Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? Tanácstalan vagyok (többi lent)

Figyelt kérdés
6 éve vagyok együtt a párommal. Ő külön él, még nem költöztünk össze, de elég sokat vagyok nála. Szeptemberben lesz a születésnapja, és össze akarja hívni a családját egy ebédre. Tudni kell, hogy én az anyukájával nagyon nem vagyok jóban. Volt idő mikor nem is beszéltünk, most megtűrjük egymást, de nem szívesen. És előre utálom ezt az ebédet, mert nagyon rosszul érzem magam az anyósom, illetve a többi családtagja társaságában. Még meg sem volt hívva az anyukája, de már kötekedett, hogy rendeljünk étteremből, meg ez legyen a kaja, meg stb... Ez az ebéd azért fontos a páromnak, mert régebben ez szokás volt náluk. Én kerülném ha tudnám, de ő ragaszkodik hozzá. De én nem akarom ezt az egésznapos vendégeskedést, kiszolgálni őket, nézni hogy mindenkinek mindene meg van-e. És nem a vendéglátással van bajom, félreértés ne essék, hanem az ő anyukája olyan, hogy minden lépésemet figyelni, semmit nem tudok jól csinálni, na majd ő megmutatja nekem, meg megtanít erre meg arra, meg régebben volt gond hogy irányítgatni próbált, mit hogy csináljak, miért nincs kivasalva, meg ilyenek. Tudnám sorolni. És én ezt most nagyon nem akarom. Ezt az egy napot a páromért ki kéne bírnom, de hogy? Ajánlottam hogy menjünk étterembe, az legalább semleges terület. Azt meg ő nem szeretné. Mit tegyek? Csöndben mégsem ülhetek egész nap majd. De előre utálom a kínos órákat. NAgyon nem bír engem az anyukája.
2016. aug. 10. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sz*rd le a banya véleményét! Tudom könnyű mondani (írni), de mást úgy sem tehetsz azok alapján amiket leírtál.
2016. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És erről amúgy kinek mi a véleménye? Ez az egész ebéd. Azért, mert náluk ez szokás volt míg otthon lakott. Én úgy képzeltem hogy ketten elmegyünk vacsizni, megünnepeljük, vagy otthon főzünk valami finomat. Nem értem ezt az össze ülést se nagyon....
2016. aug. 10. 20:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Fuss még egy kört ezzel az étterem dologgal párodnál. Van elég étkészlet, ülőhely és hasonló nálatok? Kényelmesen elférnétek? Ha nem, kiváló indok az ebéd étterembe szervezésére.
2016. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
van minden :/ nem rég vettünk új étkező bútort is. Egyszer már volt nálunk ebéd, de azt is utáltam.
2016. aug. 10. 20:46
 5/9 kovpet ***** válasza:
75%

"és össze akarja hívni a családját egy ebédre"


Ilyen jól főz?


Ha nem akarod a dolgot, akkor tanítok egy jó szót erre: "Nem".


"a majd ő megmutatja nekem, meg megtanít erre meg arra, meg régebben volt gond hogy irányítgatni próbált"


Nem akarom ismételni magam, de a jó szó itt is a "NEM". A saját lakásodban (legalábbis nekem így jött le, hogy nálad lennének) senki ne oktasson ki arról, hogy hogyan csináld a dolgaid.

2016. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát a párom hívja őket, saját magához vendégségbe. ÉS úgy akarja hogy ő főz egy húslevest, és rendel egy húsos tálat étteremből.
2016. aug. 11. 08:12
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem várhatod el a párodtól, hogy megtagadja a családját. Neki mindig az anyukája marad az anyukája és szeretni fogja őt, és ez teljesen normális érzés. Az, hogy Te nem vagy képes elviselni legalább egy napig az ő anyukáját, és az ő családját, az nem normális. Ha szereted a párodat, akkor összevakarod a lelkedet arra az egy napra, jó képet vágsz az ő nemkedves anyukájához és megpróbálod széppé tenni a párod születésnapját. Mert neki fontos a családja, mint mindenkinek. Amúgy a párod jóban van a Te anyukáddal?
2016. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elmész, jó pofizol. Ha sérteget, cseszeget, akkor udvariasan felállsz és elköszönsz, mondván nem érzed jól magad, és szeretnél távozni. ( egészségügyileg )Amennyiben ez nem megoldható, fapofával végig ülöd. Ha nem, akkor elköltitek a vacsorát.
2016. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A párod SZÜLETÉSnapjáról van. Arról a napról, amikor született, amikor az anyukája megszülte, amikor annak a családnak lett a része, ahova tartozik.


Te 6 éve vagy csak része az életének. Valamennyire.


A születésnapjára te meghívott vagy, nem vagy részese, mint a családja.

2016. aug. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!