Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként bántalmaztak....

Gyerekként bántalmaztak. Hogyan tudok túllépni rajta?

Figyelt kérdés
Kicsi voltam amikor a szüleim elváltak és a bíróság anyámhoz ítélt. Sajnos ő orvosok által is megállapított depresszióban szenvedett. Minden reggel talált valami indokot arra hogy megfenyegessen, megverjen vagy megalázzon. Esténként olyanokat mondott, hogy feleslegesen élek, egy senki vagyok és jobban tenném ha öngyilkos lennék. Nem barátkozhattam senkivel, senkinek sem mertem beszélni az otthoni dolgokról. 15 éves voltam, amikor anyám kitett az utcára és megszakadt minden kapcsolatom vele. Azóta 22éves lettem, jó munkahelyem van, normálisan és egészségesen élek, kitűnő bizonyítványokkal végeztem, sok barátom van és azt hittem túl vagyok a történteken, túl léptem a múlton és új életet kezdtem. Azonban már pár hónapja reggelente be ugrik egy-egy emlék régről. Minden nap egy újabb régen történt cselekmény, amiről azt hittem már elfelejtettem és olyan, mint ha egy rémálom lenne, mint ha napról napra újra kéne élnem a történteket. Egyszer már voltam pszichológusnál és azt mondta nincs semmi bajom, normális vagyok. Akkor ez is egy normális folyamat és majd elmúlik?

2016. aug. 30. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
majd elmúlik, hagyjad. Ne gondolj rá. Ha meg mégis rágondolsz, legyél magadra büszke hogy így felülkerekedtél rajta, és milyen jó életet varázsoltál magadnak
2016. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha ez nem nyomja rá a bélyegét az egész napodra, vagy nem tesz depresszióssá, nem "korlátozza" az életedet, akkor nincs gond vele, fel kell tudni dolgozni, de ha úgy érzed, hogy ez befolyásolja az életedet most, akkor keress fel ismét egy pszichológust.
2016. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Az a pszichológus se volt normális, keress másikat.

Az sem ártana, ha felkeresnéd anyukádat és diszkréten megagyalnád, hogy érezze a törődést.

2016. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
szólj neki hogy ideje hogy megdögöljön, meg rád nem számíthat akkor sem ha haldoklik. minden nap emlékeztesd erre. ha vannak barátai, családja, mondj el nekik részletesen mindent, amit csinált, figyelmeztesd ôket hogy velük is így fog bánni. ha pedig már meghalt, köpd le a sírját.
2016. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyen esetekben az a durva, hogy pár év múlva előkerül "anyuka", mert elszegényedett, egyedül van vagy nem akar egyedül megdögleni és hirtelen mindent helyre akar hozni. Na akkor kell beleba...szkodni a fejét a falba és túlleszel rajta rögtön.
2016. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó kommentre: igen, már kaptam is egy bírósági végzést, hogy anyám szülőtartást követel tőlem, és mivel nem látogatom és nem áll jól anyagilag, megteheti.

2016. aug. 30. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
küldj neki egy kiló szart
2016. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
95%

Kedves kerdezo


ezek a kepek be fognak sajnos villani,en is ugyan ebben a cipoben voltam csak en inetezetben voltam es anyam engem is lesz..tt telibe mert neki fontossabb volt a parja es modt egyedul maradt most keres engem



es tudod buszke lehetsz magadra hogy talpra altal keves ember tzdja ezt meg tenni es sok batorsag akarat ero kell hozza!



Es remelem nalad minden jora fordul!

2016. szept. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
84%
Menj el anyadhoz verjel le neki ket nagy pofont ezt erdemli nem azt h meg eltarzsd van penzed keress meg egy jo meno ugyvedet mondj el neki mindent ne h mar o nyerjen te meg szenvedj tovabbra is. Ha netan mindez nem sikerul keress a vegzetsegedhez megfelelo munkat kulfoldon koltoz ki es kezdj ott uj eletet.
2016. szept. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Az,hogy visszatérnek régi rossz emlékeid,természetes.Addig van baj,míg azok az emlékek-amnéziaszerűen-kiesnek az emlékeidből,hisz azok időzítettbombaként élnek benned.


Azt hiszem,egyedül nem birod feldolgozni,mivel túl mély sebek,és kisgyermekként élted meg.


Nem vagyok jogász,de érzésem szerint,-mivel kiskorúként kitett az utcára,te vagy az,aki elégtételt követelhetsz.Javaslom,egy gyámügyes jogász felkeresését!

2016. szept. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!