Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen értékben "illik"...

Milyen értékben "illik" ajándékot venni a szülőknek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Tudom, korai még a téma, de már egy ideje ezen idegeskedem, ugyanis minden éven hatalmas felhajtást csinálnak a karácsonyból.

Jelenleg 100ezer korul keresek, ami nem sok pénz és alig marad belőle valami. Tavaly kevesebbet kerestem és 5-6 ezerért(fejenként) vásároltam ajándékot a családnak. Anya viszont idén is drágább ajándékra számít, és már most ideges vagyok, hogy megint nem fog neki tetszeni amit veszek. Egyébként minden éven ez van, sose jó amit veszek, pedig volt már mindenféle utalvány pénz ajándék..vagy egy konkrét dolog amit szeretett volna, de amint megkapta már nem volt jó és nem örült neki.

Nem tudom mi az elképzelése mégis mennyi pénzt kéne rá költenem.



2016. okt. 15. 09:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
87%
Ez eleg szomoru ,hogy ilyennel kell foglalkozni ugyanis az ,hogy mit ajandekozol igazabol mellekes. Ha nekem lesz majd gyerekem biztos,hogy olyan ajandekot fogok tole kerni amit a sajat kezevel keszitett legyen az akar 1000 forint erteku.Szerintem a lehetosegeidhez merten vegyel ajandekot a fejenkent 5ezer forint is boven jo 100.000 ft os . fizetesnel. A szeretet a Karácsony lenyege csak sokan elfelejtik.
2016. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

amíg kicsik voltunk mi is adtunk kézzel készített ajándékokat de sosem örült neki, igaz tényleg bűn rondák voltak, de mindig láttuk rajta, hogy nem tetszik neki, ezért már egészen fiatalon kb 11-12 évesen is inkább vettünk valamit a tesómmal. de olyankor az volt, hogy az egész évben kapott pénzünket gyűjtögettük, hogy tudjunk venni valami viszonylag "normálisat"

igazából senki mást nem érdekel ez az egész, csak anyát, én nem szoktam kérni tőlük semmit, általában mindent magamnak veszek..

2016. okt. 15. 09:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az "illik" szó ilyen helyzetben nem releváns, lévén nincsen illendő értékhatár. A normál hozzáállás az lenne, hogy semmit sem vár el a szülő (más rokon sem), bárhogy is keres az ember. Nálunk a mai napig megy a harc, hogy ne vegyek/vegyünk semmit, pedig 40 körüliek vagyunk a férjemmel, 2 gyerekkel, normális állással. Ha nagyobb értékben veszünk valamit, mindig megy a kiborulás, hogy nem várja el és költsük a gyerekekre. Amikor önálló keresetem lett és még nem volt családom is ugyanez volt, hogy költsem magamra és ha marad, spóroljak, rakjak félre. Borzasztó szomorú és Számodra gyerekként nyilván hatalmas csalódás, hogy ezt kell látnod a szülőanyádtól, aki nem hogy nem értékeli, bármit is kap, még a nemtetszését sem rejti véka alá. Gyerekként és szülőként is azt mondom, hogy nincsen semmiféle illendőségi küszöb. Az ember szeretetből, figyelmességből ajándékoz, ha megteszi, önkéntesen, nem elvárás alapján. Az, hogy ez egy üveg házi lekvár, avagy egy mosógép, az tökéletesen mindegy és örülni is ippeg úgy kellene örülni mindkettőnek. (A mosógép azért jutott eszembe, mert Anyué az utolsókat rúgja és szeretnénk nővéremmel közösen mgelepni karácsonyra vele, de félek, hogy kitörne a III. világháború, ha ennyit költenénk rá, így még vívódunk.)
2016. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nos tavaly sokáig spóroltam a karácsonyra, és igaz, hogy a páromra majdnem 90ezret költöttem, mert ő nem kért semmit soha egy szóval sem mondta, hogy mi kell neki, de tudtam, hogy szüksége van rá, ezért megvettem mindent és tényleg boldog volt, az összes "ajándék" a mai napig használva van, rá szívesen költök ha épp van pénzem, mert tudom hogy nem követelőzne, nem kérne semmit és amit kap annak igazából örülni fog

anyára viszont viszonylag "keveset" költöttem, mert tudtam hogy ugyanez lenne ha rengeteg drága ajándékot kapott volna. épp úgy nem lett volna elég jó, tehát nem örömmel veszek neki valamit.

szerintem felesleges ez az egész hatalmas ajándékozás, idén csak valami apróságot szerettem volna adni mindenkinek.

2016. okt. 15. 09:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Útálom a rongyrázós karácsonyokat és a családnak sem hagyom, hogy a jelképes ajándékoknál messzebbre menjen bárki is.

A nem szeretem ajándékok elkerülése érdekében nálunk a hűtőszekrényen lévő üzenőn üzenhet mindenki a Jézuskának. Én tavaly illatmécsest és kubeba illóolajat kértem a Jézuskától.

[link]

Nagy örömömre egy stílusos cserép-házikót kaptam, és a család is osztozott az örömömben, amikor a kubeba finom citrusos illata belengte a házat. Sorra jöttek odabújni hozzám, hogy de szép ajándékot kaptam a Jézuskától és milyen finom illat van...

2016. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem jó, ahogy hozzáállsz... Nálunk van egy olyan, hogy: angyalposta

egy nagy boríték, és mindenki ír az angyalnak...


- utána titkos szálak szövődnek: X ezt kérte - adjuk együtt (ha pl megterhelő egyedül teljesíteni a kívánságot), Y azt kérte ki adja? (nehogy 4-en is teljesítsék!)


De az ajándékozott előtt ez titok! Egy kis játék, és mindenki örül.

2016. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%

Ha soha semmi sem jó -a kicsinek és nagyobb ajándéknak sem örül- akkor ne költ sokat.

Mindegy minek nem örül :(

2016. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem tök mindegy, mit veszel, ha anyukád semminek sem örül.

Ne görcsölj ezen, ne költs erődön felül. Nem ez a karácsony lényege. Ha anyukád ezt nem fogja fel, akkor semmit sem érdekel.

2016. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

1. HA anyukádnak a pénzbeli érték a fontos, akkor a legokosabb, ha közlöd vele, TE NEM adsz ajándékot, és nem is akarsz KAPNI töle. (És utána természetesen nem veszel semmit)


2. HA ennyire stressz a karácsony vele, akkor a legértlemesebb az lenne, hogy nem keresed meg karácsonykor, hanem nyugodtan, nélküle karácsonyozol.

2016. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
88%
Én nem vennék neki semmit ilyenek után.
2016. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!