Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha nem hallom,...

Mit csináljak, ha nem hallom, amit az anyósom beszél, és ez nagyon felidegesíti őt? Rámegy a kapcsolatunk, úgy érzem!

Figyelt kérdés

Kedvelem az anyósomat, szerintem ő is engem. De iszonyatosan halkan és artikulálás nélkül beszél (az én hallásom oké). Mostanában még inkább elhalkult, mint mikor megismertem és újabban a háziorvosa tanácsára mindenhol maszkot hord (72 éves). Akkor is, ha nálunk van a lakásban, az még jobban tompítja a hangját.


A mondataiban általában a leglényegesebb részeket nem értem, és így nem tudom értelmezni a hallottakat (pl. egy igét nem hallok, vagy egy mutató névmást).


Próbáltam a rákérdezést udvariasan: "hogy is mondtad?", ami zavarja őt, mert azt mondja, nem tehet róla, hogy halkan beszél. Ezen nagyon fel szokta magát paprikázni.:S


Aztán, próbáltam azt, hogy kikapcsolom az agyam, és akkor nem bántom meg, hanem csak bólogatok, ha beszél. Pl. autóban egyáltalán nem értem egyik szavát sem. De abból meg az szokott kisülni, hogy megkérdezi, hogy "és te mit gondolsz" vagy "szerinted is arra kellene"? És akkor meg le szoktam bukni, hogy egyáltalán nem hallom őt.:/


Már két éve ismerem, de mostanában az unokáját jön többet megnézni, több időt tölt nálunk, így kezd akuttá válni a probléma.:) A férjem viszonylag jól hallja őt, mert megszokta az évek során.


28N



2016. márc. 11. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
csendes anyós, jó anyós - "igen, teljesen igaza van, anyuka" -ezt mindenre rámondhatod, mindegy mit motyog
2016. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az a gond ezzel, hogy én szeretnék vele beszélgetni, nemcsak rámondani dolgokat:)
2016. márc. 11. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A helyedben én megmondanám neki, hogy probáljon meg hangosabban beszélni..vagyis megkérném rá.. ez mellé azt is megmondanám, hogy nem azért kérem erre, mert sértegetni akarom, de egyszerüen nem lehet igy.. ez igy nem kommunikácio..van, hogy az autoban én sem értem ha a párom hozzám szol, hiszen zug a motor stb, föleg nagyobb sebességnél.. akkor alapbol szerintem picit hangosabban beszélünk és nem ugy, mint pl a szobában..ha ép esze van akkor ezt felfogja és nem kéne, hogy sértödés legyen belöle..
2016. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Jaj ne haragudj, de kicsit elmosolyogtam magam, mert a legjobban az szokott probléma lenni ,hogy anyós túl hangos :-)Pl. az enyém. Amúgy én is csípem, csak megártott a hallásnak az 50 év gyári munka. Fene gondolta, hogy ez fordítva is problémát okoz.

Ha tényleg jóban vagytok, és ahogy kivettem az írásodból tegezed is, megmondanám, hogy Nem értem sokszor amit mondasz, és ezért ne haragudj, ha ebből félreértések adódnak. Én magázom anyósom, de megmondtam neki, hogy Ne haragudjon Marika néni, de vagy maga beszél, vagy a tévéje üvölt, de képtelen vagyok figyelni, mert szétmegy az agyam. Kicsit duzzogott, de megértette.

2016. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Vállald magadra a nem létező süketséget és kérd meg, hogy lassan, tagoltan mondja, mert bizony romlott a hallásod, de az orvos azt mondta, hogy még nem kell azért nagyothalló készüléket venni.
2016. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Állítsd szembe a saját hanyagságával: amikor beszélsz hozzá motyogj ahogy ő, és paprikázd fel magad ha visszakérdez.

Aztán majd eldönti, hogy megtisztel-e a továbbiakban azzal, hogy érthetően kommunikál.

2016. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talan egy husveti ajandekba egy hangszorot? Vagy mondd, hogy igazabol neked van gond a hallasoddal, mivel a ferjed hallja, te meg nem. Ezert orditson, mert suket vagy.
2016. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!