Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan sértődött meg anyósom?...

Jogosan sértődött meg anyósom? Mit tudunk vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy lányunk, és szóba került hogy ha velünk valami történne, mi lenne a gyerekkel. Férjem megmondta hogy ezen nem kell aggódni, az én húgom fogja felnevelni, mindent megbeszéltünk vele és le is papíroztuk ügyvédnél a végrendeletünkkel együtt.


És azóta ezen van megsértődve, hogy miért nem ő nevelheti a gyereket ha mi meghalunk.


Beszéljünk vele, magyarázkódjunk? Vagy viseljük a beszólásokat türelmesen, egyszer úgyis abbahagyja?


2014. jan. 11. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem hagyjátok, majd lehiggad.
2014. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

"És azóta ezen van megsértődve, hogy miért nem ő nevelheti a gyereket ha mi meghalunk"

bazzeg, bazzeg, bazzeg, bazzeg. Nem tudok mást mondani ilyenre, és inkább nem fejtem ki, hogy mit kívánok az anyósodnak.

A két opció a magyarázkodás és a türelmes hallgatás? Olyan opció nincs, hogy beleveritek a falba a fejét, és eltöritek mindkét karját? Tudom, túlzok, de kb. azt tartanám megfelelő reakciónak.

2014. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

miért nem ő nevelné amúgy?


én is a tesómra bíznám, ha vállalná, nekem az ok az, hogy a szülőm normál esetben hamarabb megy el, mint a tesóm, mégegyszer nem szívesen kényszeríteném ennyire közeli hozzátartozó elvesztésére, bővel elég lenne ha a nagyszülőjét veszti el, mint a nevelőjét is egyben. Másrészt egy nagyszülő másképp nevel, mintegy hozzám korban közelebb álló...

másrészt nem fair a agyszülők közt választani, 3adrészt nem venném el a gyerektől a kényeztető agyszülő szerepét, a nagyszülő lehetőleg maradjon is nagyszülő..


ha hasonló okok, akkor én elmondanám, mert szerintem emgértené

2014. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

2-szer is "agyszülőt írtam" tutti tudat alatt...nagyszülő mármint...

/oda-vissza anyósnak, és saját szülőknek ez lenne a válaszom/

2014. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Itt kettes, a hármas hozzászóló kicsit racionálisabban és normálisabban közelítette meg a kérdést, csak egyetérteni tudok vele, de nagyon bepöccentem. Azon problémázni, hogy nem ő nevelheti a gyerekeket, ha ti meghaltok? Micsoda morbid hülye...
2014. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Anyósod nem normális, egyértelműen jól döntöttetek, hogy a húgodék nevelnék ebben a szituban a kislányt.

Lehet, hogy attól fél anyósod, hogy ekkor ő nem találkozhatna az unokával? Mivel a te családodban lenne a gyerek lényegében elhelyezve, talán nem is ismeri annyira őket. Ha szeretnétek vele tisztázni a helyzetet, akkor esetleg erre rákérdezhetnétek. Bennem felmerült.


Valaki írta, hogy a nagyszülők vlsz előbb meghalnak mint a tesódék, tehát ha baj lenne a nagyival, nem kerülne megint ilyen helyzetbe a gyerek. Nekem is ez jutott elsőre eszembe.


Én nem viselném el a beszólásokat. Leülnék megbeszélni vele, ha nem hajlandó rá vagy bután viselkedik, akkor meg egyszerűen nem beszélnék vele többet. Majd szóba állnék vele, ha megtanulna viselkedni.

2014. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 intrepid ***** válasza:
79%
Azért azt az opciót is hagyjátok nyitva, hogy nem történik veletek semmi tragikus. Az esetek nagy többségében így történik. De ha mégis, akkor a húgod, sokkal jobb az életkor arány. Bár nagyon sok olyat ismerek, akit a nagyi nevelt fel, és normális ember lett.
2014. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Aztán mi van ha még sem a nagyi hal meg előbb?Én imádom az unokámat,meghalnék érte.De biztos én is bepöccennék ha a számomra egy idegen valaki nevelné az unokámat.Mert nekem mondjuk mi közöm az ő hugához?Igy is lehet nézni.
2014. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Ja, ha az unokád anyjának a családja neked vadidegen, akkor tőled mondjuk eltiltani kéne az unokát szerintem...
2014. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen anyóstól mentsen az Isten, mint amilyen a 8-as...
2014. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!