Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek buta vagyok, h...

Szerintetek buta vagyok, h ezt ennyire a szivemre vettem?

Figyelt kérdés
Tortenet:Van sajat lakasom,de a ferjemmel anyosomekhoz koktoztunk.Ketszintes haz,kulon furdo(konyhank nincs kulon csak).Ok szerettek volna,h odakoltozzunk igy akartak segiteni,h tobb penzt gyujtsunk,mert annakidejen nekik is igy segitettek.Belementunk,kiadtuk a lakasom.Egy ev utan terhes lettem,megszuletett a pici es fel eves koraban kiderult megint babat varok(mindketszer mondtuk nekik h megertjuk,ha igy mar nem szeretnek ha maradnank) Kb mindig siras lett a vege,h ne koltozzunk,maradjunk...Nagyon sokat dolgozom a haztartasba(takaritas,fkzes,mosogatas,napi bevasarlas) Igy ott tartunk h tobbe kerul ott lenni,mint kulon es nem is gyerekbarat a haz(nem is torekedtek ra h az legyen) Raadasul van egy huga is a ferjemnek aki trehany,semmit nem csinal megis o a ,,kiralylany,, a hazba.En mindezt mar nem birom nezni es nem akarok ebbe elni.Inkabb maradok kis lakasba,mint igy legyek (idovel csak jut nagyobbra) Megmondtuk,h a 2.baba szuletese elott elkoltozunk.Azota ki vannak borulva,de kozbe megis beszologatnak.Total ambivalens az egesz.A napok a le akartunk ulni megbeszelni mit hagyjunk itt,mit vigyunk el(mind sajat ami a reszunkon van) es mondtuk h a legkisebb szobat az emeleten berendeznenk a gyerekeknek,ha jovunk legyen hol jatszani v ha vigyaznak rajuk.Erre kozoltek h a huga kapja az egesz felso szintet,terve van vele(macskat hoz az emeletre,atuti a falat...stb) Ami bantott,mert nem is gondoltak ra h vigyaznak a gyerekekre(miota megszuletett mondjuk 2x ha vigyaztak ra egy orat)legyen hol lenniuk ha jonnek a nagyszulokhoz,mert a haz tobbi resze eletveszely gyerekszempontbol.Vilagos lett h innentol ki max vendegkent johetunk es gyerekvigyazasba se szamithatunk rajuk.
2016. máj. 9. 22:10
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Nem akartam berendezni mas hazat,aki nem is olvasta el vilagosan a tortenetet az nem tudom miert valaszolgat.Mint mondtam,o dont arrol mi lesz a hazaval.De ahhoz h tudjon vigyazni az unokajara arra lenne szukseg h legyen egy hely ami biztonsagos.Ennyi.A masik h en egyik csaladtagomhoz sem vendegkent megyek.Igy van hol aludnom es hova raknom a gyerekeim.A masik h nincs kulonbseg a gyerekek kozott.Ami jar az egyiknek az a masiknak is.
2016. máj. 10. 14:51
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Aki odafigyel a gyerekre, az még a szakadék szélén is tud rá vigyázni. Aki meg nem, arra nem is bíznám rá a gyerekemet, mert másképp simán az én felelősségem, ha tudatosan megbízhatatlanra bízom rá a gyereket, és baj történik.
2016. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
45%
Én teljesen megértelek, kérdező. Szörnyű lehetett hosszú időn át egy olyan házban lakni, ahol nem érezhetted igazán otthon magad, pont azért, mert nem akartál beleszólni abba, hogy mit csináljanak a szülők az ő házukkal. Az előttem szólók bizonyára csak felületesen olvastak, és az egyik kitalálta ezt a "ne akard berendezni más házát" dolgot, a többi meg lecsapott erre és tovább szajkózta. Holott nyilván csak javasoltad, hogy ha megürül a helyetek, ott a legkisebb szoba (gondolom, van több is) lehetne az unokáké. Valóban furcsa, hogy az egészről nem akarnak tudomást venni, és nem lehet velük megbeszélni a dolgot. Valószínűleg önállótlan szerencsétleneknek néznek benneteket. Sokkal jobb lesz külön!
2016. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

