Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elköltöznétek albérletbe,...

Ti elköltöznétek albérletbe, vagy tűrnétek?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a történet , hogy férjemmel anyosoméknál lakunk , van egy 1éves babánk. Nem volt gond idáig , persze mindenhol vannak pici viták. De egy kicsit kezd elegem lenni már hogy mindent eltűrök , hallgatok. Tudni kell anyosom betegnyugdijas. Nagyon elereszti magát , mindig panaszkodik hogy ez fáj , az fáj stb. Meg hogy soha nincs pénz. Mi egy fél fizetésnél többet odaadunk nekik , az bőven elég a számlákra. Ma mondta nekem hogy átkéne számoljuk a dolgokat , hogy mennyi kiadás van egy honapban , mert nem tudja fizetni a számlákat , kaját venni , pedig mi is sok kaját veszünk , közös konyhán vagyunk. Mikor hazajött a férjem nagxon felmérgelödött mikor elmeséltem neki és lett egy nagy veszekedés . Na mindegy.. Közben mondta anyosom hogy én nem ugy viselkedek ahogy kéne , mert egész nap fekszek az ágyban :)) haha . Egy örökmozgó nagyon anyás baba mellett :)) mikor alszik a lányom és van főzve , takaritva , olyankor leszoktam dölni pihenni . És neki ez esik rosszul hogy nem vele üldögélek hogy hallgassam hogy sír hogy ez fáj , az fáj. Látja ő is nagyon jol hogy egy ideje a lányom csak velem akar lenni , ordít ha valaki az ölébe veszi , ez a szepa , csak lejár idővel , de addigis nemtudok mindent én csinálni , és ez a baja hogy ő is kell valamit csináljon betegen. Na mindegy.. A lényeg hogy nemvolt gond velük , öregek szegények már , minden öreggel nehéz , csak a férjemet is kikészítik idegileg , és aztmondta a férjem hogy ujévtől megyünk albérletbe. Szuper lenne a nyugodtság , de mikor vissza kell menyjek dolgozni , akkor anyosom kéne vigyázzon a lányomra , mert nincs más senkim. Bölcsibe nemszeretném adni csak ha nagyon muszály. És olyan munkaprogramom volt hogy fél4kor kellett keljek , igy a lányomat nemtudnám hordozgatni át anyosomhoz. Ti mit tennétek ? Kicsit hosszu lett , csak jol esett kiirni magamból
2016. nov. 4. 21:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%

Hány éves az anyósod, hogy "öregek szegények már".

Most nem azért, de ha olyan öregek, és "itt fáj-ott fáj", akkor hogyan gondolod elvárni tőlük a rendszeres, mindennapos bébiőrködést? Honnan veszed, hogy erre vágynak minden áldott nap?

2016. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
13%

Mondd meg anyósnak, hogy ti fizetitek a rezsi 2/3-at, de csak annyit, mert ugye ti ketten vagytok,anyos egyedul.(baba nem szamit, mert hat o veletek van 0-24ben)

A kaja: nagybevasarlas: szinten 2/3 tifizetitek, meg van oldva. Egyebet meg mindenki kulon. Sztem maradjatok ott, gyujtogessetek akar egykisebb sajat hazra. Es a gyerekkel legyen otthon a nagymama.

En nem tudhaton ezeket,14vagyok, de hat... Sugarzom neked az energiat:)

2016. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
14%
2.vagyok. Anyosodék! Bocs, nem értelmeztem tobbes szamban. Akkor nyilvan felesbe a kaja, rezsi
2016. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%

"Szuper lenne a nyugodtság , de mikor vissza kell menyjek dolgozni , akkor anyosom kéne vigyázzon a lányomra , mert nincs más senkim. "


NA LÁTOD EZ A GUSZTUSTALAN AZ EGÉSZBEN!

Hogy te elvárod, hogy más segítsen, ugyanakkor egy idős ember "nyavajgását" már nem szívesen viseled el!


De amikor bezzeg kellene a segítség akkor ugye jó lenne??? Meg neki KÖTELESSÉGE lenne elvállalni a gyerekedet még így, betegen és idősen is igaz???


Mégis mit gondolsz te?! Egy idős ember egymagában már nem tud szaladgálni és minden szirre-szarra figyelni, mint te fiatalon!


Igen, el kellene mennetek, mert nem egészséges így együtt élni, és nem kellene tovább mérgezni a helyzetet, de te is lásdd be, hogy néha jó meghallgatni, vagy netalán SAJÁT MAGADTÓL odamenni a kedves mamához kicsit elbeszélgetni, hogy kiönthesse a lelkét, mert biztos, hogy neki se jó, hogy egyedül van........


Ennyit már igazán megérthetnél te is!

De elvárni, és kötelezően rátukmálni a gyereket a későbbiekben még ezek után se lenne illdomos!

Tuti, hogy abba is belekötnél később, hogy mit miért csinált úgy, ahogy te nem akarod!


Kicsit magadba is nézhetnél.......

2016. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha annak a pénznek a felét, amibe az albérletetek kerülne, odaadod anyósnak, akkor elégedett lesz....nem úgy tűnik, hogy felvet benneteket a pénz, márpedig egy albérlet sokba kerül. És mi lesz, ha anyósod egészségi állapota nem teszi lehetővé, hogy vigyázzon a babára hajnali 4-kor??? szóval szerintem szálljatok magatokba és normalzáljátok a viszonyotokat anyósoddal - nagyon ugy tűnik kivülről, hogy egymásra vagytok utalva erősen... alkalmazkodnotok kell.
2016. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
11%

4-es, elgurult a gyógyszered? Pont az a baja, hogy nem akarja anyosra hagyni a gyereket. Az értelmező olvasás egyebekben sem ment.

Kérdező, tipikusan az a helyzet, amikor neked es a ferjednek kell dönteni, mert ami nektek a legjobb lesz, az a fontos. At kell beszéljetek, melyik a kisebb rossz.

2016. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
41%
Én a kútba ugranék.
2016. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
41%
Kit érdekel ez?
2016. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon naiv vagy ha azt hiszed egy itt fáj, ott fáj típusú idős ember majd szívesen vigyázz egy örökmozgó 2-3 évesre. A bölcsi egyébként egyáltalán nem rossz dolog. Amúgyis csak minden második héten járna oda a gyerek, mert állandóan valamit elkapna és beteg lenne. Viszont cserébe az oviban már kevésbé verik majd le a betegségek. Tapasztalat. Két tesóm van, csak én voltam bölcsis, nekem a legjobb az immunrendszerem hármunk közül és én hiányoztam a legkevesebbet az oviból anyuék elmondása szerint, általános és középiskolában pedig volt nem egy olyan évem, hogy 0 hiányzásom volt.
2016. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%

#2: Ha már ennyire pontosan kiszámoltad a költségeket, akkor nyugodtan belekalkulálhatod a bébicsőszködést. "Es a gyerekkel legyen otthon a nagymama. " Te a magad idejét oszd be, ne másokét.

Eszembe nem jutna elvárni a szüleimtől, hogy mindennap a gyerekre vigyázzanak.

2016. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!