Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szóljak anyósomnak és apósomna...

Szóljak anyósomnak és apósomnak, hogy az én gyerekem is az unokájuk nem csak a sógornőm gyereke?

Figyelt kérdés
Gondot okoz köztem és a férjem között, én nem tudom elfogadni az igazságtalanságot, a férjem legyint, nem beszél róla. Nagy különbséget tesznek a fiuk és lányuk, valamint az ő gyerekeik között. Mindannyian egy vállalkozásban dolgoznak, rengeteget dolgozik a fiuk, de természetesnek veszik. A lányuk egyedül neveli a gyerekét, ő bizonyos napokon be sem megy, de akkor sem a gyerekkel van, neki van ideje a hobbijára ( látjuk az autóját). Férjemnek hónapok óta nincs. Nagyon sajnálom ezért. A mi lányunkat nagyon-nagyon ritkán viszik, jönni csak ünnepekkor. Nem tagadom, nem bánom, mert stresszelek mikor jönnek. Én már nem dolgozok egy hónapja, 38 hetes terhes vagyok. Hétvégén fognak jönni, férjemnek szülinapja, félek odavágom a véleményemet és tönkreteszem az ünnepét. Eleinte jól kijöttem velük, de idővel összevesztek a szüleimmel, elkéstek az esküvőnkről( és fúnek fának szajkózták mennyiben volt nekik- bort adott apósom a terembérletért), stb. de mégis az fáj a legjobban, ahogy a lányommal bánnak. A másik unoka rengeteget van ott. Férjem elintézi azzal, hogy mi szeretünk itthon, együtt lenni, a sógornőm meg nem. De nem jól van ez így.
2016. máj. 4. 18:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetet csak adni és kapni lehet. Kierőszakolni nem.
2016. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
76%
Ha ti szerettek otthon együtt lenni akkor mi bajod?ezek szerint ti húzzátok ki magatokat a családi együttlétekből.Ti miért nem vittétek át az unokát legyen ő is sokat ott?Gondolom anyosódék is ugy vannak vele,ha ennyire elvagytok magatoknak,mit erősködjenek.Hogy a sogórnőd mit csinál semmi közöd hozzá.Irigy vagy.Ha csak húzod kifogásokat keresel nem viszed a gyereket hozzájuk,nem is fog kötödés kialakulni a nagyszülők és a gyerek között.persze ritkán mennek és ritkán viszik az unokát,ha azt látják zavarnak titeket.
2016. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy a férjed hogyan osztja be az idejét, kizárólag rajta múlik, nem a szülein, pláne, ha gyakorlatilag önmaga főnöke a családi vállalkozásban. Az, hogy mennyi időt óhajt veled kettesben tölteni, és gondoskodik-e arról, hogy a saját szülei addig vigyázzanak a gyereketekre, szintén.

Nem értem, miért a sógornődre és anyósodékra tüsszögsz, amikor nektek kettőtöknek vannak alapvető problémáitok. Az, hogy anyósék és a lányuk között milyen a kapcsolat, nem a te dolgod, rád csak annyi tartozik, hogy a férjed miért munkamániás és miért nincs igénye arra, hogy többet legyetek kettesben. Ezt vele kell megbeszélned, ahogy az éthordóidat is vele kell visszahozatnod, ugyanis ő vitte el a házból, az ő dolga, hogy vissza is juttassa, ha szeretné, hogy legyen miben kaját vinnie.

2016. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező én megértelek. A többségnek úgy látszik, hogy nem ilyen család jutott. Nálunk nincs a sógornőméknél gyerek, csak nálunk kettő, én gyeden vagyok. Nekem is fáj, hogy nem kíváncsiak az unokákra. A kicsi 10 hónapos, amikor megszületett, akkor jöttek, meg még 2x, meg mostanában 2x. Aztán anyósom csodálkozik, hogy miért sír nála. A nagynál is így volt, csak ő 7 éves múlt, ott már bebeszélte, hogy mi mondjuk a gyereknek, hogy ne szeresse :(

Mi is szoktunk menni, igyekszünk tartani a kapcsolatot, de amikro ott vagyunk, akkor sokszor érezzük, hogy útban vagyunk, feszült a légkör, azt sugallják, hogy mehetnénk már. A sógornőm minden nap megy (mi 7végén), nekik (férje van) vesznek húst, adnak pénzt, mert szegényt hogy sajnálják, mert hülye az anyósa (ismerem őket is, nem hülyébbek mint anyósomék, sőt).

Én azzal nyugataom magam, hogy van a gyermekeimnek eg csodás nagyija (anyu), ők meg olyanok amilyenek. Egyszer a gyerek is meg fogja érteni a dolgokat (màr most is érzi a különbeséget). Ja, anyósomnak az is baja, hogy a fiam imádja anyut.

Én nme borítanék a helyedben, hanem mégjobban ignorálnám őket. Nektek nem hiányzik a stressz, nekik meg nem hiányoztok ti :(

A férjed kiléphetne a vállalkozásból, ha lehetséges, akkor sokkal könnyebb lenne.

2 gyerekem van, soha nem fogok köztük különbséget tenni. Én egyke vagyok, de sose értettem, hogy nem lehet ugyanúgy szeretni a gyerekeinket :(

2016. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

A férjem is szeret itthon lenni velünk, szívesen játszunk a gyerekkel mindketten, szép, otthonos kertünk-házunk van, kint-bent ideális családi együttlétre.

