Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 9 hós múlt kisfiam, de amióta...

9 hós múlt kisfiam, de amióta megszületett anyósom mindenbe beleszól, véleményt alkot, tanácsokat ad, hiába kértem ezerszer illedelmesen, hogy ne tegye. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem áll le, hátam mögött férjemnek is folyamatosan mondja mit hogy kellene tennem. Semmi sem jó neki, csak az ahogy ő gondolja. Már állandósultak a viták miatta férjemmel.. Mit tegyek, hogy állíthatom le erről a folyamatos beleszólásról, kioktatásról?

Ha jön unokázni, engem figyel, mit hogy teszek, mindent megkérdez, aztán meg a hátam mögött lehülyéz másoknak.

Szépen nevelem a kisfiam, mindent megteszek érte, de mindig csak a kéretlen tanácsokat kapom, neki semmi sem jó úgy ahogy én teszem...

Már belefáradtam ebbe... mit tehetnék?Nagyon fáj ahogy viselkedik, és hogy ő az egyetlen élő nagymamája a kisfiamnak.

Mindent megteszek a fiáért is, és az unokáját is nagy szeretetben nevelem. Velük is kedves vagyok... de mégis ezt kapom. El vagyok keseredve.

És mindez csak egy szelete annak amit tesz..


2016. szept. 17. 22:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
Bakker! Jön a tél, ne is fűtsetek, hiszen a kaki milyen jól melegít. Ezt jó tudni. Az enyém is pelusos még a szobatisztaság határán vagyunk, de most így a tél előtt a világér sem szoktatom le, legalább spórolunk a tüzelővel. :DDDDDDDD
2016. szept. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
89%

Az én anyósom inkább sunyi. Szembe más előtt hízeleg, de ha négyszemközt voltunk sok undokságot nyeltem tőle. Sajnos túl sokáig. A férjem persze őt védte.


Szóval egyszer elővettem a párom, és elmagyaráztam, neki, hogy addig csak azért tűrtem, mert az anyja, de ezután másképp lesz, egyébként pedig a mama túl sokszor lépte át azt a határt, ami még elviselhető. Ezután én bizony nem tűröm a sértegetéseit, és visszaszólok ha meg is sértődik se érdekel. Én bizony kicsit megemelt hangon és határozottan is leszereltem néha a mamit. Kénytelen voltam én se bírtam már. Azóta kicsi hátrébb lépett az anyósom. Nem mondom, hogy nem próbálkozik azóta főleg a mézes-mázas behízelgés a stílusa. Igyekszem nem sokat foglalkozni vele.


Muszáj lesz neked is változtatni, és muszáj a férjedet is felvilágosítani, hogy elsősorban ti vagytok a családja. Elvárod, hogy kiálljon melletted és nem vagy gyerek, nem tűröd a kioktatásit. Én időnként bevetettem a humort is. Add oda neki a kakis pelust: "tedd be magadnak, hazafelé az úton nehogy megfázz"

2016. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vicces, ez a kakis sztori, de jókat nevettem a kommenteken :)

Amikor pár hónapja lehülyézett engem,a hátam mögött, csak rosszul sült el, és meghallottam, akkor leültem vele beszélni, és megmondtam neki,hogy a továbbiakban fejezze be, hogy ha kell ha nem tanácsokat ad, és nem engedem hogy beleszóljon, mert a gyereknek én vagyok az anyja. Akkor megígérte, hogy nem fog, elfogadta. De természetesen nem áll le. Mondhatja neki a férje, a fia, bárki, ő nem tud nem beleszólni, mint egy papagáj mondja és mondja, ha szólsz is folytatja, ez a lételeme.

Neki is van egy bűbáj stílusa, a szemembe szokott szépen beszélni, csak a következő pillanatban a másknak meg mondja, hogy ez a hülye stb...

Alapból egy nagyon akaratos természet, iszonyatos dolgai vannak... régebben is csak lestem, mit művel a családjával, ha ő valamin besértődik, borzasztó, és hogy senki nem mer neki nemet mondani, mert őt így kell elfogadni...

Ezek szerint én leszek az, aki megtanítja őt a nem szó jelentésére. Nehéz vállalkozás lesz.

2016. szept. 19. 08:40
 24/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy az anyósunk.

3hónapos terhes voltam màr a hasamat fogdosta pedig lapos volt 100x rászóltam h hagyja abba akkor szokott le róla mikor a fia rákiáltott h értetlen e vagy mi a baj h nem fogja fel azt amit kérek töle.

Megakarta mondani h hogy hivjuk a gyereket.

Nézegettem a babadolgokat neten h mi mennyibe kerül akkor etetöszéket nèztem és kaptam egy fél óràs kiselöadàst h ilyet meg olyat vegyek.

Kijelentette ha meglesz a baba ideköltözik és majd ö kel a babàhoz és igy leszünk 4en nagy csalàd.ö majd babázik én meg vigyem a hàztartàst.

Annyira összevesztünk vele hogy már lassan 5hónapja nem is beszéltünk vele,persze a faluba elhord mindennek a faluban minket. De szép szóból nem értett,ha meg megmondtuk neki màshogy és nem akar velünk jóban lenni én csak nyerek rajta h nem lesz a nyakamon, ö veszit azzal h nem fogja látni az unokáját.