"Nem akartam berendezni mas hazat,"

"mondtuk h a legkisebb szobat az emeleten berendeznenk a gyerekeknek,ha jovunk legyen hol jatszani"

2016. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Igen javasoltam,meg akartam beszelni,h lehetne igy.Igen,mivel konkretan 3nagyszoba plusz egy legkisebb van az emeleten.Azt hittem,ha jovunk akkor otthon erdzhetjuk magunkat es lesz helyunk(nem csak vendegkent) De nem akartam berendezni az egesz hazat,javasoltam egy dolgot.Nem lehetett veluk megbeszelnk,azert rosszul esett(elmondtam mikyen szempontbol) Ennyi.Igen jobb lesz kulon!
2016. máj. 10. 15:14
 26/31 anonim ***** válasza:
38%
akkor is miért kell neked egy külön szoba? volt ismerősöm aki persze felajánlotta az egyik szobát alvásra,de nem rendezte be külön nekem, hanem eleve volt benne ágy és lehet vinni hordozható gyerekágyat. Nem értem miért kell felfújni hogy ennyi év együttélés után valószínüleg jóból is megárt a sok alapon már a tökük is tele van a kényeskedéseitekkel és végre csak maguk szerettek volna lenni, gondolom attól féltek hogy előszor 2 hetente aztán hetente egyszer ott enne titeket a fene.
2016. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de kétszer is elolvastam amit írsz, aztán mégsem értem a problemád.


Szóval elköltöztök anyóséktól, és mégis azt várjátok el tőlük, hogy egy vendégszobát rendezzenek be nektek, ami csak rátok vár. És azért nem egy szállodáról beszélünk.


Miközben van egy ottélő másik gyerekük, aki beköltözne az általatok üresen hagyott részbe...Uram bocsá, átalakítaná a saját gusztusa szerint, mert ő ott fog élni. Ti meg nem. Basszus, macskát is vinne, hát az már elviselhetetlen. A saját lakterébe.


Mondd, jól vagy? Mégis mi jogon akarnád megszabni más embereknek, hogy mit tegyenek a saját tulajdonukkal?


Hát már megbocsáss, de egy olyan otthonban, ahol nem laksz, nyilván vendég vagy.


Ha szerinted életveszélyes a ház a gyereknek, legfeljebb nem viszed oda. Mondjuk nem értem az életveszélyes ház fogalmát, de ez a legkevesebb, amit nem értek a problemádból.

2016. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
19%

"Pl ikyesmik.Egy eves a fiam igy nem hallgathatja a huga 2eve a gyereksirast,de am egyszer sem,mert sosem hagytuk. "


A gyerekek azért hallgatják egymás sírását, mert az anyjuk visszamaradott, és odapottyantott más házába 2 gyereket is - amikor a házról nagyon jól tudta, hogy "nem gyerekbarát". Vagy talán anyósod kényszerített, hogy odaszüljél???

2016. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam el a hozzászólásokat.


A kérdésedre: Igen, buta vagy. Ugyanis én nem adnám ki a saját lakásom albérletbe, hogy más nyakára költözzek és kiszolgáltatott legyek, alkalmazkodjak máshoz. Otthon a magam ura vagyok.

2016. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem erthetoek a vagyaid. Egy rendes csaladban ilyen problemakbak fel se kene merulnie, a fiatal kiralylanynak is kicsit alkalmazkodnia kene a csalad erdekeben, de ezt anyosodek nem igy gondoljak. Egy megoldas is van, ha megbeszeled a ferjeddel es a segitseget kered, hiszen az o szuleie teremtettek a hazst, de nektek is kell segitseg, hogy jok legyenek a dolgok
2016. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!