Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen apósjelölttel?

Figyelt kérdés

A párommal sok éve együtt vagyunk, régóta együtt is élünk. A szüleivel a kezdetektől fogva nem valami rózsás a viszonyom, úgy érzem, mindenbe bele akarnak szólni, de amikor segítség kellett volna, mindig hátat fordítottak. Az anyja engedékenyebb és elfogadóbb, de azért őt sem kell félteni. Az apja egy igazi zsarnok, aki 1-2 emberen kívül kb senkivel nincs jóban a világon. A páromat is mindig irányította, emiatt a párom labilis, gyenge és határozatlan lett. Mellettem kupálódott kicsit ki, de még mindig fél az apjától, aki pedig eléggé nehezményezi, hogy a fia 1-2x már szembe mer szállni vele és nem bólogat neki többé minden szemét beszólására és cselekedetére. Sajnos azonban ez az erélyesebb fellépés csak olaj volt a tűzre és újult erővel keverik azt a bizonyost körülöttünk.

Hogy konkrétumot említsek, 1 éve elköltöztünk messzebbre a párommal. Mikor otthon laktunk, az volt a bajuk, miért lakunk ott, menjünk el messzire, ott több lehetőségünk lesz. Mióta elmentünk, az a bajuk, miért nem költözünk haza, mert szerintük semmi értelme havonta 2x is hazalátogatni a szülővárosunkba (külföldre mentünk, 3 órás út, olyankor bevásárolunk, családot látogatunk, ügyet intézünk, kocsit javíttatunk...stb.). Szerintük ennyi erővel haza is költözhetnénk. Ha azt mondjuk, haza akarunk költözni, azt mondják, ott nincs munka, mit akarunk ott. Ha hazalátogatunk, minden egyes alkalommal fél órás litániát hallgatunk arról, miért utazunk annyit, micsoda pazarlás, elkocsikázzuk az egész fizetésünket, ezért nem tudunk félretenni (a drága albérlet miatt nem tudunk, nem a kocsi miatt), de ha hozzájuk nem látogatunk el vagy csak 1 órára, akkor megsértődnek, miért nem szánunk rájuk több időt. Mikor otthon éltünk, sem jártunk havi 1-2 alkalomnál többet oda, egyszerűen agyvérzés közeli állapotban jövünk el tőlük minden alkalommal, olyanokat mondanak, nem lehet ezt bírni. Én már gyomorgörccsel megyek hozzájuk...

Múltkor egyszer kikeltem magamból és megmondtam nekik, hogy a mi pénzünk, az én autóm (én vettem annak idején), oda megyünk vele, ahova akarunk, nem ők fogják megmondani, de nem értették meg és csak még jobban hajtják. Mióta a párom is visszaszólogat nekik, csak még inkább ellenségként tekintenek rám. Az apja kb már úgy néz rám, mint aki meg akar fojtani. Múltkor már odáig fajult a dolog, hogy az apja találkozott a szüleimmel és elkezdett nekik minket ócsárolni, kiváltképp engem, hogy miattam nem járunk hozzájuk és látszik rajtam, mennyire nem szeretek náluk lenni, mert így meg úgy viselkedek (csoda?!). Nekem itt betelt a pohár, hogy a saját szüleim előtt ilyenekről beszél. Valószínűleg azért csinálta ezt, mert előtte pár nappal beszólt nekem valamit a munkanélküliségem miatt (3 hónapja vagyok az) és a párom megvédett engem és visszaszólt az apjának, hogy olyan pofátlan hangnemet nem engedhet meg magának velem szemben, amilyet rendszeresen megenged. Most szerintem bosszút forralt, az egész rokonságnak minket oszt, már a külföldi rokonokaikkal is kivesézték, hogy micsoda munkakerülő vagyok, mert olyan nincs, hogy valaki 3 hónapig munkanélküli (én ezeket a rokonokat nem is ismerem, de semmi közük az én ügyeimhez). Elegem van, hogy állandóan egy ilyen pofátlan, illemet és tiszteletet nem ismerő emberrel kell harcolnunk, akitől a párom fél, én a párom miatt nem szólok neki, ha meg mégis megvédjük magunkat, vérig sértődik és uszítja ellenünk a családot (már hallottuk vissza máshonnan is, micsoda szemetek vagyunk, amiért csak 2 hetente látogatjuk őket kis időre). Le lehet egy ilyen embert szerelni? ha odamegyünk, csúnyán bánik velem, beszólogat mindkettőnknek, van, hogy ki se dugja a képét, ha épp nincs kedve hozzánk, ha meg nem megyünk vagy épp nincs sok időnk ott ülni, akkor meg mindenkinek minket ócsárol. Én legszívesebben már pontot tettem volna az ügy végére, nem tartanám a kapcsolatot vele. Van valami egyéb megoldás? Az egész családot ellenünk fogja fordítani (testvéreit, szüleit).


