Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetek jóban az...

Hogyan lehetek jóban az anyósommal?

Figyelt kérdés
Szeretnék jóban lenni az anyósommal, de nehéz eset. Ő hordja a házasságában a nadrágot, apósomnak csitt a neve. A férjemmel jól megvagyunk, szeretjük egymást. Az anyósnak sajnos rossz a házassága apósommal. Ráadásul a másik fia házasságát is sikerült tönkretennie, mert nem tetszett neki a menye. Nem akarom, hogy a mi házasságunka tis tönkretegye az anyósom. Nem lakunk ott nálunk, van saját házunk, ahol élünk a férjemmel. Nem akarok rosszban lenni az anyóssal, de nem akarom azt sem, hogy belemásszon az életünkbe. Férjemmel sajnos kettőnk között úgy hívjuk, hogy gonosz törpe. Mert tényleg az! A saját gyerekei boldogsága nem érdekli? Tönkreteszi más házasságát, mert az övé nem jó. Irígy, vagy mi a baja van??? A kérdésem, tehát, amire szeretnék tanácsokat kapni: MIt tegyek? Hogyan tudok jóban lenni ezzel a nem éppen drága anyóssal??? Szakítsam meg velük a kapcsolatot? MIt tegyek? A férjem azt mondta, hogy neki az a fontos, hogy a mi házasságunk rendben legyen. Ilyen esetben elhanyagolható a szülő. MOndjuk ebben szerintem igaza van.

2016. nov. 2. 13:19
1 2
 1/13 kovpet ***** válasza:
75%
Hogy tenné tönkre a kapcsolatotokat, ha nem nála laktok? Időnként gondolom találkoztok azért, de mondjuk havi egy óra alatt csak nem tesz tönkre semmit... :)
2016. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
100%
Azt a kapcsolatot lehet tönkretenni ahol nincs összetartás a felek között. Minket is szét akart anyós választani, de a párom mellém állt és leállította. Ennyi.
2016. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell vele jóban lenned és nem kell vele tartani a kapcsolatot. Ha a fia akarja, akkor tartja. Vagy ha apósod kedveled, akkor vele beszélj időnként, anyósodat pedig kerüld. Csak akkor tudja tönkre tenni a házasságotokat, ha a férjed az anyja pártjára áll veled szemben. Ha melletted van, akkor nem fog tudni anyósod ártani.
2016. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele jóban lenni. Amíg nem próbálkozik bekavarni köztetek addig havonta 1x elmentek jópofizni 1-2 órát ès ennyi. Ne engedd közel magadhoz!
2016. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Minden kedves válaszadónak köszönöm szépen, hogy időt szakított rám! Megnyugtattatok, és segítettetek a jövőt illetően. Igazatok van! Abban is, hogy ne kell aggódnom amiatt, hogy a házasságunk tönkremenne, hiszen a férjem a mi oldalunkon, az oldalamon áll. Nem is tudom mi ütött belém, hogy féltem a házasságunkat. Nálunk van szeretet és összetartás, tényleg nem lehet szétszedni minket. Aggódom amiatt, ami nem is következik be. Köszönöm, hogy helyreraktatok!!! Férjemmel megbeszéltük a dolgokat, úgy döntöttünk, hogy megszakítjuk a kapcsolatot az anyóssal... Köszi mindenkinek mégegyszer. Nem is tudtam, hogy vannak még olyan emberek, akik törődnek a másikkal! Ez nagyon jól esik Köszönöm a segítőkészségeteket!!!
2016. nov. 2. 15:01
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
A házasságotok csak rajtatok múlik,nem anyoson meg máson.Amugy derék emberek vagytok,jól befűzted a férjed szakitsa meg az anyjával a kapcsolatot.Gondolom akkor a többi családtaggal is.Lehet még sem anyosód a gonosz törpe.?Hát igen ennyire kitud forditani egy 3.14 na egy embert.nem baj majd rájön ám másnak is van olyan,aztán majd hazatalál az anyjához is
2016. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma? Úgy látom, egyelőre elméletben tanakodtok azon, hogy ne tegye tönkre a házasságotokat. De még nem is tett semmit.

Ezen felül ha kavarna is, kizárólag rajtatok múlik, hogy ha BÁRKI kavar közöttetek, arra TI KETTEN hogyan reagáltok. Legyen az anyós, haver, barátnő vagy munkatárs, mindegy, a lényeg, hogy ha kettőtök között harmónia van, bárki bármit is mantrázhat a fületekbe, kellő intelligenciával felül kell emelkedni rajta.

2016. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem szakítanám meg vele a kapcsolatot. Mégiscsak a férjem szülőanyja, és ott az após is, aki semmi rosszat nem tett. Nem utolsósorban a gyermekeitek nagymamája. Ha nem ártott nektek, néha meglátogathatjátok, felhívhatjátok. Ha nem érzitek jól magatokat a társaságukban, találkozzatok velük ritkábban.

Egyébként is, miből gondolod, hogy titeket is szét akarna választani? Lehet, hogy a másik menyével volt valami probléma, vagy nem illettek össze a férjed testvérével. Lehet, hogy téged kedvel az anyósod. Ha ti szeretitek egymást, és kerülitek az anyósoddal a konfliktusokat, még segíthetitek is egymást. Arról nem is beszélve, hogy az emberek változhatnak, adhatnátok neki esélyt, hogy láthassa az unokáit, hogy legyen idős korára támasza a sógorodon kívül is.

2016. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értettem soha h hogy lehet ennyire gonosznak lenni az anyóssal, vannak tényleg elviselhetetlen nők ez tény, ha másért nem tiszteled ő szülte a férjed, neki (is) köszöneted hogy ő él a férjed
2016. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
/-os válaszadó! A férjem azt mondta, hogy az a legjobb, ha megszakítjuk a kapcsolatot az anyával. Nem én beszéltem rá. A töke tele van már azzal, hogy az anyja állandóan cseszegtet minket és szét akar választani minket a zsörtölődésével.
2016. nov. 3. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!