le akarják mondani a mobilnetet, a spotify előfizetésemet.is le akarják mondani, amit a saját zsebpénzemből fizetek, és a telefonomat is el akarják venni, csak már el mentek pihenni, de valószínüleg.holnap azt is elveszik.
2015. jan. 23. 21:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Tényleg elég szörnyű... Ha egyetemre akarsz menni, ez kevés.
2015. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Az igaz, hogy nem ettől az átlagtól fog függeni a jövőd, de abban igazuk van, hogy fektess több energiát a tanulásba mint a kütyüidbe. Ha megszokod, hogy jó neked a közepes átlag, akkor annál csak lejjebb fogod adni. Meg amúgy is, belegondolva minek egy 10.-esnek ennyi minden? (gép+tablet+mobilnet+spotify) Elég lenne csak a gép és a net nélküli mobil...(És nem, nem egy vaskalapos őskorból előjött szülő vagyok, hanem egyetemista diák) Hidd el nem maradnál ki semmiből, és még a tanulásra is lenne időd. Lődd be magadnak célul, hogy a legrosszabb jegyed is 3-as legyen, és abból is csak egy legyen legközelebb, így a szüleid látni fogják, hogy igyekszel.
2015. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is gyengén tanulsz.


Egyébként dolgozol suli mellett? Hogy fizeted különben saját zsebből?

2015. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
kisanyám a zsebpénzedet kitől kapod? és miért?
2015. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
A feleségem 48 évesen kezdett neki a giminek, és neki is jobb jegyei lettek, mint a tiéd. Ám iszonyatosan sokat szenvedett ebben korban a tanulással. Tessék megemberelni magad, a szüleid állják a megélhetésed, más dolgod sincs, mint tanulni! Ne várd már el, hogy majd sajnálunk azért, mert lusta vagy! A "saját zsebpénzed" - dolgozni jársz iskola után? Mert ha a szüleidtől kapod, az nem "saját"!
2015. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj hogy jobb voltál... tehát mostanság kevesebbet foglalkoztál a tanulással ezért romlott az átlagod. Ez tovább romlik ha úgy folytatod ahogy eddig. Gondolom ez ellen akarnak tenni és a legnagyobb ellensége a tanulásnak a net meg hasonlók. Sokat nem tudsz tenni, többet tanulsz a jövőben és nem lesznek ilyen gondok.
2015. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%

Pedig igazán nem nehéz bármit megcsinálni 4-esre!

Az egyetem, na az majd húzós lesz! Mikor egy vizsgára kell majd annyit tanulni mint egy egész érettségire!

2015. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A zsebpénzem egy részét a szüleim adják, de annak a nagy része kajára megy, amikor nem elég amit kapok. Ezen felül nagyapám ad néha egy kevés pénzt, szülinapomra, névnapomra, karácsonyra, húsvétkor kapok még általában. És szerintem nem nagyon van szükségem se biológiára, se németre, se földrajzra, mert a fizikával és matekkal szeretnék foglalkozni.
2015. jan. 23. 21:49
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Bennem is felmerült, hogy a zsebpénz vajon saját kereset, vagy szabad felhasználású szülői támogatás? Ez utóbbi esetben ők fizetik az előfizetésedet is.

Másrészt a matek és fizika szuper, de 10.-es vagy, nem tudhatod, mi változik a felvételi rendszerben, nem tudhatod, két év múlva mennyire tudsz két 80%-os emelt érettségit összehozni, és hogy az mennyre fog számítani akkor, milyen alapkövetelmények lesznek.. A felsorolt jegyek és átlag pedig nem értékelhető, egyrészt a 3-as mint a nevében is van, középszerű, nem pedig jó, másrészt ha pl. a 6 db ötösöd laza tárgyakból van, a komoly tárgyak pedig 2-3-asok, akkor máris másképp fest a kép. Szedd össze magad, mert nagy az esélye, hogy még lejjebb csúszol a következő 2 évben. Én egyetértek a szüleiddel, hogy azért nem olyan jó az a félévi, mint ahogyan azt te gondolod, és ha ők úgy hiszik, a legjobb motiváció erre a netmegvonás és hasonlók, bizonyára igazuk van. Úgysem valószínű, hogy sokáig tartson a dolog, az internet a tanuláshoz is kell.

2015. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
72%
hasonlo nekem is bar en szak középbe járok (nem szak munkás. Mert öszekeverik). Szerintem teljesen jok a jegyeid a 2 es az focibol let nekem mert pont nem érdekel a gdp meg a töbi en is 10es vagyok. Gimi nehezeb . Szoval ha oda mentem volna en a 2esert kuzdotem volna. Szoval jo az. A mobilnet stb a te dolgod valamivel ki ki kel kapcsolodni. Egyetdmíg meg meg sok ido.
2015. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!