Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is megkeseríti az...

Másnak is megkeseríti az anyós az életét? Mit tegyek? Elköltözni nem tudunk, nincs hova. A férjem mindig azt mondja, hogy várjunk, türelemmel. /Morbid, azt várni, hogy majd csak meghalnak. / Meddigvárjak még,15-20 évet?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: családi házban lakunk, az anyósék lenn, mi fenn, külön bejárattal. Az anyósom mégis megkeseríti az életemet. Pl. nem jöhet hozzám senki, a rokonaim nem aludhatnak nálunk, a kisfiam naponta csak 10 percre mehet le hozzájuk, mert nem szabad fárasztani a nagymamát, a rokonaim mind egytől egyig hülyék és rosszban sántikálnak szerintük, az udvaron semmihez nem nyúlhatok, nem ültethetek még egy virágot sem, nem tarthatok saját kutyát, kritizálva van az alakom, az öltözködésem, a legújabb "dili", hogy anyósom felhozatott egy régi-régi szekrényt a nappaliba, tele 30-40 éves ruhákkal, mondván, hogy náluk nem fér. Rá egy hétre az anyós új szekrénysort vett magának /az bezzeg elfér/, ha nem vagyok otthon feljár hozzánk, ha szólok hozzá, nem válaszol, levegőnek néz. Mielőtt oda költöztem volna, azt mondták, ők nem szólnak bele semmibe, a felső szint a mienk, és az udvaron azt csinálok amit akarok, mivel rendetlenség van az udvaron, és mondtam annak idején, hogy szép, tágas udvart szeretnék minimális zsúfoltsággal. Akkor azt mondták, őket nem érdekli az udvar, most meg még egy fűszálat se tehet odébb. :-(
2016. okt. 10. 15:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
96%

Albérlet?

Inkább kenyéren és vízen, mint ez, ha igaz amiket leírtál...

2016. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
94%

Hát pedig mégis a költözés lenne a megoldás. Inkább mennék albérletbe.


Miért alakult úgy, hogy egy házban kell élnetek? A férjed mit szól ahhoz, hogy kicsinál az anyja?

2016. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
86%
Nem kellett volna a nyakára költözni! Miért nem tudtok elköltözni?
2016. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
40%
semmi bármit reagál ennél jobban már nem utálhat, én tojnék rá az anyós véleményére és igenis hívnék át másokat és átrendezném a kertet. Ha nem tetszik ugyan jogilag mit tehet?semmit.
2016. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
89%

"Ha nem tetszik ugyan jogilag mit tehet?"


pl. kitehet!

2016. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
93%

Fel kellene fogni végre, hogy az anyósod a SAJÁTJÁBAN van és ő diktálja a "játékszabályokat", amiket -akár naponta ötször- meg is változtathat.

Ha ez nem tetszik, tovább lehet haladni...

2016. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a sajátjában van. De akkor miért igért füt-fát amikor oda költöztem? Én mindnet felégettem magam mögött. Ami pénzem volt, abból bútort vettünk, tehát úgy érzem, hátba támadtak. A férjem szerint én nem tudok kompromisszumot kötni. Pedig mondtam neki, ha megmondták volna az elején, hogy mi a valós helyzet, nem jövök ide lakni. Mikor előszőr náluk voltam, megkérdezték, tudnék-e itt élni. MOndatam, hogy igen, ha az udvart rendbe tehetnénk, mert szép, tágas uvat szeretnék, és mivel imádom a kutyákat, szeretnék kutyát . Azt mondták, ez nem gond. Az anyós vetete fel, hgoy lakjunk nála, mivel az emeletem üresen állnak a szobák, és ő se lenne egyedül. Azt álmomban sem gondoltam volna, hogy felcipeltet hozzánk az ő régi szekrényét ruhástul, ő meg újat vesz.
2016. okt. 10. 15:49
 8/63 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerű: költözzetek el.
2016. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Költöznék én, már azt is mondtam, ha férjem nem jön, akkor megyek csak én a gyerekkel, no meg hova tennénk azt a rengeteg új bútort? Drága az albérlet.
2016. okt. 10. 15:53
 10/63 anonim ***** válasza:
96%

Anyósnak van egy kétszintes háza! (Ez ugye az alaphelyzet.)

Te hiába vettél oda egy-két bútort, az még nem jogosít fel semmire.

Viszont magaddal viheted majd, ha elköltözöl onnan.

2016. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!