Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a baja apósomnak?

Mi lehet a baja apósomnak?

Figyelt kérdés

Alapesetben olyan a családi iszony apósoméknál, hogy apósnak senki semmit nem mer szóvá tenni, mert akkor ő besértődik és mufurc lesz, átnéz az emberen, többet találkozni sem akar az emberrel, így mindenki csak tűr.

Eddig én ezt pont letojtam, anyós és a férjem dolga, ha ilyen marhák, de most lett egy kisfiunk és após egyik hülye szokása, hogy kérdés nélkül beállít hozzánk csak úgy, néha csak kávét inni, néha megszerelni ezt-azt, amire mi kérjük meg, de időpontot megbeszélni ehhez nem lehet, csak annyit bír mondani, "holnap jövök" és ha meg is egyezünk egy időpontban, biztosan később jön vagy előbb. Ahogy kedve tartja. A gyerkőc ugye nappal még 3x alszik, így soxor nagyon rosszkor jön az "öreg" és van egy kutyánk is, aki ugat, ha vendég jön, plusz a csengetés is hangos. A csengőt a mai napi esettel kiiktattam, többé csengeni nem fog, a kutya természetesen marad. :)

Após megint jött, csengetett, a kutya ugatott, a gyereket pont altattam (10-11 között alszik), persze ezekre felébredt és após 11 itt dekkolt és mikor látta, hogy hozom ki a gyereket a szobából, mint egy kedves nagypapa kérdezgette, hogy "jajj, hát miért nem alszol?", én meg mérgemben annyit mondtam, hogy "őszintén? azért mert csengettél". Na, több se kellett, annyit szólt, h ő kintről nem látja, mi van bent, és már megy is, ma ide sem jön és utána már rám se nézett, csak a páromtól köszönt el, átnézett rajtam.

Igazából pont letojom, mert nekem jobb, ha nem is látom, de azért mégis após, meg nagypapa, a férjem és a fiam miatt úgyis tartani kell a kapcsolatot.

A kérdésem annyi lenne, hogy mitől lehet valaki ennyire hülye, hogy ahelyett, h bocsit kérne, amiért rosszkor jött, még neki áll feljebb? Miért sértődik be, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, miért ilyen rohadtul tiszteletlen és önző? Én, ha kisgyerekes családhoz megyek, felhívom az anyukát, hogy mikor mehetek, h ne zavarjak rosszkor, van-e csengő, vagy ki van húzva, ez az hogy van, hogy nehogy bezavarjak az életbe. Mondani sem kell senkinek, hogy így viselkedjek, magamtól tudom. Ehhez képest ez az idióta miért nem inkább azt kérdezi, hogy mikor jöjjön ezentúl, hogy ne zavarjon vagy mi a napirend, stb..., ahelyett, h besértődik, elmenekül. Milyen szellemi színvonalon van egy ilyen ember?



2017. jan. 30. 11:38
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Most mondtam neki, eddig nem, mert sosem kérdezték, csak úgy meg nem tudtam, hogy hozakodjak elő vele. Mivel sértődős, így azt nem akartam eddig, hogy mikor itt van, akkor odamondom, hogy 10 és 11 között ne jöjjön, mert alszik a gyerek, mert ismerem, tudom, hogy célzásnak vennék, hogy biztos azért mondom, mert most épp itt van és el akarom zavarni. Meg nem tudom egy vasárnapi ebédnél sem előhozni, hogy mondjuk arról beszélünk, de szép az idő és utána meg, ja, 10 és 11 között ne gyere jó? :D

Anyóssal pl simán megbeszéltem, hogy ne jöjjön csak úgy, hanem csörögjön előtte és szólok, ha ébren van a lurkó. Ő meg is értette egyből és simán működik. De gondolom ez azért is van, mert ő nő, ő is nevelt gyereket otthon, tudja miről beszélek.

