Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mamák költözzenek hozzánk...

Mamák költözzenek hozzánk vagy ne? Bonyolult helyzet!

Figyelt kérdés
A páromnak nincsenek szülei a mamája nevelte fel őt és a testvérét! A testvére drogos volt jelenleg börtönben van nem sokára szabadul, hogy nem-e visszaesik azt nem lehet biztosra tudni... Szeretnénk egy családi házat venni, de a mamája háza eléggé ramaty állapotban van ráadásul már öreg is, és egyre sűrűbben mondogatja hogy ha baj lesz akkor vagy hozzánk vagy a lányához költözik (de a lányánál nem szeret lenni)... Csak így ő eldöntötte! :D Na most mi már laktunk együtt 5 hónapot bírtam, a kislányommal együtt inkább hazaköltöztem a szüleimhez hatalmas vitával, nagy nehezen sikerült albérletet találni így most abban lakunk! Szóval most szeretnénk egy nagy házat venni (még ha kicsit is) ő jönni szeretne hozzánk! De nekem is van egy öreg mamám aki a szüleimnél nem férne el, és ő is egyedül van! Már kérlelt hogy költözzek hozzá viseljem gondját és rám íratja a házat (ő vidéken él) de ő is elviselhetetlen szegény! Idősek teljesen másképp látnak mindent régimódiak :/ A két mama együtt aztán már tényleg káosz lenne! Én felkötném magam egy hónap után, becsavarodnék tőlük az tuti! De sajnálom is őket főleg hogy a párom a mamájának tartozik annyival ha már ős is felnevelte elvégre. Eléggé bonyolult a helyzet és megbánni sem akarom, nem akarok a házunkban idegenkedni és alkalmazkodni ennyi emberhez! Főleg ha a testvére is kijön és az a ház már nem lesz lakható akkor ő is jön hozzánk és ha újra drogozni fog akkor nem tehetem ki az utcára stb.. :( A párom szerint pénzben is jobban kijönnénk, hely is lenne, de egy idő után minden az én nyakamba szakadna.. Ti mit gondoltok erről?

2016. márc. 23. 21:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Isten mens hogy oda költözenek ,hozátok mert mindent neked kellene megcsinálni és elviselni.de sajna vita nélkül nem fog menni de meg kell mondanod mert különben csak bedilizel.anyukám is ilyen semmi sem jó neki amit csinálok vagy csinálunk a páromal .
2016. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

költöztesd össze a mamákat és a drogos kisfiút :-)


vagy szoc otthon


komolyan meg semmiképpen nem hagynám h bármelyikük oda jöjjön lakni

ilyen előzménnyel simán kitúrnak a saját lakásodból

2016. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

hogy mondj nemet?


határozottan mond meg h pont elég volt az az 5 hónap és nem vagy hajlandó a nyugis életed feladni ...

pláne nem fogsz egy drogossal együtt élni hiszen gyereked van és nem kockáztatod az ö életét

2016. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván sértődés lesz, de inkabb a mama sert odajön meg, mint az életetek menjen tönkre....
2016. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Tok mindegy mit mondunk. A legjobb megoldas az +500 kmre koltozes lenne, minden kapcsolatot megszakitva, de a parod ugyis meghajlik es elobb utobb ugyis a nagymama utan takaritod majd a wct meg a drogos bortontoltelek elol rejtegeted a penzt. Szoval, vagy a sarkadra allsz vagy elhuzol ettol a pereputtytol. Nem is ertem minek kellett ide belehazasodni. Menekultem volna azonnal.
2016. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 acelsziv ***** válasza:
68%

Ezt sértődés nélkül nem fogjátok lekommunikálni főleg, ha ő már eldöntötte, hogy hozzátok költözik.

De inkább ő haragudjon pár hétig, minthogy te kapj idegbajt évekre és rámenjen az egészséged.

2016. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem költöztetném oda, keresnék valami alternatív megoldást. Manapság a maszek nyugdìjas otthonok olyanok, mint egy panzió, teljes kényelemmel, non-stop orvosi ellátással, programokkal, kirándulásokkal. Az idősek kivirulnak itt, annak ellenére, hogy kezdetben nagyon gyakran tiltakoznak ellene.
2016. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért nagy franc a párod, hogy ő meg lapítva kivár. Neki kellene elsősorban! ezt rövidre zárni, nem neked. Mert az meg majd neki nem fog tetszeni, ha idegbeteg Hamupipőkeként nem ugrálod körbe....

Nem azt fogja mondani, hogy a nagyi miatt ment félre, hanem miattad, mert nem voltál elég kedves vele.

Áááá! Lehet sárral dobálni, de akkor sem egészséges együtt élni generációknak.

Azt nem lehetne, hogy egy összkomfortos melléképületben, telken belül legyen mamácska, de külön? Győzzétek meg, hogy neki is jobb, ha nem kell folyton megfelelnie nektek!

2016. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem ő bent szeretne velünk lakni egy légtérben mert nem akarja egyefül kikózösítve érezni magát, na már most elgondolkoztam hogy a házamban én vagyok a főnökasszony szóval akkor főzök és azt amit mi szeretünk! Mikor nála laktunk akkor főzni sem tudtunk mert direkt hajnal 4-5 kor kellt hogy főzzön, akkor porszívózott és döngette a híreket is! A kislányom pici baba volt leszarta hogy egész éjszaka járkáltunk vele és nem tudtunk aludni... Egyre jobban emlékszem hogy mennyire gyűlöltem inkább mindenki maradjon a helyén, nem vállalok egy mamát sem! Tegnap sokat olvasgattam itt gyakorin anyós-meny problémákat és elmentem a kedvem (ami nem is volt) egy életre az összeköltözéstől,hiába lenne anyagilag könnyebb nem ér annyit az egész :D
2016. márc. 24. 18:30
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Az egy dolog, hogy ő mit szeretne. Ha ilyen a természete, rá fog menni a családi békétek!
2016. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!