2016. márc. 7. 10:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és már olyat is mondott a drága apósjelölt, hogy nem érti, minek akarok hazajárni a szüleimhez, mikor egyértelmű, hogy engem nem szeretnek a szüleim, csak a testvéremet (ami egyértelműen badarság, mindig örömmel veszik, ha hazamegyünk). Ennek ellenére mindig a szüleim azok, akik közös programokat szerveznek nekünk, vendégül látnak, oda nem megyünk rossz szájízzel, mert nem kritizálnak állandóan és nem bunkóznak folyton, mint a párom szülei. Aztán meg csodálják, ha rájuk csak 1 órát szánunk és ennek még hangot is adnak (pl múltkor: "jéé, ránk is tudtak egy kis időt szánni, mi is a világon vagyunk?".
2016. márc. 7. 10:33
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezhetem, hogy miért vagytok ezekkel az emberekkel kapcsolatban még? De komolyan.
2016. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Xard le és ne menjetek oda.
2016. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert a párom szereti a szüleit, bármilyenek is. Nekem semmibe nem telne többet nem menni hozzájuk, még a szüleim is azt tanácsolták (pedig sokáig azt mondták, enyhüljek feléjük), hogy amiket most már művelnek, tényleg sok és ha nem akarok, ne menjek többet hozzájuk, mert látják, mennyire kikészít, ha beszélek velük. Az utóbbi hónapokban többször sírva jöttem el onnan. Borzasztóan negatív emberek, soha semmi nem jó nekik, csak kritizálnak minket (a párom unokatestvérei a bezzeg gyerekek, akikhez mi sosem érhetünk fel). Plusz én vagyok szerintük a fő hibás mindenért. Pl a kinti rokonokkal már azt is megtárgyalták (csak az egyik idős nénivel beszéltem kb 2x, a többieket soha nem láttam), micsoda zsarnok vagyok én és én irányítom a fiukat... azért, mert legutóbb a párom az egyik rokonnal ment el kanapét nézni és felhívott engem a bútorboltból, hogy mi a véleményem az előtte kinézett bútorokról, melyiket vegyük. Erre a néni elkezdett erősködni, hogy tegye le a párom a telefont, el tudja egyedül is dönteni, melyiket vegye, majd a néni megmutatta, melyiket kell vennünk. :D Elmebeteg egy família...
2016. márc. 7. 10:44
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is hasonló a helyzet, én sem jövök ki párom szüleivel, ő meg túlságosan függ tőlük, nehezen szakad le...


Ami nálunk segít, az az, hogy a párom pszichológushoz jár és együtt foltozgatják a zsarnok apa és túlféltő anya által okozott sebeket, illetve én nem megyek a szüleihez egy ideje. Ha találkozni akar velük, ő mehet, de én nem vagyok rájuk kíváncsi az előzmények után.


