Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondjak az 5 éves lanyomna...

Mit mondjak az 5 éves lanyomnak, miért nem megyek mostanban, es főképp karacsonykor a mamáékhoz?

Figyelt kérdés

Csúnyán összevesztünk fél éve, nem is szeretnék békülni.

Apa viszi hozzájuk azóta, kb. havi 1x, még nem tűnt fel a kislanyunknak, hogy én nem megyek..de karacsonykor tuti feltűnik neki.. :-(


2015. dec. 15. 10:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk leülhetnétek felnőttként megbeszélni, hogy most a gyerekre való tekintettel felnőttként fogtok viselkedni és elviselitek egymást.
2015. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
"nem is szeretnék békülni" - teljesen mindegy mit mondasz az ötévesnek, ezt fogja tanulni tőled: haragtartónak, bosszúállónak lenni, nem megbocsátónak a sírig.
2015. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindenkinél van egy határ, ha nagyon megbántják, akkor jogosan érezheti úgy, hogy nem akar többé beszélni az illetővel... Nem tudjuk a sztorit, de azért egy Anyós "csodákra" képes ugye...
2015. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%

Attol hogy haragban vagytok elmenni meg el lehet. Mar persze ha hivnak.

Ha kerdezi mondj annyit, hogy ok a papa szulei, ezert a papa visz titeket, egy oteves gyereknek ennyi eleg erv.

2015. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mit tanítok a gyereknek... de amúgy ez két emberen múlik...20 éve vergődünk...

Az anyósom ténylegesen pszichiatrén kezelik, nem lehet vele felnőttként beszelni, mert beteg...

Tehát a gyerekemnek azt tanítom, hogy ne hagyja magát egy zsarnoknak alávetni...

2015. dec. 15. 10:30
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Azért vicces, hogy most itt álszenteskednek, más anyósszidó kérdéseknél meg egészen enyhe vétkek miatt is azt tanácsolják a kérdezőnek, hogy tiltsa el a gyereket a mamától... Igenis tud olyat tenni és/vagy mondani anyóspajtás, ami miatt nem kívánja az ember látni többet. A kérdező szerintem a lehető legjobban oldotta meg a helyzetet, a családját nem tiltja, ő nem megy, és kész.

Én elmagyaráznám neki, hogy anya és mama nincsenek jóban, ezért anya most otthon marad, de ettől függetlenül őt mindketten nagyon szeretik. Nem hülye, csak gyerek, meg fogja érteni. Bővebb magyarázatot meg majd kap, ha elég nagy lesz hozzá és érdekli.

2015. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan jól teszi a kérdező, nem haragtartásra neveli hanem hogy ne legyen egy satnya szar akit mindenki kihasznál mert jaj béke béke...aztán itt sírnak gyakorin...
2015. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
32%

5: Ha beteg, akkor tudod, hogy nem önmaga, nem ő tehet róla teljesen.

Ezen felül kéne emelkedni, legalább egy-egy fontos családi összejövetel alkalmával.

Nekem az is fura, hogy ha ennyire durva a helyzet, hogy te nem mész oda, de azért a lányodat odaengeded? Hát én inkább szeretnék ott lenni vele, hogy tudjam, hogy mi történik.

2015. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudtam mennyire magyarözkodjak neki... :-)
2015. dec. 15. 10:33
 10/32 anonim ***** válasza:
31%

"Nem azt kérdeztem, hogy mit tanítok a gyereknek."

- én nem is azt mondtam, mit tanítasz, hanem, hogy a gyerek mit tanul ebből az egészből. Sajnos, nem azt, hogy zsarnoknak ne vesse magát alá, bár ez rohadt jól hangzik (majd kamaszkorban lehet ezzel próbálkozni).

Azt veszi, nem vagy megértő, apa megértő. Beteggel szemben meg különösen megértőnek kéne lenni, a viselkedéseddel kezelni.

2015. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!