Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális az anyósom?

Normális az anyósom?

Figyelt kérdés
A babám 2 hetes volt mikor szinte sértődötten megkérdezte hogy miért nem megyünk már el hozzá ebédre, mert ő babázni akar. Hozzáteszem 70 km-re lakik tőlünk. Most 2,5 hónapos a babám és mondtam menjünk, mert már elegem van a nyavajgásából. 2 hete le volt beszélve, hogy gyereknapkor megyünk hozzá, és elmondtam neki hagymás, nagyon fűszeres dolgot, valamint epret stb. nem ehetek, mert szoptatok. Mondta, hogy persze tudja, majd olyat csinál. Mit ad isten eperlevest csinált. Ok mondom majd eszek második félét. Közben felébredt a babám is és elmentem szoptatni. 2 órakor már kopogó szemekkel mentem ki ebédelni, de mint kiderült nem sokat ehettem, mert hagymás krumplit hagytak bőven, de a hagyma nélkülit, ami elvileg nekem készült jól megeszegették a rántotthússal egyetemben. A saláta jó fokhagymás volt így azt is csak nézegethettem. De megvígasztalt hogy csinált tortát... Persze epreset. Tudom hogy nem direkt csinálta, alapjáraton ilyen buta az anyósom. Na de igazán az unokája miatt odafigyelhetett volna, hisz neki abból lesz tej amit én eszek... Ja és ezer éve ki nem mosott ágytakaróval volt leterítve az ágy is amin szoptattam.
2016. máj. 30. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ez kicsit túllihegve??
2016. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg kellemetlen helyzet :-( Sokan azt esznek szoptatás alatt, amit akarnak. Talán anyósod is így volt, ezért nem vette komolyan amit kértél.

A férjedben mondjuk lehetett volna annyi, hogy félretesz neked egy adag kaját.


Legközelebb hívjátok át ti őket.

2016. máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
87%
érdekes, hogy csak az anyósod cseszteted, aki csinált neked külön kaját. A férjedet és a többi hülyét, akik tettek rád magasról, és nem érdekelte őket, hogy azt falják fel, amiből te ehetnél, valamiért nem kritizálod...
2016. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
47%
Mi baj az epres dolgokkal? :D én tömtem 2 pofára szoptatás alatt, és egy nagyon intelligens gyermekem van.
2016. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ugyanez volt, kéthetente egyszer hozott valamit, és azt mondta ő főz ránk. Megcsinálta a töltött káposztát, és mikor átadta, röhögve mondta, hogy Jaaaj, hát te ilyet nem is ehetsz! Egyszer megkérdezte, mit főzzön, paprikás krumplit mondtam, mire telerakta csípőssel. Ha mentek, vigyél magaddal számodra ehetőt vagy rendelj. Ha szól, megmondod, hogy olyat nem ehetsz, amit készített, és a baba érdekében nem ennél belőle.
2016. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/152 anonim ***** válasza:
60%
ezek a mai anyukák kicsit túllihegik a dolgot. Nem értem miért nem ehetsz epreset vagy fűszereset vagy ne adj isten hagymásat? Valaki magyarázza már ezt el, mert anyám korosztálya mindenfélét evett és makk egészséges vagyok.
2016. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/152 anonim ***** válasza:
78%
Én azért nem ettem ezeket, mert allergiás lehet a gyerek, de nagyobb valószínűséggel fájhat tőle a hasa. Így mondta a védőnő, és egyszerűen úgy voltam vele, nem tesztelgetem a gyereken, könnyebb volt kihagyni pl. K betűs ételeket.
2016. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 anonim ***** válasza:
86%
6: ez nem igaz, anyáink idejében sem ettek pl "k"-betűs ételeket. Ma már az a fő irány, hogy egyen az anyuka amit kíván, és figyelje a babát. Ha kiütéses vagy hasfájós lesz, akkor kerülje azokat az ételeket. A lányommal bármit ehettem, a fiamat kiütötte az eper és ha sok tejeset ettem/ittam. A sógornőm csípőset is ehetett, viszont náluk a mogyoró kavart be. Nem kell kenyéren és vízen élni szoptatás alatt, de érdemes figyelni a baba jelzéseire.
2016. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 anonim ***** válasza:
94%

A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy az allergizáló ételekből először pici mennyiséget próbáljak, és ha nincs következménye, akkor fokozatosan emelni lehet az adagot, nyilván folyamatosan figyelve a babát, és az ésszerűség határain belül.

Sok mindenben a középút híve vagyok, ebben is, nekem ez egy józan tanács volt.

2016. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim válasza:
37%

A leírásod alapján én arra következtetek, hogy valószínűeg nem gyakran látogatjátok, és talán emiatt is nagyon ki akart tenni magáért ezzel az ebéddel, olyannyira, hogy tényleg ki ment a fejéből.


Tudom, talán nem lehetett egy nagy élmény szoptatás közben "éhezni", de ez a fajta sérelmed iránta hamar el fog felejtődni, és talán a következő alkalommal jobb beonyomást fog tenni.

2016. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!