Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen nehéz helyzetben mit...

Ilyen nehéz helyzetben mit lehetne tenni? Tanácstalan vagyok és nem tudom eldönteni mi lenne a legjobb.

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves lány vagyok. A szüleim elváltak 12 éves koromban. Akkor elköltözött 300 km-rel arrébb anyukám. 2 évig vele laktam azaz 7. 8.-os koromban, de nem tudtam megszokni ezt a helyet és visszaköltöztem apukámhoz. A 9. osztályt ott jártam, de apu nem foglalkozott velem most a nyári szünetben itt vagyok anyukámnál és amikor ide értem annyi nem volt benne, hogy ide szóljon, hogy épségben megérkeztem-e vagy valami...a másik meg, hogy rengetek gondja van és emiatt kicsit be van kattanva a lényeg, hogy vissza szeretnék költözni ide anyukámhoz bár erről még anyuval sem beszéltem, de szerintem örülne neki. Csak az a nagy gond, hogy ugye akkor iskola váltás fog jönni és én megbuktam matekból júli 15-én megyek diszkalkulia vizsgálatra, mert elég nagy valószínűséggel diszkalkuliás vagyok és, ha felmentenek akkor nem kell pótvizsgázzak autómatikusan mehetek 10. osztályba, tudom, hogy erre nem most kellett volna sort keríteni, de ennyire foglalkozott velem apu...ki lett kérve az általános iskolai jellemzésem 2 is van és mindkettő rossz lett elég nagy a valószínűsége, hogy felmentenek matekból annyira nem megy sajnos...:( És iskolát váltani augusztusban is lehet? És, ha más szakra megyek akk kell osztályzó vizsga? És, ha ugyan arra a szakra akkor nem kell? Nagyon nehéz helyzetben vagyok és eléggé tanácstalan javasoltok nekem valamit? :((

2014. júl. 3. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem is tudom pontosan, mire kérdeztél rá. Ha az osztályozó vizsga és iskolaváltás érdekel, akkor ajánlom a Közoktatás témakört, ott többen vannak, akik ebben napi szinten érdekeltek és értenek hozzá.


Mivel a szülő-gyermek kapcsolat témakörbe írtál én azzal is fogok foglalkozni.


Namármost azt le kell szögeznem, hogy ha te is beismered, hogy édesapádnak rengeteg dolga van, akkor nem pont egy olyan dolgon kell megsértődni, hogy nem hívott fel. Másrészről nálunk sosem az hívott, aki maradt, hanem az, aki utazott, akkor, amikor megérkezett. Mert aki marad, az nem tudja, hogy mikor zavarja az utazót. Az illem szerint is neked kellett volna telefonálni, hogy rendben megérkeztél.


Mi az, hogy rengeteg dolga van?

Mi az, hogy bekattant tőle?


A diszkalkuliáról. Édesapád tudja, hogy ez a probléma? Ha nem - szóltál neki, hogy szerinted ez és ez lehet? Ha nem tanul veled napi szinten (amit kétlek), akkor mégis honnan kellett volna magától tudnia erről?

Mivel kilencedikes vagy, szerintem ezzel kapcsolatban a szülőnek is be kell mennie az iskolába. Ez megtörtént? Ha igen, hogyan, és mi lett.


Ne haragudj, nem téged akarlak támadni, de sok részletet homályosan hagytál. Két dolog rí ki a szövegből: nem hívott fel, hogy vajon megérkeztél-e anyukádhoz + nem vette észre, hogy diszkalkuliád van.


Ha úgy gondolod, hogy édesanyádhoz akarsz költözni, szíved joga, de nem ilyen egyszerű. Volt bírósági végzés a váláskor? Gyerekelhelyezésről született ítélet, vagy megegyezéses alapon történt?

2014. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!