Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szóljak anyósomnak és apósomna...

Szóljak anyósomnak és apósomnak, hogy az én gyerekem is az unokájuk nem csak a sógornőm gyereke?

Figyelt kérdés
Gondot okoz köztem és a férjem között, én nem tudom elfogadni az igazságtalanságot, a férjem legyint, nem beszél róla. Nagy különbséget tesznek a fiuk és lányuk, valamint az ő gyerekeik között. Mindannyian egy vállalkozásban dolgoznak, rengeteget dolgozik a fiuk, de természetesnek veszik. A lányuk egyedül neveli a gyerekét, ő bizonyos napokon be sem megy, de akkor sem a gyerekkel van, neki van ideje a hobbijára ( látjuk az autóját). Férjemnek hónapok óta nincs. Nagyon sajnálom ezért. A mi lányunkat nagyon-nagyon ritkán viszik, jönni csak ünnepekkor. Nem tagadom, nem bánom, mert stresszelek mikor jönnek. Én már nem dolgozok egy hónapja, 38 hetes terhes vagyok. Hétvégén fognak jönni, férjemnek szülinapja, félek odavágom a véleményemet és tönkreteszem az ünnepét. Eleinte jól kijöttem velük, de idővel összevesztek a szüleimmel, elkéstek az esküvőnkről( és fúnek fának szajkózták mennyiben volt nekik- bort adott apósom a terembérletért), stb. de mégis az fáj a legjobban, ahogy a lányommal bánnak. A másik unoka rengeteget van ott. Férjem elintézi azzal, hogy mi szeretünk itthon, együtt lenni, a sógornőm meg nem. De nem jól van ez így.
2016. máj. 4. 18:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%
Ulj le a ferjeddel (kettesben) , és beszélgess el vele! Mert sajnos a mai világban igen is KULOMBSEGET tesznek!ugyhogy nem artana ha kinyitnad a szadat, es most mar a te gyerekeddel is foglalkoznanak! Ha' milyen dolog ez?
2016. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Szólnék. Addig, amíg kedvesen tudok..(aránylag)

Mert egyszer robban a bomba, és jobb megbeszélni, mint hagyni, hogy valamelyik fél tűzokádó sárkányként támadjon a másikra. Persze, higgadtan, már amennyire lehetséges.

2016. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem neveld kicsit te is egyedül a gyerekeket... aztán térj vissza a kérdésre (és mnem, én nem egyedül nevelem a gyerekeimet, de ettől függetlenül tisztában vagyok azzal, milyen nehezített pályán mozog egy egyedülálló szülő)
2016. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Nézd. Igazad van, hogy egy nagyszülő ne tegyen különbséget unoka és unoka között. De valljuk be. Mindenki különbséget tesz, ahogy az anyósodék is. Ez ellen sokat nem tudsz tenni. Viszont van amiben ti is hibásak vagytok.

Pl: Ha annyira bánt titeket, hogy a férjednek alig van szabadideje, mert a családi vállalkozásban keményen dolgozik, akkor lehet változtatni rajta. A férjed felmondhat és kereshet egy másik munkahelyet, ahol lesz elég szabadideje. Ha zavar titeket, hogy természetesnek veszik, hogy éjjel-nappal bent van a férjed, akkor a férjed nyissa ki a száját, hogy 8-9 ledolgozott munkaóra után fogja a kabátját, és induljon haza. Közölje, hogy lejárt a munkaideje.. Nyugodtan megteheti, és akkor nem kéne morognotok.

Szólni meg a nagyszülőknek azért mert a ti lányotokkal nem foglalkoznak annyit, teljesen felesleges. Csak annyit érsz el vele, hogy megsértődnek, és még annyira sem fognak átjárni mint eddig.

2016. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3-as, értem amit mondasz, de valahol mégsem. Miért járna több idő a barátnőire, sportra, kozmetikusra-fodrászra egy nőnek, mint egy férjnek és feleségnek időnként egy mozira, vacsorára vagy egy csendes estére? A sógornőm maga üldözte el a férjét a viselkedésével, aztán a barátja úgy költözött el egy év után, hogy nem szólt előre, szinte elmenekült. Szerintem nem kellett volna ennyire védeniük, hogy mindenki hülye, ő az áldozat. Besegítenek a hitelébe, de mikor én nem dolgoztam ( fél évig álláskereső voltam) egy sportcipőt nem vettek a gyerekünknek. Újabban nincs már itthon ételhordónk, mert mind ott landol a sógornőmnél, amiben a férjem ebédet vitt anyós hazaviszi kimosni( mintha én nem tudnám).

Muszáj lesz beszélnem velük, mert már most felmegy bennem a pumpa...!!

2016. máj. 4. 19:08
 6/33 anonim ***** válasza:
51%

#3 És ennek mégis mi köze van az unokákhoz? Azért mert a másik gyereket elhagyta az apja, attól még a nagyszülők a két unokát szerethetnék ugyanúgy.

Az hogy esetleg többet segítenek neki, egy dolog, de amennyire levettem a kérdésből, itt nem erről van szó.


A kérdezőékre nem kíváncsiak, se az unokára, a másikra meg igen.

2016. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Szeretetet kikényszeríteni márpedig nem lehet. Beszélhetsz velük, de elérni úgysem fogsz semmit. Hatvan-hetven éves embereket akarsz megnevelni?
2016. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

férjed keressen másik melót, és probléma megoldva.

le kéne szakadni.

neked meg felnőni!

2016. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%

7-es leírta amit akartam.

Hiába szólsz nekik nem fogják jobban szeretni a gyerekedet, maximum egy ideig többet adnak a látszatra, aztán újra visszaáll a rend.

Szerintem neked nem is a nagyszülői minőségükben zavaróak leginkább, hanem eleve a sógornő miatt. De ezt nem igazán tudom átérezni, miért vagy ennyire féltékeny a figyelmükre. Én annak is örülnék ha simán nem gyűlölnének az anyósomék vagy legalább ne szólnának bele az életembe.

2016. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%
a te gyerekedet bízd a te anyukádra
2016. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!