Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kislányom majd anyósom után kapja, a nevét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem anyósomat, ezért róla szeretném elnevezni majd a lányomat. Persze ez anyósomnak meglepetés lesz. Szerintetek szép gesztus?
2015. febr. 11. 18:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
A mi lanyunk is rola kapta, es a a neve is nagy szep. :) ha az en unokamrol lenne szo nagyon meghatodnek :) persze remelem nem margit vagy erzsike vagy piri anyosod :D
2015. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Igen, szep gesztus. En is nagymamam utan kaptam a masodik keresztnevem.
2015. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Mindenképpen, sőt szokás is egyik-másik családnál. Gyönyörű meglepetés lesz ebben biztos lehetsz, csak arra figyelj tényleg (egyetértve az előzőkhöz), hogy ne legyen régimódi, ne csúfolják miatta, ne a gyerek igya a levét. Lehet szép volt egy név régen, de 21 században egy Margit névvel meg fogják enni az iskolában...
2015. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon szép gesztus, biztosan örülni fog neki.

És tök jó, hogy valaki végre jóban van az anyósával :)

2015. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen, szép gesztus. Persze csak ha nektek is tetszik a neve. Csak azért, hogy kedveskedjek nem adnám, de ha amúgy tetszene, akkor igen. Éppúgy, mint apa nevét is csak akkor, ha mindkettőnknek tényleg tetszik. Én második nevet nem adtam egyiknek sem, mert feleslegesnek tartom.
2015. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Még ezt a párom sem tudja.
2015. febr. 11. 18:25
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg igen. De gondolj arra, hogy ma más keresztnevek a kedveltek, nehogy a lányod majd utálja a saját keresztnevét. Valóban inkább második keresztnévként ajánlott, azután majd Ő eldönti, hogy inkább melyiket használja.
2015. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

"a kislányom majd anyósom után kapja, a nevét?"


Azért nekem fura lenne, ha az oviba majd pl. özv. Kovácsnénak hívják majd...

:)

2015. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Anyukád él még?

Anyósod hogy hívják?

2015. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az nem tetszik, hogy a párod sem tudja. Szerintem a névválasztást közösen kellene megbeszélni, még ebben az esetben is.
2015. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!