Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azokat a párokat kérdezném...

Azokat a párokat kérdezném (ahol esetleg kisgyerek is van), hogy akik anyóssal laknak, milyen az együttélés? Házimunka, főzés beosztása hogy van? Alapvető dolgok bevásárlása hogy zajlik nálatok? Anyóssal vannak viták stb?

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan dolog,ami pl. nem tetszik,és változtanál is rajta? Pl. a férjem kap Erzsébet utalványt,nem havonta kapja,hanam félévente megkapja az addigi elmaradt utalványokat.Ő azt odaadja az anyjának,és ő veszi meg belőle a kajákat,amiket gondol.Én(a meny) még véletlenül se tudok ott lenni-mert dolgozom....Igy olxan erzesem van,mintha csak azt ehetnénk,amit anyós gondol,pl. mindig csak párizsit vesz,semmi pulkamellaonka ilyesmi...unalmas kaja így...Már szon gondolokozom,hogy jó lenne szova tenni a páromnak,h mi lenne,ha nem adná le az anyjának az összes kajajegyet,osszuk meg ketté,igy kicsit én is önállóskodnék már.6 éve élek anyósnál...
2017. jan. 2. 11:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Volt probléma, de nem ilyen szinten és ilyen jellegű. Összességében tökjól beosztottuk, de mi szűk egy évet voltunk ott, nem hatot.


Beszéld meg pároddal, hogy mittudomén csak a felét adja oda a kajajegynek, a többiből gazdálkodjatok ti. Illetve, ha nem egy nagy, mamuci kedvence gyerekkel élsz együtt, el kellene költözni...

2017. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Házimunka : ő mos és takarítja a fenti fürdőszobát, illetve a saját szobáját, minden más az enyém.

Havonta kétszer ő főz, a többi napokon én.

A háztartási dolgokat én vásárolom, ha valamire szuksege van, hozzá írja a listához.


A férjed mégis miért neki adja az étkezési jegyet?

2017. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Mi is anyóssal lakunk és kisgyerek is van. Alapjáraton nem rossz a viszonyunk anyósommal, de én nagyon elszeretnék innen menni. 2 hónapja lakunk mégcsak itt kb de azóta pl nem főztem, és nem azért mert nem akarok hanem mert nem főzhetek, anyósom nem szereti ha más tesz vesz a konyhába, mosogatni se lehet..nem szereti ha más mossa el az edényeit...eddig legalább moshattam, most hogy új mosógép van már ahhoz se nyúlhatok, megkell várnom míg hazaér ha mosni szeretnék...engem ezek nagyon fusztrálnak....eddig megszoktam ha a gyerek alszik addig főzök mosok takaritok stb....én nagyon nem szeretek itt lakni de sajnos egyenlőre nem tudunk elköltözni :(
2017. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Így, ahogy nálatok van, semmi esetre sem mentem volna bele.


Mi kb öt évet éltünk az anyóssal együtt (és nekem nagy szerencsém van vele, mert kimondottan értelmes, és intelligens ember).

Mi elöre megegyeztünk, hogy a rezsiköltségeket a személyek száma szerint osztjuk el, azaz mi két részt fizetünk.

Az általunk használt szobába ök nem jöttek be soha kopogtatás nélkül, és visztont, az övékbe mi nem mentünk be csak úgy.

Mindkét család (anyósék - meg mi a párommal) külön-külön vezetjük a saját háztartásunkat, azaz kaját is, mosó-mosogatószereket, tisztálkodószereket mindenki magának veszi (és értelemszerüen nem nyúl a másikéhoz).

Külön föztünk, és mindenki azonnal eltakarította a konyhában a fözés/evés nyomait, így nem maradt semmi sem véletlen ott.

A saját ruháinkat én mostam, az általunk lakott részt én takarítottam.

A közösen használt helyiségeket (konyha, fürdöszoba, elötér, stb) felváltva takarítottuk.

A hétvégi fözésnél abban egyeztünk meg, hogy hetenként felváltva föz valamelyikünk az összes emberre, de elötte megbeszélünk mi ketten az anyóssal, hogy mit akarunk fözni, hogy ne legyen olyan, hogy a másik család nem szereti vagy nem tud valamit enni belöle.


