Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem fogadja el hogy ne...

Miért nem fogadja el hogy ne legyen ajándékozás?

Figyelt kérdés

Évek óta karácsony szülinap névnap arról szól hogy gőzünk sincs mit vegyünk anyóséknak sógornőméknek,amit veszünk sosem örülnek. Visszafele ugyanez,kapjuk az olyan ajándékot amit továbbadunk vagy eladunk. És megy a szájhuzogatás.

Ha hasznos akkor az a baj ha porfogó akkor az.

Kitaláltuk sógornőmékkel hogy ezentúl csak a gyerekek kapjanak ajándékot,ők még örülnek,inkább költaük rájuk (1-1 gyerek van 3 és 4 évesek).

Megbeszéltük ezentul egymásnak elég egy boldog akármit,csoki ital se kell,midenki megveszi ami kell.

Elmondtuk anyóséknak is,apósnak oké volt,őt eddig se érdekelte a huszadik karácsonyi pulcsi. Anyós viszont kiakadt,és közölte hogy ő akkor is fog és hálatlanok vagyunk ha mi nem. Rá 3 hétre volt férjem névnapja,meg is kapta a szokásos bonbonját és italát (pedig tudja az anyja hogy a cukra miatt se csoki se pia). Összevesztek hogy nem ezt kértük,fejezzük be ezt a hülyeséget.

Múlt héten volt anyós szülinapja,2 hét mulva megyünk csak, azon kivül hogy sütök tortát nem akarunk mást vinni.

Szerintetek? Mi értelme ennek?


2016. okt. 15. 12:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Neki nem ajandek a bonbon.

Saját szüleimmel azt szoktuk hogy sütünk tortát vagy meghivjuk étterembe őket és viszont. Tágyi ajándék csak a gyereknek van.

2016. okt. 16. 12:03
 22/28 anonim ***** válasza:
89%
Mi ezt ugy oldjuk meg, h a gyerek által készített ajándékot kap aki nagyon erőlködik. Pl: kezlenyomat, gyerekrajz, vagy naptárt csinaltatunk a gyerek fotóiból. Erre nem mondhatja h nem kapott es ha húzza a száját akkor meg lehet neki mondani, h ne legyen már paraszt, hisz a gyerek készítette/az unoka van rajta. Nálunk ez működik.
2016. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

"Szerinte névnapra csoki pia jár..." - Ezt írtad, nem???

A csukám tele van már az ilyen hisztigépekkel. Fogadok, hogy ha anyósodék lennének olyanok, mint a szüleid, hogy ők inkább étterembe mennének (az meg tényleg nem olcsó) akkor meg amiatt vergődnél, hogy csoki, pia, nem elég neki.

Ami anyósodékkal kapcsolatos, az neked nem jó, ez itt a lényeg.


Néha elgondolkodhatnál rajta, BELŐLED milyen anyós lesz!

2016. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Névnapra csoki pia,szüliapra karácsonyra tárgyi ajándék,olvass többet.


Étterembe egyébként is járunk,nem az összegen van a hangsúly.

Bár anyós legutóbbi táskája pl többe került mint anyámékkal a legutóbbi étteremszámla...

2016. okt. 16. 14:35
 25/28 anonim ***** válasza:
79%

Én megértelek Kérdező, nálunk is hasonló (volt) a helyzet. Anyósom és sógornőm rendre megmondta előre, hogy szülinapra/névnapra/karácsonyra milyen ajándékot kérnek. Ezek nem apróságok voltak, hanem 10-15.000 Ft-os dolgok. Én ezt megelégeltem. Egyrészt szerintem pofátlanság mástól drága ajándékot kérni. Ha pedig te ugyanilyen értékben kapsz a másiktól akkor kb. semmi értelme az egésznek, mert ugyanott vagy, mintha magadnak vetted volna meg. Másrészt pedig kényszer-szaga volt az egésznek. Állandóan azon agyaltunk, hogy mi a fenét kérjünk (mert muszáj volt), holott éppen nem volt szükségünk semmire. Ha pedig nem találtuk ki a névnap/szülinap napjára, akkor anyósom eljátszotta a hattyú halálát, hogy ő semmit se tud adni nekünk.


Ezek miatt megbeszéltük, hogy ezentúl csak jelképes, kis összegű ajándékok lesznek (ez a nagy ajándék és a semmi ajándék közötti kompromisszum). Muszáj ezt megbeszélni, különben nem értenek a szóból. Mi próbálkoztunk olyannak eleinte, hogy mi kis dolgot kértünk, de nem vették a lapot, továbbra is jöttek a drága ajándékkérések.


Ha anyósod nem ért a szép szóból, majd érteni fog a tettekből. Tartsátok magatokat a megbeszéltekhez, előbb-utóbb meg kell, hogy értse.

2016. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
47%

Úgy látom, az egész családban egy problémás személy van, akivel nem lehet egyezkedni -anyós-, a többiekkel lehet kommunikálni értelmesen. Nézd én a többi rokonnal megegyeznék, úgy ahogy mindenkinek jó a nagycsaládban. Anyóst nem érdekli, ki mit szeretne adni, se az mit szeretne kapni (még a saját gyereke egészsége sem), szóval én elfogadnám, amit hoz, viszont én is azt adnám neki, amit én jónak látok. Akivel nem lehet értelmesen beszélni, akit nem érdekel senki csak a saját elképzelése, azzal nem tudsz mit tenni.


Csak vigaszként mondom, nálunk hasonló volt a helyzet, itt is mindenkivel meg lehetett egyezni, anyóst leszámítva. Ő se örült semminek. Amikor a férjem választotta neki az ajándékot, annak se. Egy idő után bedobtam a törölközőt. Veszek neki X márkájú piperét, amit szeret, Y kávét, amit szintén és nem agyalok minek örülne, vagy mit szól hozzá. (Én viszont kaptam tőle agyonhasznált rongyos ruhaszalvétát, ócska székpárnát, lejárt szavatosságú csokit, a gyerekek olyan pizsamát, ami már akkor kicsi volt neki, amikor hozta, 14 évesnek hozott macis paplan huzatot, a férjemnek olyan inget, amibe bele volt rozsdásodva a gombostű stb) Ezeket a párom lerendezte vele, azóta hoz, amit hoz, nem sokat foglalkozunk vele, a szavatossági dátumokat viszont ellenőrzöm.

2016. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Eva Hagop ***** válasza:
63%
Mi is ugy hataroztunk hogy karacsonkor csak a gyerekeknek ajandekozunk. A felnotteknek pedig beirjuk mindenki nevet egy cedulara, kalapba dobjuk es mindenki valaszt egyet. Igy mindenki csak egy felnottnek vesz valamit. jol mukodik!
2016. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
25%
Vegyetek anyosodnak 44 -es sportcipot!
2016. okt. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!