Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szóljak anyósomnak és apósomna...

Szóljak anyósomnak és apósomnak, hogy az én gyerekem is az unokájuk nem csak a sógornőm gyereke?

Figyelt kérdés
Gondot okoz köztem és a férjem között, én nem tudom elfogadni az igazságtalanságot, a férjem legyint, nem beszél róla. Nagy különbséget tesznek a fiuk és lányuk, valamint az ő gyerekeik között. Mindannyian egy vállalkozásban dolgoznak, rengeteget dolgozik a fiuk, de természetesnek veszik. A lányuk egyedül neveli a gyerekét, ő bizonyos napokon be sem megy, de akkor sem a gyerekkel van, neki van ideje a hobbijára ( látjuk az autóját). Férjemnek hónapok óta nincs. Nagyon sajnálom ezért. A mi lányunkat nagyon-nagyon ritkán viszik, jönni csak ünnepekkor. Nem tagadom, nem bánom, mert stresszelek mikor jönnek. Én már nem dolgozok egy hónapja, 38 hetes terhes vagyok. Hétvégén fognak jönni, férjemnek szülinapja, félek odavágom a véleményemet és tönkreteszem az ünnepét. Eleinte jól kijöttem velük, de idővel összevesztek a szüleimmel, elkéstek az esküvőnkről( és fúnek fának szajkózták mennyiben volt nekik- bort adott apósom a terembérletért), stb. de mégis az fáj a legjobban, ahogy a lányommal bánnak. A másik unoka rengeteget van ott. Férjem elintézi azzal, hogy mi szeretünk itthon, együtt lenni, a sógornőm meg nem. De nem jól van ez így.
2016. máj. 4. 18:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
34%
Azért lehet közelebb a lány felőli unoka, mert ott a nagymama pl általában sokkal jobban részt vehet már a terhesség alatt is a dologban. Ritkább az, hogy egy nő az anyósával olyan jó kapcsolatban van, mint egy anya a lányával.
2016. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 18-as! hát szép kis nagymama vagy te.... A fiad gyereke ugyanolyan ártatlan kis lény, mint a lányodé, igazán nem tehet semmiről, Őt is ugyanugy kellene szeretni!
2016. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem KELL ugyanúgy szeretni. Az unoka már nem olyan, mint a gyerek, hogy ösztönösen szereted ugyanúgy mindegyiket. Nem te hordtad a szíved alatt, nem te szülted meg, nem te vagy ott minden nehéz és boldog pillanatban, nem te neveled olyanná, amilyenné gondolod. Persze, a te véred folyik benne, de ebben az esetek többségében nincs több. Olyanok mint az unokatesók, valamelyiket jobban bírod, valamelyiket kevésbé.
2016. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nem lehet azt előírni, kinek milyen érzelmei legyenek, marhaság. Mondjuk nem szép, ha valaki kilátszik, hogy nem szereti annyira az egyik unokát, mint a másikat, de szerintem itt nem az unoka a probléma, hanem az a probléma, ami miatt az anyósék összevesztek a kérdező szüleivel.
2016. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

A szüleim azért szakították meg velük a kapcsolatot, mert számtalan kellemetlen helyzetbe hozták őket. Pl. anyagi mellényverés mások előtt ( a szüleim nem adtak egyben nagyobb összegeket, de rendszeresen besegítenek kertben és házban egyaránt), bunkóság ( 4-en ültek egy helyen, apámat kivéve név szerint hívta a másik kettőt félre beszélni valamiről ), nem lehet velük beszélgetni, mindig ők beszélnek, más témája nem érdekli őket, ezért külön társasággá alakultak.


Tegnap voltak itt, sajnálkoztak, hogy milyen gyakran látják a kisunokát. MOndtam anyósnak, hogy szoktuk látni az autóját a nagyobb gyerek iskolájánál, s hogy ha már addig eljön, eljöhetne a kicsihez is néha fél órára ha nincs több ideje. Mondta, hogy de hát mindig van valami program. Erre válaszoltam, hogy mi tudunk szelektálni. Meglepődtem a higgadtságomon, pedig kezdéskor jól elkéstek, szekálták a kaját és a másik unokát várták tűkön ülve(akik még később értek ide).

2016. máj. 9. 07:39
 26/33 anonim ***** válasza:
70%
nálunk apai nagyszüleim csak a lányuk gyerekét imádták, engem és tesómat már nem annyira:S kiderült, hogy ők sose vettek ajándékot azt is a szüleim vették a nevükben. De a dolog megoldódott, mert én rájuk sem nézek az uncsitesóm meg ausztráliában él szóval a kis kedvencük is elszelelt. Idővel ezek a nagyszülők visszakapják az élettől csak már késő. Arról nem is beszélve, hogy ha ennyire nem kedvelitek egymást akkor nem kell erőltetni.
2016. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, vagyis hasonló, csak itt a sógornőm örökbefogadott gyereke van a középpontban. A mi gyerekünket az anyósom inkàbb csak a Facebook-on jelölgeti, hogy így meg úgy szereti, de nincs köztük kötődés.
2016. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom, szomorú, hogy ennyire elterjedt probléma ez..! Kitartás mindenkinek! Az élettől majd visszakapják.
2016. máj. 12. 13:33
 29/33 anonim ***** válasza:
18%
a nagyszülő nem ingyenes bébisziter hogy éjjel nappal valamelyik unokához rohangáljanak mert a kedves menyecske hisztizik
2016. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Mivel ilyen kedves vagy, kívánok neked egy ilyen apóst-anyóst és helyzetet! És tartson örökké!
2016. máj. 13. 07:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!