Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 9 hós múlt kisfiam, de amióta...

9 hós múlt kisfiam, de amióta megszületett anyósom mindenbe beleszól, véleményt alkot, tanácsokat ad, hiába kértem ezerszer illedelmesen, hogy ne tegye. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem áll le, hátam mögött férjemnek is folyamatosan mondja mit hogy kellene tennem. Semmi sem jó neki, csak az ahogy ő gondolja. Már állandósultak a viták miatta férjemmel.. Mit tegyek, hogy állíthatom le erről a folyamatos beleszólásról, kioktatásról?

Ha jön unokázni, engem figyel, mit hogy teszek, mindent megkérdez, aztán meg a hátam mögött lehülyéz másoknak.

Szépen nevelem a kisfiam, mindent megteszek érte, de mindig csak a kéretlen tanácsokat kapom, neki semmi sem jó úgy ahogy én teszem...

Már belefáradtam ebbe... mit tehetnék?Nagyon fáj ahogy viselkedik, és hogy ő az egyetlen élő nagymamája a kisfiamnak.

Mindent megteszek a fiáért is, és az unokáját is nagy szeretetben nevelem. Velük is kedves vagyok... de mégis ezt kapom. El vagyok keseredve.

És mindez csak egy szelete annak amit tesz..


2016. szept. 17. 22:40
1 2 3 4
 11/35 fru_ ***** válasza:
75%

Ott a kisbaba, meg a férjed... két gyererekkel egyedül, nehéz lehet.

Nincs sok értelme, hogy írjam, mit rontottál el, úgyis tudod.

Ha a te családi háttered elég erős, akkora nagyobbik gyerekről mondj le le.

2016. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
88%
A ferjnek odaszogeznem a kerdest h nem tart jo anyanak? Akkor kinek szultel? Neki meg anyosnak? Menne Nelkuled is vagy minek vagy Te, ha latszolag semmit sem csinalsz jol. Alljon melled ez a dolga. Neked meg h allj a sarkadra es ha mind a letter ott vannak mondd ki mit gondolsz.. konyorgom 3felnott embers csak tud kompromisszumot kotni! Sok sikert!!
2016. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szomorú, de igazatok van! Valóban két gyerekem van. Tényleg nem számíthatok férjemre, sosem áll ki mellettem, szerintem tart az anyjától. Természetesen én is annak örülnék, ha sikerülne kompromisszumot kötni, és békében élni anyóssal, és férjemmel pedig boldog házasságban, közösen nevelve a gyereket. Már felhoztam neki, hogy menjünk el párterápiára, de hallani sem akar róla, ő ezekben nem hisz, túlságosan reál,érzelmi intelligencia az ő családjukban elég gyenge..

Anyósommal szemben kénytelen leszek felvenni a kesztyűt, mivel nem látok más megoldást. Észre kell vennie, ha egyáltalán valaha képes lesz rá, hogy itt most nem ő a főszereplő, neki már volt esélye bizonyítani, mint anya, most rajtam a sor.

Nagyon erőszakos, tolakodó természet, nem lehet rá hatni.

Nála minden fekete vagy fehér.

Férjemmel pedig az a legnagyobb gond, hogy nem is érti, hogy mi a baj, nem érzi át. Szerinte nincs semmi gond...

2016. szept. 18. 12:41
 14/35 anonim ***** válasza:
37%
ne vedd fel a kesztyűt. Hallgasd meg, ne menj bele vitába, nem érdemes. Ettől még úgy neveled a gyereket, ahogy akarod, csak a mama kicsit talán lenyugszik, enyhül, és ez jó hatással lehet a bolond fiára is.
2016. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
76%

háát ez elég kétoldalú dolog, mert:

- most vagy anyósod egy kötekedő liba aki az élő fába is beleköt és akkor érthető a sértettséges, ebben az esetben nem árt felvenni vele szembe a kesztyűt

- vagy a másik oldal, hogy tényleg akkora baromságokat csinálsz mint a ház és bele loholtad magad a gyereknevelésbe. Értem ez alatt, hogy a netmamik tanácsára hallgatsz és túlzásokba esel pl.: sógornőm egyenként meghámozta a gyerekének a lencsét, mert az rossz a gyereknek(ahelyett hogy simán átpaszírozta volna) vagy csak bizonyos kaját adsz neki és már fröcsög a nyálad ha valaki tápszerrel eteti a gyerekét és társai.