Semmi bajunk sem volt egymással, mivel mindenki betartotta a megállapodásokat, és mindkét család tiszteletben tartotta a másikak magánéletét.

2017. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Tíz nyomorult évet laktam vele és életem legrosszabb időszaka volt. Bármit csináltam nem volt jó neki, állandóan mindenhol kibeszélt a hátam mögött, állandóan fúrta a házasságomat. Aztán elköltöztünk és sokkal jobb nélküle. Húsz éve vagyunk együtt.
2017. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kétszintes házban lakunk, hatalmas a ház.4-en vagyunk,mi a gyerekkel fent az emeleten(2 szova,furdő,előszoba).Anyós lent,3 szoba,főzőfülke,étkező,fürdőszoba,itt van a mosógép...)ill. egy vasalós helyiség.

Igy 6 év után csak ennyi bátorságom volt ötletnek felhotni,hogy en szeretnék vasalni,fent az emeleten,nyugisabb nekem ott,mimt lent...


Párom sajnos nem.gondol bele,ha az anyja nem lesz már,ez a ház nagyon nagy lesz nekünk,takaitani gyedul nekem kepteenseg lesz.Mindegyik szobahatalmas...


Es annyi a rakolteni való,hogy abbol inkabb uj hazat vennénk..de páromnak jo igy,igya kenyelmes!

En igy sose leszek önálló... szerinteek ha felhozom neki ezt a kajajegyet,hogy mi gazdalkodjunk mar vele,max. Annyi,anyós összeírja,hogy mit kell venni!

Mi is meg tudjuk venni!Csak anyós a Spár-ban szeret mindig vásárolni,és csakis a spar saját márk. termékeket...addig én szivesebben megnézném a kinalatot a Lidl-ben is...

Jogos lenne részemről felhozni a páromnak ezt?

2017. jan. 2. 12:06
 7/24 A kérdező kommentje:
Csak én olyan vagyok,h megtartom magamban legtobbszor a velemenyem...nem merek megszolalni...egyebkent is,egy ar hete a parom tett egy olyan kijelentest,h ne akarjak mindent kisajatitni...
2017. jan. 2. 12:07
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Kemény leszek: Teljességgel abnormális az életed! Ebbe nem lett volna szabad bele se kezdeni! Neked nincs házasságod, te az anyóssal vagy életközösségben a saját család helyett. Te ott nem vagy senki. A férjed nem szeret, az anyját szereti, képtelen leválni. Te a saját választott párodtól, a gyereked apjától félsz, az anyósról már nem is beszélve. Holott felnőtt önálló ember vagy, nem az ő gyerekük. Mondanám, hogy találjátok ki, hogy lehetne külön költözni, de két okból is reménytelen. Egyrészt mert a férjed nem akar, mert ő élvezi anyuci kényeztetését, másrészt az anyós nem lesz hajlandó eladni a házat, hogy titeket saját lakáshoz segítsen, önerőből meg elég lehetetlen, legfeljebb komoly hitelből. A helyzet nem fog megváltozni, amíg az anyós él, utána meg már a maradék kis időre teljesen mindegy, az elszalasztott boldogságot nem lehet visszahozni. Azt is mondanám, hogy hagyd ott a férjedet, de ugye egyedül, pláne anyagiak nélkül szintén nem lehet élni. Esetleg ha találnál magadnak egy olyan pasit, aki szeret, megbecsül és hozzá lehet költözni a gyerekkel, de az se életbiztosítás, a válási hercehurcáról nem beszélve. Minimum a sarkadra kéne állni, hogy legalább egy nyavalyás pulykamellsonkát vehessél magadnak a Lidlben, ha már csak ennyi öröm jut neked az életben. Hogy legalább ne kutyaszámba vegyenek.
2017. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Elég erősen semmibe vagy véve, a "párodnak" csak arra vagy jó, hogy legyen kibe üríteni...minden mást intéz az anyukája. Komolyan, miért jó neked hogy így élsz?
2017. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%
Azt írod, dolgozol, mennyit a fizetésed, meg a férjedé? Közös vagy külön kasszán vagytok?
2017. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!