Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyós jelölt...

Mit tegyek ha anyós jelölt beszólogat?

Figyelt kérdés

Szóval a párommal több mint egy éve vagyok együtt, de a családdal csak az elmúlt fél évben ismerkedtem össze igazán.


Sajnos a zöldségeket nem szeretem, kevés van, amit megeszek, de nem azért mert válogatok, hanem van egy gyermekkori "traumám" a hagymával kapcsolatban, a többi pedig nem ízlik valamiért, pedig kb havi szinten kóstolom meg a paprikát, uborkát, paradicsomot, hogy "biztos ízleni fog most, biztos nagyon finom" de egyszerűen nem jó számomra, nem bírom megenni, számomra rossz ízűek.


Anyós jelölt az elején még normális volt ezzel kapcsolatban, de most már valahányszor olyan étkezés van, ahol zöldség is van (étkezések 90 %-a), beszól nekem olyan vicceskedő hangon hogy "zöldség, ő olyat nem eszik". Rendszeresen ezt hallgatom most már, és ez kezd bántani. Az elején nem foglalkoztam vele, mert mindenki azt mondja hogy "le kell sz*rni az ilyet" de tényleg mindig ezt hallgatom most már és egyre jobban bánt.


Nem vagyok náluk folyton, csak van egy ilyen vattacukros jégkásás vállalkozásuk, amivel nyáron árulnak, és én még diák vagyok (egyetemista) így egész nyáron itt árultak és sokszor kijöttek ők is miközben dolgozok a párommal (se anyós jelölt se após jelölt konkrétan nem dolgozik itt, ők "csak" a tulajok, amúgy párommal dolgoztam egész nyáron + még két ember árult itt kint a standnál).

Szóval szoktak ők is hozni enni (anyukám is hozott sokszor), vagy amikor csak úgy itt vannak rendelünk, de akkor is mindig megszólja.


Tudom hogy ez olyan kis piti dolog, de ezt hallgatom lassan 3 hónapja (ha nem több) és kezd bántó lenni így hosszú távon.

Beszéljek vele? Vagy a páromat kérjem meg rá?

Én tényleg próbálok nem foglalkozni vele, de alapvetően egy érzékeny lélek vagyok és hosszú távon nem tudom ezeket elviselni.



2016. aug. 29. 12:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Kérd meg a barátodat, hogy beszéljen az anyjával és tegye helyre.
2016. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

"[Anyósjelölt neve], nem szeretem a zöldségeket, és akkor mi van? Nem lehetne tovább lépni, nagyon unalmas már, hogy folyton ezen élcelődik".

Kb. ennyi, mindenképp szólj neki, ha zavar.

2016. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
94%
Én először megpróbálnám egy megjegyzéssel elütni a következő "zöldség, ő olyat nem eszik" megjegyzését, miszerint nem kell ezt minden alkalommal kihangsúlyozni, mindenki tisztában van vele és valóban nem változtál meg az elmúlt alkalom óta. Ha ez nem segít, a párodnak kellene finoman jeleznie az anyja felé, hogy ez téged bánt és fejezze be.
2016. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell meghallani
2016. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
22%

Hát szólítsd anyukának, és magázd!

Ennél többet nem tehetsz :)

2016. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem kell felvenni ezeket..


Igen anyuka, igaza van anyuka

Nem úgy van az anyuka, nem úgy megy az anyuka

Ezt mindneki tudja anyuka

Tudjuk anyuka.

Köszönjük anyuka.


Próbálj csak ezzel pár mondattal reagálni..

2016. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%

Ha cifrázni akarod, esetleg még elnyújthatod hogy pl:


Egeeeeen anyukaaaaaa.


Neki is az agyára fog menni figyeld meg! :D

2016. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen hulyeseggel en is kirohognelek minden adando alkalommal felnott ember letedre.
2016. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%
te meg kínálgasd 70 fokos pálinkával - pálinka, ja olyat az anyós nem iszik :D
2016. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%

A zöldséget amúgy sem szeretni kell, hanem megenni..

Mi volt az a trauma?

Esetleg keress fel egy orvost ezzel a problémáddal (pszichológust)

2016. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!