Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell leszólni hogyha én...

Miért kell leszólni hogyha én így nevezem a kislányom?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a lányom, már pici korától úgy becézem hogy Macus, így nevezik az oviban is. Egyébként Jázminnak hívják.Anyósom teljesen kiborít mert mindig gúnyolódik rajta.
2016. márc. 6. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha a kislányodnak tetszik ez a becenév és hallgat rá, akkor nem kéne anyósnak problémáznia vele. Érdemes lenne megbeszélni vele egyébként, hogy pont ő az, aki bántja a lányodat azzal, hogy gúnyolódik ezzel a becenévvel. Ha nem érti meg, kezdd el te is sértegetni az ő nevét.
2016. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Kezdd el anyóst Süsünek becézni, akkor legalább más témája lesz.
2016. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Amíg a kislánynak tetszik, addig nincs ezzel probléma, ezt kellene anyósnak is felfogni? Neki nem volt soha beceneve?
2016. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerinntem ssincs vele gond!Ha tetszik a kislánynak,neked is akkor Ennyi!Anyósnak meg ha nem tetszik nem hívja így,de nem cseszegessen érte!
2016. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy már ezen problémázzon bárki is. Ha a kislánynak elege lesz belőle, akkor úgy megy iskolába, hogy Jázminként mutatkozik be, nem Macusként. (Én is így dobtam el az ovis becenevem 6 évesen)

Anyóst állítsátok le, amúgy is mi köze van ehhez bárkinek? Szerintem 3 évesen is van beleszólása valakinek abba, hogy értelmes keretek között hogyan szólítják, tehát ha a kislánynak jó a Macus, akkor anyósnak is legyen jó. Ha a kislány jövőre Mina akar lenni (Jázmin becézése, ha valaki nem ismerné), akkor az lesz és anyós pedig lesz szíves követni, mert őt sem nevezitek önhatalmúlag Mancinak, mert nektek az tetszik.

2016. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Konkretan mi a kifogasa anyosodnak?
2016. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
6. Lehet, hoyg anyós arra gondol, sok helyen a "Maca" k-vát jelent, és ez a (Maca-Macus) becenév azt is jelentheti.
2016. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Mi köze hozzá? Ha a kislánynak tetszik, és maga a szó nem sértő, akkor semmi gond.


Én például Tímea vagyok, de 2 éves koromban eldöntöttem hogy nem Timi, hanem szigorúan Mimi :D

2016. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
8. Azt nem csodalom! :-) En is Timea vagyok, es a Timit nagyon nem szeretem. Nekem is mas becenevem van...
2016. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Nekem pl. a maci jutott eszembe a Macus-ról :)
2016. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!