A munka az más. A férjem "jó" gyerek, világ életében segítette a szüleit ( az apja a főnök). Mivel sokszor egyedül hagyják, munka van és az emberek még dolgoznak nem jöhet el ő is. Apóséknak mindig szervezett programjuk van, ahová időre kell menni. Igen, neki kellene szólni, néha, nagy ritkán kitör, de időről időre visszaáll a régi rend.

Az utolsó hozzászólók más szemszögből nézik a dolgot, valóban meg kell kérdeznem, nem-e tényleg ilyen áll a háttérben, hogy zavarni nem szeretnének- bár nehezen hiszem.

A sógonőm pedig: lehet titkon féltékeny vagyok rá valóban. Anyósom sokszor ebéd után hazamegy, összeszedi a mosogatni valót, sajnos évek alatt kiderült, nem tűnik fel neki, hogy az nem az ő étkészlete, pohara. Mivel a sógornőmnek rendszeresen csomagol ételt ( mert neki nincs ideje délutánonként főzni mint más dolgozó anyának), a mi készleteinket is befogja mivel visszavinni csak szatyrostól szokta.

Egy szónak is száz a vége, el kell ezeket mondanom anyósnak, öntsünk tiszta vizet a pohárba, mert tényleg helyrehozhatatlanul elmérgesedik a(z( (v)iszony. Köszi! De jöhetnek még vélemények!

2016. máj. 5. 09:42
 16/33 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ezt azért nehéz megérteni, mert valszeg más természet vagyok.:-) Sose féltékenykedtem egyik sógornőmre se, pedig van belőlük néhány, a férjemmel mindketten nagy családban nőttünk fel. Ha szükségem volt arra, hogy vigyázzon valamelyik nagymama a gyerekekre, akkor szóltam, amíg kicsik voltak, anyám még dolgozott, anyósom már nyugdíjas volt, értelemszerűen nála voltak többet. Sose vártam, hogy valamelyik bejelentkezzen, hogy elvinné őket, inkább anyám volt az, aki nyaranta egy-két hétre szabaddá tette magát, és elvárta, hogy akkor unokázhasson. Nem vettem észre, hogy bármelyik másik unokájukkal szemben az enyémek hátrányban lennének, igazság szerint nem is foglalkoztam ezzel, hálás voltam a segítségükért, a gyerekeink eltartása, öltöztetése stb. meg a mi feladatunk, nem a nagyszülőké.

Bocs, hogy én más szemszögből nézem a dolgokat, úgy vélem, a nagyszülői segítség és szeretet egy plusz áldás, a segítséget kérni illik, és alapvetően a kis családnak kell jól működnie. Sose izgattam magam fölöslegesen azon, hogy a nagy famíliában mi zajlik...:-) A férjednek meg a sarkára kéne állnia a cégben, közölni előre, hogy ekkor meg ekkor nektek van leszervezett programotok, tehát nem lesz bent, oldják meg.

2016. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
49%
nálunk ugyanez van, hogy férjem az apja alatt dolgozik, csak itt nekünk nincs gyerekünk, míg sógornak lett AZ unoka. Már most érezzük a megkülönböztetést, persze mindig adnak ajándékot és szívesen látnak meg megy a mosoly,de csak az unokáról van szó és azt hiszik, hogy engem ez a téma érdekel, közben mindent náluk a férjem csinál a sógor meg vakarja a tökét és mégis kire mondták, hogy nagyon lusta gyerek? még szép hogy a férjemre...közben sógorék sajnálva vannak, amiért 1! gyereket kell nevelniük és nekik milyen nehéz lehet:D ha én jövök program ötlettel az hülyeség, ha sógorék az zseniális(pl. sógor neje egyenként meghámozta a gyereknek a lencsét és milyen okos ez tőle). én már most látom hogy a férjem lesz a család balekja és hogy a mi gyerekünk sose lesz fontos hisz ő már csak a 2. gyerek lesz,de rájöttem sógorék veszettül irigyek a boldogságunkra(nem valami nagy a szerelem) és emiatt áskálódnak ellenünk,de legyen övék az após, ha ennyire hülye hogy minden szavukat beveszi, meg is érdemli, majd ha lesz gyerek úgyis ott lesz az anyám nagyinak a többi meg nem érdekel. Egyszer érdemes mindent megbeszélni, de csak higgadtan különben te leszel a fekete bárány.
2016. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen más amikor a lányom szül nekem egy unokát, mint amikor a fiam felesége. Más érzés, az első sokkal erősebb kötelék. Nem tudod ezt megváltoztatni, ha valaki így érez...
2016. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%
uccsó azért az durva, hogy a lányod gyereke közelebb álljon mint a fiadé:O hisz mindkét unoka a gyerekedtől van ergó hacsak nem lesz az egyik unoka veszettül elkapatva akkor nem értem hogy miképp lehet az egyik unoka közelebb csak ezért.
2016. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Miért fontos neked ennyire, hogy anyós-após mit csinál?

Én egyáltalán nem tartottam volna igényt arra sem, hogy jelen legyenek az életünkben, lehet az is túlzás volt, de amit te akarsz azt is annak tartom.

meg gondolom, nem az unokájukkal van bajuk, hanem veled, vagy valahogy köze van ahhoz hogy összevesztek a szüleiddel, nem?

2016. máj. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!