Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet kitessékelni...

Hogyan lehet kitessékelni anyósomat tőlünk, hogy ne legyen itt egész nap? Adjatok ötleteket!

Figyelt kérdés

Anyósom kéthetente szokott átjönni hozzánk, a gyerekre vigyáz. Nem mi kérjük, hogy elmehessünk, csak szeretnénk, ha látná az unokát + sajnos mi nem tudunk vele egy szobában megmaradni, mert fröcsögve beszél mindenkiről, rólunk is, a szüleimről is, és veszekedés van belőle. De a lányunk még csak baba, és imádják egymást, így jobb mindenkinek, ha elmegyünk. Lényeg a lényeg, ilyenkor átjön és mi elmegyünk 1-2 órára a férjemmel. Mikor hazajövünk, még estig itt ül, szóval összesen 7-8 órát van itt. Bántó megjegyzéseket mond ránk és másokra is, akiket nem is ismerünk. Mi próbálkoztunk ezekkel eddig kitessékelés témában: vacsorarendelés (de ő is kért, és itt vacsorázott), férjem elkezdett dolgozni a gépen (de akkor is beszélt), elmentem hajat mosni, elkezdtünk mosogatni, kivittük a gyereket sétálni (de jön velünk és utána ide is).


Mondjuk egyszerűen meg neki, hogy szeretnénk, ha most már hazamennél? De ezt meg annyira durva így megmondani, nem?!



2016. aug. 7. 11:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

"a gyerek nem issza majd minden szavát "


De "issza"!!! Ebben a beszédtanulós fázisban nagyon hat rá minden: az indulatok, a beszéd mögötti tartalmak, az érzések is, nem racionálisan tanuljuk az anyanyelvet, ha nem intuitíve venné a felnőttek beszédét biztonsággal kijelenthetjük: nem tanulna meg beszélni.

2016. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11: nem így értettem, nyilván. Úgy értettem, mire kb 5 éves lesz és megérti, hogy anyósom miket beszél rólunk, nem hiszi el neki, hogy olyanok vagyunk.
2016. aug. 7. 15:55
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
De szerinted normális, amit művel? Nincs rá semmi befolyással, hogy egy ilyen környezetben nő fel? Én ezt simán kínzásnak venném. Beleneveli ezt a mérget.
2016. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 evimeri ***** válasza:
85%
Én sem hagynám rá a gyerekemet. Az én nagyanyám ugyan ilyen gonosz volt. Utált mindenkit csak azzal jött ki aki nyalta a fenekét. Az anyukámat amíg csak élt gyűlölte, pedig oka sem volt rá. Tisztességgel felnevelte a fia négy gyerekét, keményen dolgozott mindig. 5 éves koromig egy telken laktunk pénzért vigyázott ránk - a saját unokáira - amit pénzt anyu ott hagyott tejre és felvágottra azt eltette és zsíros kenyeret adott enni. Aztán férjhez ment, ha ott voltunk nálunk olyanokkal tömte a fejünket, hogy anyu nem gondoskodik rólunk rendesen, zsíros kenyérrel etet. Tudtuk, hogy ez nem igaz, de nagyon rosszul esett, hogy az anyukámról ilyeneket mond csak azért mert ő nem szerette. Nem is szerettem csak az apám anyját láttam benne. Egy ilyen beteg lelkű embertől inkább tartsd távol a gyerekedet, bár mennyire is a nagyanyja. Később majd belefog szólni a nevelésbe is. Próbáljátok vele megértetni, hogy ti erre nem vagytok vevők. És ha csak azért megy oda, hogy másokat szapuljon akkor nem kívánatos vendég. Azt meg főleg nem tűrném az anyósomtól, hogy a szüleimet bántsa.
2016. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
sajnos 5 évesen még simán befolyásolható lesz akármilyen jól bántok vele
2016. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Juj, nagyon rosszul hiszed, hogy már most nincs rá hatással, te jó ég! Dehogynem van hatással, nem is kicsivel! Tuti nem hagynám rá egy percet sem!
2016. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk útban van a baba de mivel anyósom elhord minket mindennek mindenkinek,ő a tökéletes mi meg szarok vagyunk (mert nem nyaljuk a seggét és nem nála töltjük minden szabadidőnket,nem ugy éljük az életünket) igy nem szeretnénk ha részt venne a gyermekünk életében. Ez közös döntésünk,jobbnak látjuk ha nem zavarja majd össze az ilyen meséivel.
2016. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

5 éves lesz a gyerek mire megérti mit beszélnek körülötte?-ezt te sem gondolhatod komolyan?

De ha mindenáron, akkor vigyétek át hozzá a babát, mikor végeztek, hazamentek.

2016. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18: Nem. Ezt sem így értettem. Ha a gyerekem 5 éves kora alatt érteni fogja anyósom ironikus, szarkasztikus megjegyzéseit, meg a szemforgatást, az átlag feletti teljesítmény lesz. De állok elébe.:)
2016. aug. 9. 23:17
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, dehogy hagyd!


Az én "nagyanyám" (apámat tuti a gólya hozta) is hasonló kaliberű némber, ő csupán a fél városnak hordta el hogy anyum egy k**va és szeretőt tart (ami természetesen nem igaz)


Ennek ellenére nem tagadta meg, hogy láthassuk egymást - sajnos.


Nyáron mindig a másik nagymamámnál voltam, ő szerette volna leginkább ápolni a kapcsolatot közte és köztünk. Rendszeresen vitt hozzá, bár felajánlotta hogy jöjjön ki hozzánk a kicsi lakásból az emeletes kertes házba - lakjon velünk akár egy hétig, kettőig. Hely van, étel van, szívesen látjuk. Ő nem kért belőle, nem is volt hajlandó oda jönni (fuvaroztuk volna kocsival) és szét is kürtölte hogy milyen rosszul vagyok ott tartva. (A veteményes körül madzag volt kifeszítve, hogy a kutyák ne tapossák szét. Szerinte az valójában nekem volt kitéve)

Régen többnyire kedveltem (bár akkor is majdnem sírás lett a vége egy csomó szülinapi bulimnak, pff) de aztán kezdtem rájönni hogy miket művel.


15 éves koromban csak apám kedvéért mentem fel hozzá, akkor kaptam egy jó adag érzelmi zsarolást, soha többet nem látogatom.


Apum halála óta teljesen megszakadt a kapcsolat, nem bánom.


(elég fáradt vagyok, egy kicsit össze-vissza fogalmaztam, bocsi)

2017. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!