Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a baja apósomnak?

Mi lehet a baja apósomnak?

Figyelt kérdés

Alapesetben olyan a családi iszony apósoméknál, hogy apósnak senki semmit nem mer szóvá tenni, mert akkor ő besértődik és mufurc lesz, átnéz az emberen, többet találkozni sem akar az emberrel, így mindenki csak tűr.

Eddig én ezt pont letojtam, anyós és a férjem dolga, ha ilyen marhák, de most lett egy kisfiunk és após egyik hülye szokása, hogy kérdés nélkül beállít hozzánk csak úgy, néha csak kávét inni, néha megszerelni ezt-azt, amire mi kérjük meg, de időpontot megbeszélni ehhez nem lehet, csak annyit bír mondani, "holnap jövök" és ha meg is egyezünk egy időpontban, biztosan később jön vagy előbb. Ahogy kedve tartja. A gyerkőc ugye nappal még 3x alszik, így soxor nagyon rosszkor jön az "öreg" és van egy kutyánk is, aki ugat, ha vendég jön, plusz a csengetés is hangos. A csengőt a mai napi esettel kiiktattam, többé csengeni nem fog, a kutya természetesen marad. :)

Após megint jött, csengetett, a kutya ugatott, a gyereket pont altattam (10-11 között alszik), persze ezekre felébredt és após 11 itt dekkolt és mikor látta, hogy hozom ki a gyereket a szobából, mint egy kedves nagypapa kérdezgette, hogy "jajj, hát miért nem alszol?", én meg mérgemben annyit mondtam, hogy "őszintén? azért mert csengettél". Na, több se kellett, annyit szólt, h ő kintről nem látja, mi van bent, és már megy is, ma ide sem jön és utána már rám se nézett, csak a páromtól köszönt el, átnézett rajtam.

Igazából pont letojom, mert nekem jobb, ha nem is látom, de azért mégis após, meg nagypapa, a férjem és a fiam miatt úgyis tartani kell a kapcsolatot.

A kérdésem annyi lenne, hogy mitől lehet valaki ennyire hülye, hogy ahelyett, h bocsit kérne, amiért rosszkor jött, még neki áll feljebb? Miért sértődik be, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, miért ilyen rohadtul tiszteletlen és önző? Én, ha kisgyerekes családhoz megyek, felhívom az anyukát, hogy mikor mehetek, h ne zavarjak rosszkor, van-e csengő, vagy ki van húzva, ez az hogy van, hogy nehogy bezavarjak az életbe. Mondani sem kell senkinek, hogy így viselkedjek, magamtól tudom. Ehhez képest ez az idióta miért nem inkább azt kérdezi, hogy mikor jöjjön ezentúl, hogy ne zavarjon vagy mi a napirend, stb..., ahelyett, h besértődik, elmenekül. Milyen szellemi színvonalon van egy ilyen ember?



2017. jan. 30. 11:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%

Első mondatodban leírtad: ő azt szokta meg, hogy a családban mindenki alárendelt, és az ő kedve szerint ugrál, különben örök harag, és átnéz rajta.

Vedd úgy, hogy most már téged is családtagnak tekint, azért várja el, hogy még a pár hónapos gyerek is az ő kedve szerint vágja magát haptákba.


Másrészt: neki is illene tartani a kapcsolatot veled, elvégre mégis a fia felesége és az unokája anyja vagy. Ha neki ez nem ér annyit, hogy néha legalább vendégként mutasson egy kis illemet, akkor nem kell neked ezt erőltetni.

2017. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem olyan nagy ügy. Apósod fiatal korában még nem volt természetes az, hogy egy férfi lábujjhegyen járjon egy alvó baba miatt, meg az sem volt ügy, ha a baba felébredt. Mondd meg neki egyértelműen, hogy az a kérésed, hogy ekkor és ekkor ne jöjjön hozzátok, mert ilyenkor a baba alszik, és nem akarod hogy alvását megzavarja csengő vagy kutyák ugatása.
2017. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%
Ő ment hozzátok segíteni, mert megkértétek rá. Neki meg lehet, hogy más dolga is van, nem gondolod? Nekem is volt kisgyerekem 3, most már nagyok, a férjem szerelt egy kapcsolót a csengőre, alvásidőben ki volt iktatva és kész. A kutyát mondjuk nehezebb megoldani.:-) Apósod olyan, amilyen, lehet, hogy kellemetlen természete van, de most is együtt van az anyóssal (amire neked nincs garanciád a férjeddel kapcsolatban), felnevelte tisztességesen a férjedet, szó nélkül megy hozzátok segíteni. Próbálj meg talán türelmesebben viszonyulni hozzá, kedvesen elmondani előre, hogy inkább kopogjon, vagy 10-11 között ne jöjjön. Amúgy a postást is lecseszed, ha ajánlott levelet visz alvásidőben?:-)
2017. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Sajna azt, hogy ne jöjjön ekkor meg akkor nem lehet megmondani, mert akkor előre tudom, hogy az lesz a válasz, hogy akkor ő inkább többé nem is jön. :D
2017. jan. 30. 11:55
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