2016. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Szegény, te is meg vagy áldva rendesen. Persze, sok helyen hallani, hogy az anyós-meny viszony nem egyszerű, de nem igazán értem, miért kell így lennie. Sokkal egyszerűbb lenne, ha lehetne egy normális kapcsolatot kialakítani, mindenkinek ez lenne a legjobb. Abba nem gondolnak bele, hogy ezzel a fiuknak is rosszat tesznek.

Nem értem, miért kell versenyeznie, ez az ego harca. Ja, és szupernagyinak hívja magát... szerintem ez sem egy természetes dolog.. Úgy néz ki a helyzet, hogy ő a szupernagyi, engem úgy emleget a gyereknek, hogy "anyád így úgy amúgy..", fia meg az apuci..

Nem tudom, mivel szolgáltam rá... hiszen teljes mértékben én látom el a kisfiam, férjem nem fürdet, nem pelenkáz, nem etet, nem tesz semmit se, se hétvégén, se esténként. Neki megmaradt az önálló tere, élete.

Nem hiszem, hogy van esély rá, hogy ez az egész valaha is változni fog, rá nem lehet hatni sehogy.

Talán azzal, ha megmondanám, hogy nem jöhet addig unokázni, míg beleszól és nem hagy minket élni.

Csak nem tudom, valóban megtegyem e?

2016. szept. 19. 13:29
 26/35 anonim ***** válasza:
83%
16-os vagyok, nekem is ez fáj / fájt egyébként, hogy miért kellett egyáltalán eddig eljutni? Ami még rosszabb, hogy többször ,,lebuktak,, hogy nem a jó tanács vagy jó szándék, hanem a maximális rosszindulat vezérli őket.
2016. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, én sem értem, mire jó ez. Pedig milyen klassz is lehetne.. De az a baj, hogy akik ilyenek, azok nem tudnak változni, változtatni. Marad a vagy megszoksz vagy megszöksz változat.
2016. szept. 20. 12:32
 28/35 anonim ***** válasza:
83%

Anyósom pont ezzel takarózott folyton:"Én ilyen vagyok, te engem fogadj el ilyennek, nem tudok már megváltozni!"


Szerintem, változni, változtatni bárki képes, aki akar. Az már más kérdés, hogy könnyebb a saját hülyeségeinket ezzel a süket dumával fedezni, mint bármi erőfeszítést tenni a jó viszony érdekében.


Dédanyám mondogatta annak idején: "Nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség." Mondta ő, és ennek fényében nevelte 3 fiát, a nagymamám, a menye csak jót mondott róla. Azért ilyen anyós is volt/van szerencsére. Ha meg nekünk másféle jutott megpróbálunk túlélni és nem nagyon komolyan venni őket. Elvégre nekünk még fel kell nevelnünk a gyerekeinket! :)))

2016. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Igazad van, valóban mindenki tudna változtatni a hozzáállásán, ha akarna, de ő nem akar, ez egyértelmű. Már azt látom, én kaptam meg a főgonosz szerepet, én vagyok a gonosz meny, aki nem engedi be az életébe a tanácsait, aki nem engedi őt oda olyan sűrűn unokázni, amennyiszer ő akarna stb. De azt nem veszi észre, hogy ezekért ő tett, hogy így legyen. Mert ha nem okoskodna, beszólogatni, lehülyézne, stb, akkor én is szívesen fogadnám őt, és hagynám sűrűbben jönni..

Csak ő nem veszi észre, hogy mennyire nehéz természet. úgy gondolja, és hangsúlyozza is, hogy mennyire jó hogy ő van, mekkora segítség stb. Csak még nem jöttem rá, miben segítség, mivel az hogy okoskodik fölöttem, az nem az a kategória. De mióta megszületett a baba, sosem kérdezte, kell e segítség, se a gyerekágyi időszakban, sem később. Teljesen egymagam voltam mindig, mivel az én édesanyám sajnos már nem él.

Anyósom meg élvezi, hogy egyedül küzdök meg mindennel, mert szerinte ez a nők dolga, így van jól..és a háttérben férjemnek mondogatja, hogy ne segítsen,nem az ő dolga a háztartás, gyerek, ő is egymaga oldotta meg, és én vagyok az aki rosszul osztom be az időm, ezt is megkaptam..

2016. szept. 21. 09:14
 30/35 anonim válasza:
84%
Én még nem vagyok ebbe a szerepbe, mert anyósom aranyos,kedves, de néha r_hadt idegesítő. Én is ezt látom előre amit a többiek megéltek v megélnek. Mindig jön, ő jobban tudja, így csináljam úgy csináljam...pff... hányinger kerülget előre... De én megfogadtam, hogy nem fogom hagyni! A gyereket ÉN szülöm, mi neveljük, ha kő tanács majd élek vele ha akarok, de nekem ne gyűjjön kiselőadást tartani,mert magunkra zárom az ajtót. A tanácsom kedves kérdező, ne félj tőle, 1 nőnek sokkal több mindent kell a nyakába vállalnia,mint 1 férfinak, az uradat is kapd el, vond be a háztartásba, mert nem érezheti át miken mész keresztül, mekkora tehernek vagy kitéve, vagy inkább hagyd ott ha nem mer a nyanyának ellentmondani, és ez is csak azért van,mert mindenki ráhagyta a hisztijeit, elég gyerekes, megszokta h neki mindent lehet, hát nem! Ti külön család vagytok, akár nélküle is, csak ti tudjátok h a gyereknek mire van szüksége. Na jó.. maradhat a mama is,addig amíg tud normálisan viselkedni.
2016. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!