Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek? Após/anyós...

Ti mit tennétek? Após/anyós baba téma?

Figyelt kérdés
Férjemmel gyermeket várunk. Anyósék első unokája lesz, s mióta kiderült, hogy lány lesz, azóta após nem hagy békén, azt szeretné, ha az anyukája nevét kapná a kicsi. A sztori kicsit hosszú, após apukája meghalt egy balesetben, amikor még óvodás volt, őt és 5 testvérét az anyukája nevelte fel "egyetlen hangos szó nélkül", ahogy após mondja mindig, nagy szegénységből emelte ki a családot a sok munkájával, s mellette mindegyik gyermekére elég időt fordított,soha nem ütötte meg őket, még csak csúnyán se nézett...stb. Ezt após mindig könnyes szemmel meséli, s nagyon szeretné, ha az első lányunokája az anyukája nevét kapná. Ez a név a Mária, és én nagyon nem szeretnék ilyen régi nevet adni a babámnak. Apóst sem akarom megbántani, mert látom, hogy nagyon fontos lenne neki, sokszor szinte könyörög. Ti mit tennétek? Második név kizárva, így is dupla vezetékneve lesz a babának.
2016. júl. 18. 15:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem írtad volna, hogy második keresztnévként nem akarjátok adni, azt ajánlottam volna, de érthető, hogy dupla vezetéknévhez nem akartok még két keresztnevet is.


A gyereknek nektek kell nevet adni, ez a ti döntésetek, mindenki más ebben tanácsot adhat, véleményt nyilváníthat, de nem dönthet.


Én nem adnám a gyereknek egy felmenő nevét, főként, ha nem is tetszik. Párod beszéljen apukájával, hogy értitek, miért szeretné, de nektek (tehát kettőtöknek) jobban tetszik az X név, és ezért erre szeretnétek anyakönyveztetni a babát.


Nálunk is voltak balhék baba név kapcsán. :/

2016. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem adnám ezt a nevet. Az én nagymamám is Mária volt, akit borzasztóan szerettem és nagyon sokat tett a családjáért, de eszembe sem jutna olyan nevet adni a gyerekemnek, ami nem tetszik. A te esetedben kizárt, hogy Máriának nevezzem a kislányt. Párod mit szól?
2016. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Páromnak mindegy mi lesz a neve, egyetlen kikötése, hogy ne legyen külföldies (Jessica és társai).
2016. júl. 18. 16:15
 4/26 anonim ***** válasza:
19%

Én második névnek adnám, nem hiszem, hogy akkora probléma a dupla vezetéknévnez. A legtöbben úgysem használják a mindennapi életben (én sem), csak hivatalos helyeken, iratokban szerepel.

A névadás amúgy is kettőtök dolga a férjeddel, nem egyedül te döntöd el. Ennyi kompromisszum belefér.

2016. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A dupla vezetéknév férjem oldaláról jön, s kötőjeles, csak együtt használja ő is...
2016. júl. 18. 16:24
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
A második keresztnévre gondoltam, szerintem ez elég egyértelmű. Az enyém a bankkártyámon se szerepel, csak a hivatalos iratokban, a legtöbb ismerősöm nem is tudja, hogy van második nevem.
2016. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 omba ***** válasza:
59%

Azt mondanám, francba az após véleményével, a névadás a kettőtök dolga.... de, ahogy leírod, az megható.

Nem látok nagyon más lehetőséget mint a kettő keresztnevet, nekem is az van, de én is csak az egyiket használom.

2016. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%
Nem érdekel, felőlem bőghet is. Ha ő rendesen bánt volna az anyukájával, nem kellenének ilyen pótcselekvések.
2016. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Vagy második keresztnév: nekem is kettő van, és sosem tapasztaltam, amit néhányan mondanak, hogy egyes helyeken ki kell írniuk, életemben talán tízszer kellett kiírnom, én szeretem, hogy két keresztnevem van, még akkor is, ha kb. senki sem tud róla.

Vagy adtok valami hasonló nevet, ami nektek is tetszik. (Pl. Mariann? Marietta?), és közlitek, hogy ez a kompromisszum.

Vagy nem veszitek figyelembe a kérését.

(Ha alapvetően nem nagyon tetszene nekem a Mária, akkor én a két keresztnevet választanám.)

2016. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Első névnek én sem adnám, de szerintem szép név, így másodiknak simán.

Én dupla vezetéknév ellenére szívesen adnám másodiknak. Ha ez nem jó megoldás, akkor utasítsátok el a kérését.

2016. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!