Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek de komolyan?

Gyöngyii18 kérdése:

Mit tegyek de komolyan?

Figyelt kérdés
10 éves koromba kerultem otthonban,mert anyu es apu elvaltak. anyuval tartom neha a kapcsolatot,de nincs lakasa..testverenel lakik,apu meg a baratnojevel egy kis szobaba,a testvereim szana szet.. nem fogadnak be. de nem birom ezt... 18eves vagyok,most mennek el dolgozni foldre ami nem bejelentett de jol fizet. anyosommal elek es a parommal(20) meg a parom hugaval. 1,5evesek voltunk tegnap. szeretnek elkoltozni innen mert tenylegesen nem birom,annyira hogy anyos kajajabol egyaltalan nem eszek mert rosszul nez ram. ha bejon a szobaba megkinalja valami edesseggel vagy etellel a parom akkor engem mar nem. elejetol kezdve semmivel. az anyosom konkretan egy penz ehes K. ha nem adok neki penzt vagy nem dolgozok akkor egy 0-a vagyok a szemebe... mar azt fontolgatom hogy az exemhez kimegyek kulfoldre es itt hagyok mindent,hiaba szeretem a parom de ezt nem birom... mit tegyek? kerlek segitsetek..

2016. ápr. 15. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát azért nem könny ennyiből megitélni a helyzetet. Egyelőre annyit hámozok ki a szituból, hogy ott laksz a pároddal az anyja házába, úgy hogy egy fillérrel nem járulsz hozzá semmihez? Így azért megértem, hogy nem vagy a kedvence, akárhogy is a fia barátnője vagy, miért kéne eltartania téged is? Szóval ha innen nézem megértem őt is, az más kérdés hogy ez hogy van megbeszélve, kimutatva. A párod hogy viszonyul az egészhez? Szerintem első körben üljetek le 3-an megbeszélni mi a problémája, ha csak annyi hogy hozzájárulást vár tőled, akkor menj dolgozni és szállj be a költségekbe. Vagy vállalj ház körüli munkákat, amivel segítesz neki vagy valami ilyesmi.
2016. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod!

a parom dolgozik keres ugy 260.ezret.

en most megyek majd csak dolgozni,nem konnyu munkat keresni 8alltalanossal.max gyarba oda nem megyek.

a hetvegen kitakaritottam a hazat! a furdo konyha eloter es a mi szobankat,az anyoset abszolut nem. es annyit nem mondott hogy kossz. na mindegy volt vegulis. folyamatosan mosogatok,akaritok,fozni nem fozok mar mer folyamatosan bele szol,hogy ez sotlan,aztan utanna ugyan azt megcsinalja szet fove..

a haz a parome es a hugae,egy nagyon kicsi resz az anyose. nem mondom hogy allszent vagyok,de valamelyik nap veszekedtunk a parommal es azt kiabalta az anyos hogy kell ez neked fiacskam,menjen el innen a baratnod aztan nyugi van.

2016. ápr. 15. 15:38
 3/14 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem a paromat,de ha ez kell az anyosnak hogy elmenjek hat elmegyek. folyamatosan le van tervezve hogy megyek..deugyerzem hogy a szerelem amit a parom irant erzek itt tart..
2016. ápr. 15. 15:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

8 általánossal nem mész gyárba??? Akkor mit szeretnél?

Egyébként odamentél a nyakukra lakni, nyilván nem örül a párod anyukája, hogy eggyel több embert kell eltartani. Örülhetnél, hogy egyáltalán megengedte hogy odamenj.

Az meg hogy a ház nagy része a párodéké, csak úgy lehet, hogy ők az örökösök, nyilván 20 évesen nem ő dolgozott meg érte!

2016. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor inkább a pároddal kéne ezt megbeszélni elsősorban. Mondd el neki ezt őszintén így ahogy van, és azután dönts. Ha nem áll ki melletted, vagy nem akar megoldást keresni a problémára, akkor elgondolkoznék azon, hogy nem is vagyok annyira fontos neki. Minden esetre szerintem tanulj tovább, érettségi, szakma legalább legyen valami, mert 8 általánossal eléggé ellehetetleníted magad a jövőben is. Gondolom nem volt könnyű életed, de az én párom is otthonba nőtt fel, és van érettségije jó kis biztos szakmája, szóval semmi se lehetetlen. Hajrá!
2016. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
A párod keres 260 ezret akkor simán el tudnátok menni albérletbe/önkormányzati lakásba.. Való igaz 8általánossal nem igazán találsz jobbat gyárnál. Próbáld magad képezni akár estis érettségivel (gondolom a párod segít) Vagy alkalmi munkák is vannak föleg most hogy itt a jó idő... Én érettségi+szakmával most adom be a kislányom a bölcsibe és próbálok melót keresni, ha nem marad más akkor gyárba megyek...
2016. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Egy lusta ingyenélő nőszemély vagy, aki nem hogy hálás lenne, hogy van hol laknia és eltartják, még pattog is.

Menj az exedhez külföldre! Anyósod úgy is el fog üldözni, és ráadásul joggal. Ő nem kell hogy szeressen.

2016. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

nincs valami útogondozási prograqm ahova mehetnél

ér anyit a párod hogy idegileg kikészülj

2016. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy idegen ember házában élsz, és azért nevezed pénzéhes ku@vának, mert elvárja, hogy fizess, ha ott laksz?!

Ez az élet! 8 általánossal ne válogass, mert az csak annyi, hogy tudsz írni es olvasni.

Bár sajnálom, hogy ilyen kórülmények közótt telt a gyerekkorod, de tanuld meg, hogy a te életedért már csak te vagy a felelős. Az éppen aktuális párod rokonságának nem kótelessége egyengetni az életedet.

Nem tudom hol elsz, de nézz utána vmi támogatott kepzésnek. Munkaügyi központba regisztrálj és minden lehetőséget ragadj meg!

Ne maradj egy olyan helyen, ahol kolonc vagy.

2016. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

"8 általánossal ne válogass, mert az csak annyi, hogy tudsz írni es olvasni."


Ne túlozz kérlek. Nem látod, hogy írni sem tud helyesen?

2016. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!