Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tanácstalan vagyok, ilyen...

Tanácstalan vagyok, ilyen helyzetben mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Barátom anyukája finoman sűrűn beszólogat, észrevétlenül szerintem hangolja ellenem a páromat, és nem tudom mi tévő legyek. Kezd felőrölni a dolog, barátom ezeket nem látja, nem veszi észre, és ha ritkán megemlítek neki belőle valamit, nagyon kiakad, tagadja, és még engem hibáztat.
2014. márc. 27. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A párodnak ne mondj semmit, főleg ne rosszat az anyjára, az mindig rosszul sül el, és az lesz a vége, hogy a párod csak azt fogja látni/észrevenni, hogy mert te az anyját "bántod", meg neki mondod a magadét. Ebből jó sosem lesz..

Szerintem próbáld meg elengedni a füled mellett a dolgokat, ha a párod eléggé ismer, szeret, akkor akármit mondhat az anyja. Talán azért nem is veszi észre, mert nem érdekli. Meghallgatja, de gondolom nem veszi fel, vagy gondolkodik el rajta, ha neked még nem mondott semmit. Próbálj meg ne foglalkozni vele..az én leendő anyósom állandóan azt kérdezgeti, hogy mit főztem a hétvégén, mit ettünk előző nap, és azelőtt..mintha kiváncsi lenne, hogy főzök-e, meg mit. Vagy mintha arra menne ki, hogy nehogy a pici fia éhezzen. És még akkor is képes volt megkérdezni amikor az eljegyzési ebédünkön voltunk, az egész szűk család, majd egyszercsak jött a kérdés, hogy mit főztem, mit ettünk előtte való nap...idegesít rohadtul, de a párom sem veszi észre. Egyszer jegyeztem meg neki, hogy az anyjának mindig ez a 3. kérdése, akármikor találkozunk, aztán akkor ő is észrevette, hogy tényleg..elmondjuk neki, de aztán nem érdekel különösebben. Hadd kérdezgessen, meg gondoljon amit akar. :D

2014. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt látom, hogy az anyukája nem akarja elengedni, neki kényelmesebb lenne, ha kisajátíthatná, pedig párom már lassan 30 éves. Művelt nő, ezért tudja, hogyan kell finoman odaszúrni a másiknak. Közben meg párommal elhiteti, hogy ő mennyire kedves velem, és mennyire megakar ismerni, de ha az utcán összefutunk, direkt nem vesz észre, meg ilyenek...Ezt nekem nem is hitte el a párom. Én egyáltalán nem szeretném, ha ő miattam összeveszne az anyjával, vagy ilyesmi, csak nagyon rossz, hogy ő abban a tudatban él, hogy anyukája mennyire jófej velem, miközben érzem, és látom, hogy nem bír...és mindenhonnan én kapom az osztást, ok nélkül...
2014. márc. 27. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor az utcán nem vesz észre, fotózd le és mutasd meg a párodnak,tessék nem vett észre.Egyébként miért nem te mész oda hozzá?
2014. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos az en anyosom se akarta elengedni a 30 eves fiat pedig mar 2 eve kulfoldon dolgozik. Csak az volt uj dolog anyukanak, hogy jon az unoka.. Meg is jegyezte hogy mostmar kirepul a kicsi fia a feszekbol (gondoltam magamban mar 2 eve kirepult) Viszont az en anyosom nem finoman ereztette a dolgokat, hanem a paromnak beszelt ki a szomszed szobaba ugy hogy tisztan hallottam. Ami utana kovetkezett nem volt szep dolog de meg o rontott nekem..
2014. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináld úgy, mint az anyja. Legyél mézes-mázos, kedves, szidni az anyját ne szidd, max. néha-néha sajnáltasd magad. Pl. nem, anyáddal találkoztam ma, de leszarta a fejem, mintha észre se venne


Hanem: úgy örültem, hogy összefutottam ma anyukáddal, de sajnos úgy tűnt, mintha nem is látna, biztos nagyon sietett valahova, vagy ilyesmi, azért nem vett észre...


Érted... Szemétség, meg sok nő elítéli az ilyen "manipulálást" de az ilyen banyák ellen ez a jó módszer. Pont, hogy arra épít, hogy majd te leszel az agresszív, szitkozódó, folyton problémázó, beszólogató liba és akkor majd mondhatja, hogy jaj kicsi fiam én mindig tudtam, látod milyen szegény anyáddal?


Frászkarikát. Vagy ne vegyél róla tudomást, csak nagyon szeresd a fiát, vagy ha nem bírod ki, akkor úgy add elő neki a dolgot, hogy te milyen kedves és nyitott és stb. vagy aztán valamiért mégis ez vagy az van, de áááá biztos nem az ő drága jó anyucikájának a hibája, sajnáltasd magad. Aztán, ha van esze előbb-utóbb szöget üt a fejébe, hogy igen is paraszt az anyja, ha nem, akkor meg úgyis mindegy, de akkor a hiszti meg ultimátum sem segítene, mindössze annyi lenne a különbség, hogy te jönnél úgy ki az egészből mint a szemét kurvä.

2014. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Igazatok van, semmi értelme őszintén beszélnem erről a párommal. Inkább bele megyek egy-két játszmába, ha ez kell, és olyan kedves leszek az anyukájához, mint amilyen kedves ő velem :)

2014. márc. 27. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!