Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire buta, értetlen...

Miért ennyire buta, értetlen egy ember?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a bátyámmal és apámmal élek, anyukám meghalt, nagyszülők nincsenek.

Apám alkoholista, buta,bunkó,agresszív.

Foglalkozását tekintve "gondnok", tehát amikor azt mondom,hogy dolgozik nem kell elájulni, nem fog megszakadni.

Főleg mert van egy fiatal társa, aki helyette dolgozik.Ő pedig a munkahelyén is iszik a hasonlóan igényes takarító kollégáival.

( a főnökkel jóba van, és a munkát is ezért kapta meg, nem lesz kirúgva nyugdíjig marad, és ezt tudja, tehát ihat)

A bátyám egy hasonlóan buta, bunkó alak, de legalább nem iszik, így vannak jó napjai, de megbízhatatlan, kétszínű ember.

Nem tartja apámat alkoholistának, és apám sem magát, de mivel nincs pénzünk így kell ,hogy ennek oka legyen, ez lennék én.

Ugyanis én nem hozok pénzt, csak viszek, és lám meg is van az ok.

A bátyámnak van egy barátnője is, akiről azt gondoltam,hogy talán lesz egy értelmes ember a közvetlen közelemben, aki talán jó hatással is lehet bátyámra, ha látja,hogy itt hogy mennek a dolgok.

De nem, ő is ugyan ez az ostoba, buta teremtmény.

Tehát itt él, lát mindent, hall, és ő is úgy véli,hogy apám nem alkoholista mert az mondták neki,hogy nem az, vele meg kedves.(szintén iskolába jár, de az ő eltartása normális, apámnak sincs ellen kifogása)

De amikor apám "féreg,r*?.dék,b*=i,köcsög,bunkó,f*****j" jelzőkkel, és cifrább társaival illet engem, indokolatlanul, az szerinte normális.

Na de amikor én azt mondom,hogy "rohadt alkoholista" akkor a csaj felháborodik,hogy hogy beszélhet így valaki az apjával, őt ezért már rég pofán verte volna a saját, apja, és bátyám is ezzel érvel,hogy én örüljek magamnak, mert más apa ezt nem tűrné el.

(ja, csak más apa nem ekkora alkoholista, és a csaj apja is egy normális ember)


Komolyan, annyira el vagyok keseredve, folyamatosan megkérdőjelezik,hogy apám alkoholista e, mert hogy dolgozik, és azok nem szoktak, meg itt van a józan életű bátyám is, aki megerősíti,hogy minden rendben, a baj max velem van.E mellé már a barátnője is odaállt, 3 az 1 ellen.

Mindenki fenntartásokkal kezeli az állításaim, úgy érzem,hogy senki sem hisz nekem, mindenki ellenem van, és már annyiszor gondoltam rá,hogy inkább öngyilkos leszek, aztán jó napot, de akkor meg ilyen emberek jönnek el a temetésemre, mint apám?Valamint akkor ő "nyerne", nincs értelme annak sem.Én meg megakarom élni, azt amikor ő meghal végre, tiszta szívemből gyűlölöm, és nincs elég hely,hogy ide leírjam az indoklást.

Szerintem már csak azzal elment 10 év az életemből, amit "miatta" stresszeltem, hogy soha semmi nincs, de a rohadt alkohol meg ott van.

Dolgoztam már, le is akartam már lépni párszor, de nem sikerült, mindig történt valami, ami miatt meghiúsult, teljesen tehetetlen vagyok, be kell még fejeznem az iskolát, és maximum akkor tudok valamit lépni.Csak kérdés,hogy ki bírja tovább.


2016. febr. 20. 12:29
 1/5 A kérdező kommentje:
A gyerekes stílusért elnézést kérek, csak tényleg el vagyok keseredve.
2016. febr. 20. 12:30
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá valamilyen lehetőség hogy koliba menj? Ösztöndíjat kapsz? Vagy méltányossági alapon? Akkor legalább a hétköznapjaid nyugodtan telnének. Csak hétvégén kellene otthon lenned.
2016. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha folyton ugyanazon pörögsz még nem lesz jobb

ne a folyamatos vitára pazarold az energiákat inkább keres kollégiumot munkát...

2016. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jámborcsik Márk válasza:
Kedves kérdező! Kitartás! Többet érdemelsz te annál mint hogy feladj mindent és öngyilkos legyèl. 1 életed van ne dobd el magadtól. Nehéz nagyon ezt megértem,de hidd el amint elszabadulsz otthonról jobbá fog válni.Lehet hogy úgy tűnik nem támogat téged senki,de akkor sem szabad feladnod. Gondolom barátaid azért vannak. A legjobbnak,akiben feltétel nélkül megbízol tálalj ki. Nem azt mondom hogy ő majd segíteni tud vagy bármi, de jobb hogy ha nem tartasz minden stresszt magadban. Ha pedig valaki olyan kell aki meghallgat/ad pár tanácsot akkor nyugodtan írj :) Megadok majd elérhetőséget. Még egyszer: Kitartás , soha ne add fel! Jobb vagy te annál mint hogy egy ilyen csapat ellen veszíts . Mutasd meg mindenkinek hogy még egy ilyen háttérrel is sokkal többre fogod vinni!
2016. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az én apám is iszik, de nem adom fel. tűrők ugyan, de már nem kell sokáig, mert ha kijárom a sulit munkám lesz és elhagyom. kitartást. 22/L
2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!