Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan ítélitek meg a...

Ti hogyan ítélitek meg a helyzetünket? Anyósom ellátása miatt komolyan gondolkodok a váláson.

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni a helyzetünket. Anyósom 6 éve nálunk lakik, sajnos alzheimeres, nem lehet már egy pillanatra sem egyedül hagyni. Amikor hozzánk költözött, még itthon voltam a 3 gyerekkel, vagyis épp a legkisebbel, tényleg nem jelentett sokkal nagyobb pluszt a főzés, mosás, takarítás, stb. azáltal, hogy Ő is itt lakik. Meg is csináltam szívesen, jó a kapcsoltunk, Ő is sokat segített rajtam anno a gyerekek körül, amit nem felejtettem el. Aztán másfél éve visszamentem dolgozni és mostmár az ellátása, gondozása így nagyon nehéz. Ugye ott vannak a gyerekek, akikkel tanulni kell, a háztartás, a minden... Rengeteget romlott az állapota, állandó felügyeletet igényel, ezért egy ápolót fogadtunk, amíg én dolgozom, Ő van itt Vele. Viszont én főzök Neki minden nap (nekünk ugye már nem kellene, mert mindenki munkahelyen, iskolában, stb. eszik), én viszem a szabit kivéve orvoshoz, én hallgatom meg ezredjére a kis történeteit, én rakok utána rendet (tényleg olyan, mint egy gyerek sajnos), én keresem az elfelejtett helyre tett dolgait, én mosok, takarítok, csinálok mindent és elegem lett őszintén. Merthogy van egy lánya is, aki a fél éves babájával van otthon és semmit nem vállal az egészből, Neki csak addig kellett a nagymama, amíg a nagyobb gyerekükre még tudott vigyázni. Eleinte beszállt a költségekbe, mára már az is elmarad, így az áplónőt is mi gazdálkodjuk ki. A férjem is az első években sokat segített, de mára már úgy érzem, hogy az egész gondozási feladat egyedül az én vállamat nyomja, holott alapvetően szerintem ez a gyerekek feladata lenne, nekem kellene itt-ott besegíteni és nem fordítva.

Próbáltam a férjemmel, sógornőmmel is beszélni, jöttek a nagy ígéretek, de semmi nem változott. És belefáradtam. Ne értsetek félre, szívesen segítek anyósomon, nagyon szeretem, de egyedül nem bírom.

Szóval hosszas könyörgések, tépelődések után fogtam a gyerekeket és eljöttem anyukámhoz, egyelőre néhány hétre. A gyerekeknek azt mondtam, hogy kirándulunk egyet a mamához (az ország másik felében laknak), nem akartam még Őket beavatni, hogy mekkora a baj. És az a durva, hogy mennyire jól érzi magát mindenki, köztük én is. Évek óta nem tudtunk sehova se menni, most mindenki felszabadult egy kicsit.

A férjemmel egyébként ezt megelőzően nagyon jó volt a házasságunk, nagyon jó apa, imádja a gyerekeket, de ezen marhára elsiklott a kapcsolatunk. Mert én kértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy Ő is vállaljon már valamit, de nem lett foganatja. Szerintem még helyre lehetne hozni a házasságunkat, de ahhoz gyökeres változtatásokra lenne szükség és nem később, hanem azonnal. Mert a férjem is belekényelmesedett az egészbe, ami nyilván az én hibám is, mert mindent megcsináltam. Persze csak addig, amíg a 24 órába belefér, utána meg hiába szóltam, kértem segítséget, nem történt semmi.

Most próbálgatja, hogy milyen nehéz is az édesanyját ellátni, eleinte telefonon azt mondta, hogy minden rendben, megoldja, de néhány napja már kérdezgeti, hogy mikor megyünk haza.

Szerintetek? Tudom, hogy összetett, de mit lehet ilyenkor csinálni, ami mindenkinek jó?


2015. márc. 11. 21:56
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
94%

Vannak nagyon jó otthonok demens betegek számára. Nézzetek körül / férjed nézzen körül.

Gondolom van a nagyinak nyugdíja, és azt még kiegészítitek, és abból lehet finanszírozni az otthont. Persze ne túl messziz keressetek, hogy gyakran tudjátok látogatni.

2015. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
28%

Alapvetöen igazad van, hogy ez nem CSAK a te dolgod lenne.

Viszont egy JÓ házasságot emiatt eldobni nem a legjobb ötlet.


Szerintem elöször is a férjeddel kellene megegyezni, hogy mit vállal át az anyja ellátásából, és emellett meg kelleme szervezni az egészet.

A helyedben nem föznék külön az anyósnak, inkább hozatnék valahonnan neki ennivalót.

A szobáját úgy kellene berendezni, hogy nem tudjon túl nagy rendetlenséget csinálni, illetve túl sok mindent elveszteni.

