Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan békíthetném meg anyát?...

Hogyan békíthetném meg anyát? Nem akartam leszólni az életét

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, így borult az egész eddigi tervem az életemet illetően. De ez nem baj, mert boldogok vagyunk, csak számomra néha még felfoghatatlan ez az egész.

Tegnap beszélgettem anyával és mondtam, hogy akkor a jogi egyetemet még pihentetem, baba mellett azt nem végezném el, de egy könnyebb szakot igen, mondjuk a Corvinuson. Erre mondta, hogy szerinte ez hülyeség, annyi időm lesz még tanulni később, a pici ovis koráig felesleges ilyennek foglalkoznom. Ez kicsit rosszul esett, mert nem azért tanultam keményen, tettem nyelvvizsgákat, nyertem versenyeket, hogy utána kb. a kukában landoljon az egész és azt mondtam anyának, hogy nekem nem elég az, hogy utazgatok, gyereket nevelek, vásárolok és a Belvárosban császkálok egész nap a barátnőimmel, nekem kell valami cél. És úgy értette, hogy ezzel rá utaltam, mert ő kb. ezt teszi, sosem dolgozott. De ez nem baj, mert neki ez elég, nagyon jó anya és feleség ettől függetlenül. Csak nekem kevés lenne ez...

Ezért most megsértődött rám és alig szól hozzám. Ma is hívtam, hogy kinéztem 2 babakocsit az interneten, de nem tudom, melyik lenne a legjobb, eljöhetne velem megnézni őket a boltba délelőtt. Erre közölte, hogy dolga van. Aztán kérdeztem, hogy nem ebédelünk-e együtt kedden és utána elmehetnénk ruhákat venni apa születésnapi meglepetésére, de azt is lemondta.

Reggel kértem, hogy segítsen egy irodalmas házidolgozatban, de annyit mondott rá, hogy ő ehhez úgy is hü.ye, kérjek meg valakit, aki egyetemet végzett...


2016. jan. 10. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég gyerekesen viselkedtek mindketten. Ezek még csak tervek,előre nem tudhatod te sem mit hoz az élet.
2016. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Én azt hiszem ha anyád megsértődött ezen, akkor az azért lehet mert a szíve mélyén neki sem volt elég az a fajta élet amit élt. Talán nem volt lehetősége egyetemre menni és ha nem is mondja, fájlalja. Te meg jól az orra alá is dörgölted. Én a helyedben bocsánatot kérnék tőle, hiszen hát nem úgy értetted...Aztán idővel lenyugszik. Engem is sokszor megsért a gyerekem, tudom is magamban, hogy nem úgy értette mégis megsértődök rajta mert baromi rosszul esik. Aztán idővel elmúlik és helyre áll a béke.
2016. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%
Mondd neki azt, hogy nem vagy benne biztos, hogy te is olyan okosan választottál párt magadnak, mint ő, ezért inkább felkészülsz arra, hogy teljesen magadra hagyva is fel tudd nevelni a gyerekedet.
2016. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!