Én apósomék is hasonlóak. Mindig azzal jönnek, hogy őhozzájuk mi bármikor mehetünk akár csöngetés nélkül is, akkor ők mi az, hogy jelentkezzenek be előre??? Hozzátenném, ez addig működik, amíg nem este 6 után akarunk menni valamiért, mert akkor már pizsamában másznak ki az ágyból és morcognak. 3:) Én meg reggel hétkor morcogok ugyanezért, de az kit érdekel? :P

A férjem hosszas munkája van benne, hogy lassan kezdenek szólni, mielőtt jönnek. 10 év alatt leesett nekik, hogy mi szeretjük előre tudni. Kitartás, és a férjed beszéljen vele. Sokszor.

2017. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá én is, hogy minden nap este 10-től 11-ig felugrok hozzájuk szó nélkül kávézni. :D
2017. jan. 30. 12:06
 7/35 anonim ***** válasza:
44%

Na de apos honnan tudja, hogy mikor csengethet? Irod, hogy 10-11 kozott alszik a gyerek, akkor most egy orat alljon kint, hogy csengethet e vagy nem?

Ilyenkor kiszoktak rakni egy cedulat, hogy "ne csengess, gyerek alszik". A postasra vagy masra is raformedsz vagy cssak aposra, aki tulajdonkeppen hasznodra van. Szoval a kutya marad, o nem ebreszti fel a gyereket, vagy a kutyanak is engedelyt kell kerni, mikor ugathat? Amugy legtobb gyereket ezek a dolgok nem zarajak, ha almosak elalsznak, sot altatas nelkul id.

2017. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Nalunk is ez volt, jottek amikor kedvuk volt. Volt, hogy megmondtam hiaba jonnek mert alszik nem tudnak babazni, hat olyan hangosan jottem be es az eloszobaban beszelgettek hiaba tereltuk volna be oket a nappaliba. Bejott, felkelt a gyerek, tudtak babazni..... mondtuk hogy legyszi eyt igy tobbet ne, hat volt sertodes :)

Egyszer sogoromra is azt mondta apos a ferjemnek: "mi az hogy telefonaljon mielott jon? A batyad, akkor latogat meg teged amikor akar!"

Ez a felfogasuk. Aki csaladtag az jon es megy mint a hasmenes. Megmondtuk hogy nem, ezt ne igy, hat a gyerek elso par eve sok sertodessel telt.

Mar hateves, mar kialakult rendszer van, kethetente hetvegen masfel orara atugrunk. Nem igy alakult volna, ha anno normalisabban allnak hozzank de sajnos az akkori sertodesek miatt eltavolodtunk toluk es ez mar igy maradt. Tudod, ossze lehet kotni azt a bizonyos elszakadt cernat de a csomo megmarad.

2017. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Az elején leírod, hogy az apósod eleve passzív-agresszív zsarnokként funkcionál a szűkebb családjában. Ezért aztán kár elveszni a részletekben, mikor csenget, miért csenget, mi volt fiatalkorában a szokás gyerekek mellett. A lényeg azon van, hogy bár ezeket a doldokat mind meg lehetne beszélni és tettetek is kísérletet ebbe az irányba, ő teljes mértékben ellenáll.

Mivel úgy viselkedik, mint egy óvodás, úgy is állnék hozzá. Lennének határaim és nem hagynám, hogy a fejemre nőjön. Ráhagynám, hadd hisztizzen, hadd duzzogjon. Előbb-utóbb nyitott lesz felnőtt módjára megbeszélni ezeket a dolgokat, hiszen rá fog jönni, hogy fontosabb a családja szeretete, az unokája, mint a saját sértett egója. Legalábbis remélném, hogy így van.

2017. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Ez jó: "Amugy legtobb gyereket ezek a dolgok nem zarajak, ha almosak elalsznak, sot altatas nelkul id."

Most mondtam is a kisfiamnak, hogy mivel a legtöbb gyereket nem zavarják ezek a dolgok, így ezentúl szépen aludjon és ne ébredjen fel ő se, mit különcködik hát! :D

2017. jan. 30. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!