Orrvoshoz nemcsak neked kellene vinni, hanem a férjeddel felváltva.


Ami még jót tenne, ha nem ketten ugranatok egymásnak, hanem egy mediátort keresnétek, aki segít a megoldásban, meg abban, hogy közben ne vesszetek össze.

A sógornödnek legalább anyagilag be kellene szállnia.

Ha megoldható, esetleg nappalra beadni egy idösek számára létesített napközibe, akkor az ápoló költsége is kiesne, kapna ott fött ételt, és nektek is lenne valamennyi szabadságotok.

2015. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem vagy könnyű helyzetben hallod e...Szerintem,a férjednek kellene belátnia,hogy ez nem igazán a te reszortod lenne,én teljes mértékben megértelek,hogy bizony ez így elég fárasztó lehet!Tanácsot nem nagyon tudok adni,annyit talán,hogy ez miatt a házzasságod ne dobd el,főleg ha ezen kívűl jól működött!Esetleg idősek otthona?Tudom,morbid,meg mégiscsak a férjed anyja,csak egy ötlet volt,vagy tényleg segítsenek neked,mert ez így nem igazán fair!
2015. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
91%
Szia, minden tiszteletem a tiéd és szerintem a lehető legjobban cselekedtél. Anyósodat sajnálom de van neki két gyereke akiknek a felelőségük gondoskodni az anyjukról ha a helyzetük úgy áll. Azt javasolnám, hogy tarts ki még és ne menjél haza addig a pár hétig. Páran csak a drasztikus lépésekből értenek.
2015. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az tény, hogy egy jó házasságot nem éri meg ilyesmi miatt eldobni, viszont bennem felmerült, hogy lehet-e a ti házasságotokat jónak nevezni, mikor a férjed konkrétan tojik a fejedre, és felőle, akár megszakadhatnál is a három gyerekkel meg az anyjával, ő vígan el van, éli világát, miközben te az ő gyermeki kötelességeit látod el (erősen zárójel: kíváncsi lennék ő hova kapna, ha ne adj isten' a te egyik szülőd kerülne ilyen helyzetbe, és most neki kellene egész nap ápolni őt, neki kellene rá szerveznie konkrétan az egész életét, és egy csomó plusz munkát vállalnia... a rendes munkaidő után!)... Nem tudom, hogy nekem kellene-e a nyakamba egy ilyen férfi, aki önmaga is csak egy probléma még pluszba. A sógornődet meg nem is minősíteném... A helyében a pofám szakadt volna már le, ha ilyen pofátlan lennék, hogy miközben én otthon vagyok (jelzem, te háromszor annyi "teherrel" voltál otthon mint te, mégis te láttad el az Ő anyját) egy olyan ember ápolja az anyámat, akinek ő se kutyája, se macskája (és most persze nem az ápolóra célzok). Szóval, vagy állj a sarkadra, hogy "kedveseim, én eddig és nem tovább, és kedves sógornő, akkor havonta x ezer lesz anyukád ápolása, és kedves férjem te feladatod édesanyád ápolásában mostantól ez és ez, gyere megmutatom, hogyan kell!". Vagy ne nyúzd magad tovább.
2015. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
77%
Való igaz, hogy egy ápolási otthon lenne a megoldás.
2015. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ilyen-olyan otthon nem játszik, tudom, hogy nem az én anyukám, de akkor sem...

Kaját már próbáltam rendelni, de nem eszi meg. Néztem, hogy 2 hétig nem evett semmit, aztán feladtam. Csak azt eszi meg, amit én főzök.

Őszintén én sem dobnám el a házasságom, de így, ebben a formában nincs is értelme. Nekem a házasság, meg a testvérség a közös problémamaegoldásról, segítségnyújtásról is szól, nem arról, hogy a feladatokat átdobjuk valakinek, aki megcsinálja.

2015. márc. 11. 22:23
 8/56 anonim ***** válasza:
82%

szerintem lépjenek ők, eddig még mindig téged látnak csak, hogy hozzád fordulnk segítségért.

ha megoldották nélküled, akkor menj vissza. addig pihenj, töltődj fel a gyerekek jövőjét építsd.

2015. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
87%
Ez valóban a gyerekek feladata lenne, nem a menyé. Egyértelmű hogy te is beszállsz, de hogy Te gondozd non-stop? Na ezt nem. Itt egyetlen megoldás van: Keresni kell egy jó otthont. Én nem alapoznék arra, hogy majd a gyerekek besegítenek, mert ha hajlandóak lennének rá, már megtették volna régebben is.
2015. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
85%
Minden elismerésem a tied,viszont volna egy kérdésem,a mama háza kié lett,vagy ki lakik benne?
2015. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!