Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ilyen ajándékhoz?

Mit szólnátok ilyen ajándékhoz?

Figyelt kérdés

Nászútra kapnánk egy elég jó helyen (tengerparton, nem lényeg hol) egy 2 fős apartmant 1 hétre.

Nekünk kellene állni a repülőjegyet, a kaját, költőpénzt szóval minden mást. Ez kb. 3 szorosa lenne, mint amit ők állnak?

Vélemény? köszi



2016. márc. 29. 10:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
12%
Kolto es kajapenz az mindig mindenhol van. Gondolom rendszeresen esztek most is...
2016. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
igen, nyilván eszünk és költünk is, csak nem mindegy, hogy mennyit és ez hely függő is.
2016. márc. 29. 14:36
 23/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet, hogy ti kiválasztotok egy másik helyet (országon belul is akár) és azt mondjátok, hogy ide szeretnétek menni, mert a másik utra nincs elég pénzetek.
2016. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Persze, kellemetlen az ilyen, mert tényleg nem mindegy, hogy lefoglalnak egy apartmant a horvát tengerparton vagy Mallorcán. Azért van különbség bőven a helyi árak között, jóval több költőpénz és kajára való kell egyik helyen, mint a másikon. Már azzal is előrébb lennétek kicsit, ha legalább úgy foglalnak szállást, hogy van benne kaja is és nem csak a reggeli. De abból ítélve, hogy ez egy ennyire fix, ennyire kötött apartman foglalás minden nélkül, megmondom őszintén, hogy én is kuponos akcióra gyanakszok. Ők a legkevésbé rugalmatlanok, semmit sem lehet szinte módosítani.

Úgyhogy valóban én sem örülnék egy ilyen ajándéknak, legalábbis ebben a formában nem. Viszont nem akarnám megbántani az ajándékozót sem, úgyhogy valahogy még most időben kellene tisztázni, hátha tud rajta módosítani.

2016. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen, kb. ez a helyzet, nem Mallorca de kb. olyan. Teljesen más terveztünk, elve nem is külföldöt, de azt is nem ilyen "luxus" utat. Sajnos elvileg nem nagyon lehet rajta változtatni, 2017-ig beváltható, ennyit tudok. Jegeltük a témát, mert köpni-nyelni nem tudtunk.
2016. márc. 29. 15:02
 26/36 anonim ***** válasza:
61%

Én sem örülnék egy ilyen "ajándéknak", mert nem szeretem, ha kész tények elé vagyok állítva. Egy nyaralás azért elég nagy volumenű dolog...nem is értem, hogy hogyan gondolták ezt ki a megkérdezésetek nélkül.


Visszaváltani egyáltalán nem lehet ezt a szállást?


Ha nem, akkor két lehetőség van:

- ha tetszik az úticél, akkor lehet, hogy várnék. 2017 még messze van, hátha úgy alakul, hogy el tudtok menni.

- ha esély sincs arra, hogy elutazzatok oda, akkor megpróbálnám eladni a nyaralási lehetőséget a vaterán például. Ezt természetesen elmondanám az ajándékozónak is.

2016. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem amugy sokat segitene a kalkulalasban hogy pontosan melyik orszagrol van szo.

En nem tartom ezt olyan ordogtol valo ajandeknak amugy, de ez csak az en velemenyem, es ha ilyet kapnek, mivel imadok utazni ezert rogton azon gondolkodnek hogy hogyan is mikorra ferhet bele anyagilag egy ilyen alomut es inkabb arra gondolnek hogy de jo, megusztuk a legnagyobb kiadast, a szallast, de megis lehetosegunk van egy jo nyaralasra. Azt irod hogy 2017-ig bevalthato. Addig siman ossze lehet szedni penzt repjegyre (vannak nagyon jo oldalak, ahol last minute jegyek vannak ugymond - mi igy jartuk meg Thaifoldet 300 euroert oda-vissza), meg egyebekre es lehet egy alomnyaralasotok:). Csak nem rogton ilyen negativan kell hozzaallni szerintem.

2016. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
73%

Mi is nyaralást kaptunk a párom szüleitől. Ők úgy adták hogy, 2 repülőjegy + 9 éjszaka 3X étkezéssel. Én úgy gondolom ha már valaki ajándéknak szán egy nyaralást akkor legalább az útiköltséget is csapja hozzá. Most lehet ő a világ másik végéra lefoglal egy hetes nyaralást pl 150.000 Ft-ért de a repülőjegy oda kerülne a 2 embernek 800.000 Ft. Vagy inkább ne adjon nyaralást ajándékba. Csak azt az összeget adja oda amit arra szánt. Majd a fiatalok eldöntik, hogy ők mennek-e külföldre nyaralni.

Ebben az esetben én nem örülnék az ajándéknak.

2016. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet másikat választani, elvileg fix.

Igen, sajnos ez is zavar, hogy helyettünk döntöttek, eleve nem is akartunk most külföldre menni nászútra. De előbb megvették és utána kérdeztek meg minket.

#27: igen, nem ördögtől való, de sajnos az a helyzet, hogy a szállás a kisebbik összeg, a többi amit nekünk kellene fizetni az a drágábbik része a nyaralásnak. Nem szeretnék helyet írni, ki tudja ki olvas :D Ja és elvileg az utazási irodával kellene a repülőjegyet is intézni, ha jól értettem.

Utolsó, így van, igazad van!

2016. márc. 29. 20:16
 30/36 anonim ***** válasza:
48%
Nem mindenkinek fér bele anyagilag, hiába gondolkodik még 2017-ig... Akinek megélhetésre kell a pénz, nem biztos hogy repülőjegyre tud spórolni. Ezt az egyik válaszolónak írtam.
2016. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!