Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ötletek, hogy hogyan mondjam...

Lillo994 kérdése:

Ötletek, hogy hogyan mondjam meg anyósomnak, ha valami nem tetszik?

Figyelt kérdés
sziasztok. Az a helyzet,hogy egy házban lakunk anyósomékkal,és ugy érzem nem tudom magamat itthon érezni,mert soha semmi nem jó anyósomnak. Egyszer az a baja,hogy túl kevés ruhát teszek a mosógépbe,egyszer az hogy túl sokat. Minden úgy jó ,ahogy ő csinálja,már nincs is kedvem semmit sem csinálni,mert ha pl.törölgetek és az én izlésem szerint pakolom a dísztárgyakat,biztos,hogy utána mindent átpakol. Ha megmondom amit gondolok ,ugy sem jó,de ha hallgatok ugy sem tetszik neki. Nem tudom ,hogy mondjam meg neki nemtetszésemet ezekről a dolgokról,hogy ne bántsam meg.

2016. márc. 9. 01:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mondd el neki nyíltan, mit érzel. Az nem megoldás, hogy folyton arra figyel, hogy meg ne bántsd. Ha neki nem tetszene valami, ő is biztos a szemedbe mondaná, már ha ilyen kötekedős.
2016. márc. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell az anyóshoz költözni! Ez a titok nyitja.Az ő háza, az ő vára, sosem lesz jó úgysem a mit csinálsz, vagy ahogy csinálod.
2016. márc. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

"egy házban lakunk anyósomékkal"


1. Szép dolog, hogy a saját házadba odavetted a párodat és még a mamáját is. Ebben az esetben az életkora miatt nézd el neki, hogy beleszól ebbe-abba és pakolgat.


2. Amennyiben viszont te költöztél oda az ő házukba, akkor te ott csupán egy "szívességi vendég" vagy.

Ő van otthon, és a saját házában mindenki maga szabja a feltételeket. Ha tetszik, ha nem!

El lehet költözni, és a sajátodban majd úgy pakolgatsz, ahogyan neked tetszik.

Sorry

2016. márc. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk is ez a helyzet. Semmi nem jó úgy, ahogy én csinálom. Én szóltam, többször is, semmi nem változott. Ő el velünk, mégis úgy viselkedik, mintha az övé lenne , minden. Elkoltozni nem fog, így a kérdés az, én meddig bírom így. ..
2016. márc. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Átérzem a helyzeted én hála istennek nem éltem és nem is élek együtt anyósommal,de hasonlóbb kellemetlenségeket nekem is okozott,én leültem párommal beszélni miután a kedves anyósnál kevés sikerrel jártam,hogy én ezt nem bírom elviselni,hogy akármikor átjön csak beleköt mindenbe,hogy én várandósan miért így eszek miért járok le kismamatornára,miért nem mosogattam még el,miért nem takarítottam ki és a többi úgy,hogy a párommal a saját lakásunk...Aztán megtörtént párom és anyukája közti beszélgetés,ekkor voltam négy hónapos terhes,aztán nem keresett minket 2 hónapig,majd mintha kicserélték volna..:) Most a nyolcadik hónapban vagyok remélem mostmár nem tartogat ilyenféle meglepetéseket mert így a terhesség vége felé már nehezen viselném aztán lehet megszakadna minden kapcsolat:D Egyébként a lényeg az,hogy szerintem ha nem járnál sikerrel akárcsak én szólj párodnak,mert jó ha tudja mi is történik,illetve hátha tud segíteni.Sok sikert! :)
2016. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen értelmetlen dolog mások szokásain mérgelődni. Az említettek ugyanis nem a tetszés vagy nem tetszés, hanem az eltérő emberi szokások kérdése.
2016. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez addig ilyen lesz, míg el nem költöztök.


Én csipázom anyósomat, de amikor apósom és a párom elkezdtek erősködni, hogy költözzek oda, hogy spóroljunk, közösen útját álltuk ennek az elképzelésnek. :D Jóban vagyunk, de ő maga mondta, hogy lakott együtt anyóssal, és nem akarja ezzel elrontani a kapcsolatunkat. Én pedig egyetértettem.


A saját anyámhoz nem költöznék vissza, pedig nagyon szeretem. De tuti, hogy évekig tartó mosolyszünet lenne belőle.


Amíg nem költöztök, addig te csak tűrhetsz.

2016. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Lehetne bármilyen rendes, soha nem éreznéd magad otthon az ő házában. Ezen kár keseregni, mindenhol ez van. Ne foglalkozz vele, mert beleőrülsz, ha egész nap ezen rágódsz.
2016. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

èn sem èrtem mièrt laksz náluk.ha mèg nincs jövedelmetek a barátoddal, akkor mindenki lakjon szèpen otthon.ha majd kerestek,akkor meg költözzetek össze külön->kettesben.

nem kell a másik családja nyakára költözni. de ha meg már megtörtènt, akkor se neked álljon feljebb,hogyha anyósod nem hagyja,hogy átrendezd a holmikat.csak az ő lakásában vagy,hiába ott èlsz, kb vendèg vagy.

2016. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Költözzetek el. Felesleges bármit mondanod, úgysem lesz másképp. Az én házam az én váram.

Az én páromban is felmerült anno, hogy költözzünk a szüleihez egy időre, jobban tudtunk volna spórolni. Inkább plusz munkát vállaltunk mindketten.... Szerintem már nem is lennénk együtt, ha anyósommal együtt kellett volna laknom. Még egy nap is sok belőle.

2016. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!