Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti rohantok messziről is...

Ti rohantok messziről is bármi áron ha közeli rokon kórházba kerül?

Figyelt kérdés

250 kmre lakunk minden rokontól,kisiskolással, olyan munkahelyekkel ahol eléggé előre kell szólni ha szabi kell.

Anyós ma délután elesett,lábat törte+agyrákódása van,minket hívott mentő helyett,após délutános ma.

Mivel több mint 3 óra az út és holnap suli meló,ezért felhívtuk a a szomszédját,az kórházba vitte,benntartják.

Azóta egyfolytában csörög hogy szívtelenek vagyunk,felőlünk meg is hallhat,azt várta hogy megyünk ha baj van.

Mi nem így gondoltuk,holnap iskola,most értünk volna oda kb,ha egyáltalán beengednek ottlehetünk 10 percet és jöhetünk vissza.

Szabit ilyen gyorsan csak sos ok miatt adnak,ez nekem még nem az a kategória.

Férjem egyedül nem megy,sötétben nem bír levezetni ennyit biztonságosan.

Majdd pénteken megyünk,ott leszünk hétvégén.

Ti elindultok hasonló esetben?


2016. szept. 18. 19:20
1 2
 1/19 fru_ ***** válasza:
88%

A legjobbat tettétek, még most se volnátok ott.

Semmi értálelme nem lett volna hagyni 3-4 óráta földön heverni, amúgy meg ott a férje, ha jól értem.

Olyan szívtelen munkahely kevés van, ahol nem engedik el a lába-tört feleségét orvoshoz vinni.

2016. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Após este 10ig dolgozik,hétvégén egyedül felügyeli a gyárat,a szomszéd vitte kórházba anyóst,szedett össze kórházba való dolgokat neki,stb.
2016. szept. 18. 19:32
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Helyesen cselekedtetek. Nem azt mondom, hogy a férjed most induljon a kórházba, de hogy van az, hogy egyedül nem tud levezetni 250 km-t?
2016. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg úgy gondolta, hogy amíg ő kórházban lesz, addig ti (legfőképp pedig te, mint nő) majd szépen ellátod a háztartást, hozzá bejársz és viszel neki amit kell, közben apósnak főzöl, kitakarítasz, mosol, stb.


Lehet, hogy régebben ez megoldható volt, de se a munkahely nem fog elengedni egy hétre, se a gyereket nem tudod az iskolából csak úgy kivenni (fél évente 3 napot igazolhat a szülő).


Szerintem jól tettétek, hogy a szomszédot felhívtátok (bár lehet, inkább a mentőket kellett volna riasztani). Az odautazással kapcsolatosan pedig így, hogy aznap vissza is akartatok volna menni (ahogy leírtad, muszáj is, csak hát anyós szvsz nem így gondolta), egyértelmű, hogy nem megoldható normális módon.

2016. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Férjem sötétben nehezen összpontosít a szembe jövő autók fénye miatt,így sötétben csak akkor vezet ha nagyon muszáj,sokszor megállva,mert hamar elfárad a szeme. Ismeri a saját korlátait,nem imdul el se inkább ha nem kell.

Azért a szomszédot hívtuk mert neki van kulcsa anyósékhoz,mentőknek be kellett volna törni az ajtót. 3 percre van a kórház,gyorsabb volt kocsival átvinnie a szomszédnak,szedett össze hálóinget stb,bezárta a házat.

2016. szept. 18. 19:58
 6/19 A kérdező kommentje:
Beszéltünk az orvosával,99% hogy holnap vagy kedden hazaengedik,mankóval fog tudni járni.
2016. szept. 18. 20:00
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha a szomszédnak volt kulcsa is, akkor még ezt a részét is tökéletesen intéztétek szerintem.
2016. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem azt várta hogy ti menjetek, hanem egyszerűen bepánikolt, és azért hívott benneteket. Nálunk is volt ilyen eset, anyós megijedt, azonnal minket hívott, mi meg a mentőt. Aztán telefonon megnyugtattuk, hogy amint tudunk, megyünk, és az pont elég is volt ahhoz, hogy megnyugodjon lelkileg. Hisz első a család, semmi nem lehet fontosabb, nekem is jól esik a lelki támogatás tőle.
2016. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem,ő azt várta,várja most is hogy vegyünk ki szabit és istápoljuk.

Rendes hisztirohamot kapott amikor megmondta a férjem hogy csak pénteken megyünk és vasárnap reggel jövünk is.

2016. szept. 19. 18:10
 10/19 fru_ ***** válasza:
77%

Ja, mert az így megy.

Azzal szereljétek le, hogy akkor mi lesz, ha valami komoly baja lesz?

Értem, hogy a férje elfoglalt, de hát elsődlegesen akkor is az ő dolga ápolni (bár, ha tud járni, akkor ???)

2016. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!