Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket is azért kicsit jól...

Titeket is azért kicsit jól érintett amikor a férjetek végre tisztázta anyósotokkal a kapcsolatát illetve nem tartotta vele annyira a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ha anyós mondjuk picit beleszólt a kapcsolatotokban, többször összeveszett veletek is, sőt a sógornőd is összeveszett veled a 8 év alatt azért örültél amikor a férjed végleg kiállt melletted és az ilyen családtagokat anyóst, testvért inkább úgy mond semmibe vette, és veletek lett kapcsolata.Végre levált az anyjáról, és hanyagolva lett a minden héten egyszeri látogatás oly annyira hogy mondjuk 2-3 havonta ha egyszer felhívja?!


Igazából barátnőmmel beszéltük ezt, mondtam hogy én személyszerint örülök. Ő azt nyílatkozta hogy bár az ő anyósa inkább lehúzza őket, sosem örülne annak ha nem tartanák a kapcsolatot és ha ez így is lenne, inkább támogatná hogy de igenis tartsuk a szülőkkel a kapcsolatot. Azt mondta hogy én is járhatok így hogy majd a jövőbeli menyemmel nem fogok kijönni és a fiamat ellenem fogja beszélni.


Ő 24 éves én 27 szerintem még nem látja ezt a helyzetet annyira át.


2016. márc. 6. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is hasonló volt,eleinte közel laktunk,menni kellett hetente,férjemnek naponta telefon,beleszólt mindenbe.

Én untam meg,de nem kellett sok rábeszélés,200 km-re költöztünk,2 havonta meglátogatjuk őket 1napra,2hetente egy 5 perces mizu telefon,nem mondunk el semmit igy nincs mibe beleszólni.

Én örülök ennek.

2016. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
65%
Nállunk ez űgy ment,hogy anyósomékkal konkrátan szomszédok vagyunk. Minden nap nállunk volt és mindenbe bele szólt. Eleinte tűrtem és nem szóltam,mert nem akartam,hogy megromoljon a kapcsolata a páromnak a szüleivel. Amikor már egy jóideje ez ment és tényleg nagyon elkezdett zavarni,szóltam a páromnak,hogy ha az anyja bent van nállunk akkor énm szépen leülök és semmit nem fogok csinálni mert elegem van abból,hogy mindenbe beleszól és állandóan kioktat mintha én nem tudnák semmit megcsinálni. Onnantól kezdve ha anyósom belekötött valamibe a párom rászólt és megvédett. Pl ha a főzésbe szólt bele a párom válasza az volt,hogy "hagyd békén,mert jobban főz,mint te" (ami amúgy tényleg így van). Vagy ha mondjuk sáros cipővel bejött a házba akkor mindig rászolt,hogy vegye le a cipőjét,mert csak nekem csinálja a takarítani valót. Azóta anyósom ugyanúgy bejön hozzánk,de semmibe nem szól bele.
2016. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 omba ***** válasza:
70%

Egy párkapcsolat az KÉT személy ügye, a házasság még inkább... csak keményen.

Ti vagytok egy család, ketten - meg majd a gyerekeitek.

2016. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Örülnék,ha a férjem tisztázná a helyzetet anyósommal, de nem teszi.Nem áll ki értem.Én sem védtem meg magam évekig,de elegem lett, s úgy oldottam meg,csak ünnepekor találkozunk, így ritkábban tud piszkálni.

Annak viszont nem örülnék, ha a férjem nem tartaná a kapcsolatot az édesanyjával.Ő igenis menjen, látogassa,hívja.Annak viszont örülnék,ha nem számolna be az anyjának a magánéletünkről.

2016. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Oké ne hagyjátok hogy beleszóljon a kapcsolatotokba, de ne feledjétek el, hogy ő nevelt fel, ő adott nektek életet... Amiket olvastam, hogy "Ne szólj bele, mert jobban főz, mint te" ez padlóra vágott! Hogy lehet ilyen gusztustalan ember aki ilyet mond az édesanyjának? Szánalmas... Csak tisztázni kell, hogy A mi életünk, tudjuk mit csinálunk. Csodás módon nekünk semmi baj, mert nem lekezelően beszéltem sem az én édesanyámmal, sem a pároméval. Csak meg kell húzni a határt, de diszkréten!
2016. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Mindenesetre a közös gyermeketek azt a mintát látja, amit ti mutattok neki.

Én a nagymamám halála után 25 évig jártam a nagypapámhoz, segítettem, ápoltam.

Ezt látta a lányom, és amikor a férjem beteg lett, együtt ápolta velem.

2017. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a határokat meghúzzuk és ahhoz tartja magát mindenki, akkor nincs gond. A jó viszonyt kell/kellene megőrizni.


Tehát nem szólunk bele egymás életébe, se anyós a mienkbe, se mi az övébe. Ez lenne az ideális. Sajnos a legtöbben átlépik ezt a határt, ilyenkor legjobb figyelmeztetni az illetőt és jobb, ha ezt a saját gyereke tesz, tőle jobban elfogadja a véleményt anyós, mint a házastársától.

A teljes kapcsolat megszakítást nem tartom jónak. Minden nő gondoljon bele, egyszer ő is lesz anyós (ha van gyereke), neki se esne jól ha kizárnák a családból.


Az én viszonyom se felhőtlen anyósommal, küzdöttem évekig, de megtanultam, hogy sose leszek elég jó neki. Onnantól kezdve nem görcsöltem rá a találkozókra. Viszont a férjem telefonálgat neki, én nem hívom, csak ha muszáj. Találkozunk 1-2 havonta, ha családi esemény van, sűrűbben. Néhány udvariassági kör és ennyi. A férjemnek viszont az anyja, akkor is ha 3 hónap házasság után közölte velem, hogy váljunk el és az első unokánál hisztériás rohamot kapott. Aztán személyes sértésnek vette, hogy nem fiú lett.


Igaza van a barátnődnek. Nem kell hagyni, hogy betolakodjon az életetekbe, de ki sem tilthatod őket. Meg kell találni az arany középutat. Ezzel a férjednek is tartozol.

2017. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!