Nem tudom melyik az igaz, mert nem írsz részleteket pl.: mikbe köt bele az anyós

2016. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém ugyan ilyen, egy hasonló sógornővel is megáldva vagyok :D anya meg lánya szeret nagyon ekézni, hogy én mekkora sz_r vagyok. Férjem szerencsére kiáll mellettem és letudta állítani őket, viszont most már ,,csak,, a hátam mögött szidnak.
2016. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha csak túlzásba esnék, és felfújnám a dolgokat, de nem így van. Annyira abban támogatja a férjem, hogy nehogy megmozduljon, hogy ha valamit mégis megtesz letolja érte, hogy ne ő csinálja, ez nem az ő dolga.. Amikor megszületett a kisfiam, frissen szülés után a kórházban, nem volt erőm felkelni, és a férjem odatolta a lábamhoz a papucsom, még ez is fájt neki, és szóva tette...

A gyerekkel kapcsolatban pedig mindenbe beleszól, pedig nagyon szépen fejlődik, és időben csinál mindent, doktornő, védőnő mindig megdicsér.

Mikor mit adok rá, ne öltöztessem túl, ne takarjam be, ne vegyem fel, pár hetesen minek szoptatom éjjel is. Adjak cumit mindenképp, de nem fogadta el a gyerek egyik cumit sem, az is az én hibám volt. Ha nem jó alvó, az is miattam van. Már 2-3 hónapos korától hallgattam, hogy miért nem táplálom hozzá, minden nap megkérdezte. Igazából sorolhatnám a végtelenségig. A lényeg, hogy neki minden csak úgy van jól, ahogy ő gondolja, és ennyi.

2016. szept. 18. 20:29
 18/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem fogad el más megoldást jónak, csak azokat amiket ő gondol. Nem veszi figyelembe, hogy minden gyerek más, mindenkinél más válik be. És nagyon ellenségesen mindenre amit mondok rávágja válaszként, hogy mert? mert?

Az a kedvenc tanácsom tőle, hogy minek kell tisztába tenni egyből, ha bekakilt, hisz szerinte a baba szeret a kakiban lenni, melegíti...Nem hagyom rá, persze, és tisztába teszem, akkor jön utánam, nézi hogy csinálom, és ahhoz is hozzászól valamit... de persze ő nem tenné tisztába, ha itt van..

Ha kimegyek a konyhába csinálni a baba kajáját, jön utánam akkor is és nézi minden mozdulatom.

Újszülött korától bíztatott, hogy hagyjam csak sírni éjjelente, majd leszokik róla..nem tettem, nekem ehhez nincs szívem.

Mindenkinek elhord, hogy szerinte mit hogy kellene tennem, de hozzáteszi hogy persze ő nem szól bele, én dolgom, de nem állja meg, mindig mondja a kéretlen tanácsait nekem is, hátam mögött is.

2016. szept. 18. 20:51
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

hülye vagy hogy ezt hagyod...

Én már rég elküldtem volna anyóst melegebb éghajlatra

2016. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
89%

" minek kell tisztába tenni egyből, ha bekakilt, hisz szerinte a baba szeret a kakiban lenni, melegíti..."


Atyaég... És te nem röhögted még szemtől telibe anyósodat, mikor ilyeneket mond? Nem is bírnám szó nélkül hagyni. Hát ott szekálnám, ahol érném, ha ilyen fässágokkal jönne nekem, mint a fenti. :D Csak ezzel az egy mondattal az őrületbe kergethetnéd. Minden épületes megjegyzésére rávághatnád, hogy "persze, biztos az is melegíti majd, mint a kaki". Lol.

2016. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!