Ami még bevált a páromnak, hogy a pszichológus tanácsára nem a szülői házban látogatja meg a szüleit, hanem semleges helyen, pl. kávézóban, cukrászdában. Erre a magyarázat, hogy otthon, a gyerekkori környezetben akaratlanul is felveszi újra a gyerek szerepet, és nem tud konfrontálódni a szüleivel, nem tud kiállni magáért. Mióta ezt a taktikát alkalmazzuk, rengeteget javult a kapcsolatunk is, és ő is érzi, hogy működik.

2016. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha mi is el tudnánk menni semleges helyre, de ők az éttermet, kávézót felesleges pénzköltésnek tartják, a 7 év alatt talán 2x láttam őket ilyen helyen, fontos eseményeken. Ellenben az én szüleim rendszeresen hívnak minket ilyen helyekre, amit aztán tovább sérelmeznek, azt hiszik, ez anyagi kérdés, pedig az én szüleim sem keresnek sokkal többet.
2016. márc. 7. 10:53
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nos, magánvélemény, de én ezt tenném.

Ehhez először is egy olyan pár kell, aki az én pártomat fogja és azt nézi hogy nekem mi a jó, ez alap.

Utána megmondanám neki a vágatlan véleményem a szüleiről és az egész helyzetről, akár órákig tartó monológban. Közölném, hogy nyugodtan látogassa a szüleit amennyit jólesik, de engem a legutóbb láttak utoljára, és nem látom szívesen a közös otthonunkban sem őket a korábban vázolt okok miatt. Velem él, velem akar családot, ha elfogadja ezt akkor rendben van, ha nem, akkor nem vagyunk egymáshoz valók. Tisztáznám vele, hogy ez az ultimátum a hosszú ideje tartó szemétkedések miatt van, nem az én hisztimről van szó. Később, ha a szülei megtanultak viselkedni, akkor próbaidőre kerülnek, akkor esetleg láthatnak unokát is. Ha megint megy a szemétkedés, repülnek. Na kb így kell helyretenni a zsarnokokat.

2016. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A túlféltő anya itt is megvan, mesélnél esetleg arról, mik derültek ki a pszichológusnál? Nálunk én jártam már pszichológusnál, hogy hátha fel tudom dolgozni a dolgokat, de sajnos 2 szakember sem tudott velem mit kezdeni, mivel nem velem van a gond, a párom szüleit meg megváltoztatni nem tudom... lehet inkább a páromnak kellene elmennie.
2016. márc. 7. 10:56
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a párom apját meghatná, ha unokával fenyegetem (bár még nincs, de tervben van), még a gondolatnak sem örül (állandóan arról papol, micsoda felelősség, mennyi gond van a gyerekekkel és mennyire beszűkül majd akkor az életünk). Az a baj a fenyegetőzéssel, hogy az ilyenek hatására kezdett rá ócsárolni engem a szüleimnek, ócsárol a kinti rokonoknak, a szüleinek, a testvéreinek, és ők meg neki hisznek és akárhova megynk látogatóba, mindenhol mi vagyunk a bűnösök, akik szegény apukával-anyukával nem törődnek eleget.
2016. márc. 7. 11:00
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt szó fenyegetőzésről, csak tényekről. Pl nálam telefonon már feketelistás lenne. A párod dolga, hogy megvédjen. Az ő szülei. Az én anyám is zsarnok volt, amíg egy nap össze nem pakoltam és szó nélkül le nem léptem. Akkor bezzeg már bőgött. Idővel megtanulta, hogy vagy megváltozik, vagy nem hall többet felőlem. Ma már jó a kapcsolatunk. Oké, ez nálatok nem fog menni valószínűleg, de ezt nem is neked kell lemeccselni. A rokonoknak hiába ócsárol, gondolom mindenki halálosan unja már a dumáját, hisz írtad, hogy mindenki utálja. Majd elviszi a szíve a sok balhézás miatt. Te viszont most szenvedsz, ezért kell kilépned ebből a mérgező körből. A párod most lépjen férfiként, még ha nehéz is. Ha ezt a félelmét legyőzi, akkor később a többi akadályt is könnyebben veszi majd. Gondolom nem akarod, hogy a gyerekednek is mondja a magáét?
2016. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!