Amúgy nem vagyunk extrém csendben, wc-t is húzunk le, a kutya is mászkál (kopog a körme a parkettán), tv-t is nézünk, pattog a tűz, főzök, csörgök a tányérokkal, ha eszünk, gyakran vannak vendégek is, akikkel beszélgetünk, stb... de azért a csengő meg a kutyaugatás az már neki zaj. Mondom, nem is baj, hogy jön, sőt örülök és jöjjön is, nézze meg a fiát, az unokáját, igyon kávét, beszélgessünk, de miért nem lehet a telefon felvenni és idecsörögni, hogy most jönnék, nem zavarok-e vagy ha igen, mikor jó nektek, stb... ennyi. Mivel anyóssal simán megbeszéltük, így úgy érzem, após dacból nem akar igazodni. Szerintem imád haragban lenni, mérgelődni, besértődni, játszani a megbántottat. A saját tesójával 30 éve nem beszél, anyósom anyjával, tehát az ő anyósával is mindig összerúgja a port kb ugyanezek miatt. Hogy ezt anyósom hagyja, ő dolga, de mint írtam, ő mindent ráhagy, csak nyugi legyen. Párom is nehezen súrlódik ilyenek miatt, pont azért, mert simán megtenné, h ha nagyon besérül, ránk se néz 30 évig, azt meg a párom nem akarná, hisz szereti, az apja. Szóval igen, egy passzív-agresszív az öreg, csak szélsőségekben gondolkodik, terrorizál(na) mindenkit és talán én vagyok az első, aki nem hunyászkodik meg. De letojom. Valakinek el kell kezdeni. :)

2017. jan. 30. 14:39
 22/35 anonim ***** válasza:
55%

Én értelek, aztán mégsem.


Értem, hogy após jött, csengetett, kutya ugatott, gyerek felébredt, és te mérges vagy miatta.


Amit nem értek, hogy mi van, ha más csenget, nem após. kutty ugat....


Mert én igazán az az ember vagyok, aki este héttől reggel nyolcig simán kihúzza a csengőt, csak az jöhet, aki bejelentkezett.


Na de délelött 10 és 11 között én sem teszem. Mert olyankor jön a postás, a számlaleolvasó, a szomszéd, ha valami baja van, ... ez egy olyan időpont, ami nem csendóra, és nem is arról szól, hogy nem illik becsengetni a másikhoz.

2017. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Kései Sirató ***** válasza:
60%

HA alszik a gyerek, a csengő mindig legyen kikapcsolva - én ezt tettem, bevált.


Apósod érzelmi intelligenciája nem üti meg azt a mércét, ami egy óvodásé. Együttérezni, alkalmazkodni nem képes, és fegyverként használja a sértődést.


Én a helyedben az ő fegyverét használnám ellene, jelen esetben én lennék az, aki meg van sértve, mert nem tartja tiszteletben a játékszabályokat.

Ő legyen az, aki jópofizik, hiszen ő hibázott.


HA akarja a kapcsolatot tartani, változzon meg! Bár amekkor tapló, ennek kicsi az esélye, én mégsem adnék neki más lehetőséget és a legkevésbé sem nyelném le ez a bunkózást.


A család többi tagja vagy mazochista, vagy buták, te okosabb vagy, maradj is az! Ne hagyd magad! A gyerek fontosabb.

2017. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Ha más csenget is mérges vagyok. Ki is szoktuk húzni a csengőt. Ha ajánlott levél van, hagy cetlit a postás és bemegyek érte.

Csak most tegnap délután vártunk egy vendéget, ezért bedugtuk, aztán este elfelejtettük kihúzni. Persze, a mi hibánk is. De talán pont azért vagyok jobban mérges apósra, mert pl egy postás nem tudja, h itt gyerek van, míg após tisztában van vele. Azzal is, hogy szokott délelőtt aludni és azzal is, a kutya ugat, ha csenget, mert míg nem volt gyerek, volt h azzal szórakoztatta magát, hogy csengetett a kutyának, ezzel heccelte és élvezte, hogy az meg egyre jobban ugat. Elég gyerekes, de nem érdekelt akkor, elvan a gyerek, ha játszik. De ez most más és talán pont azért nem esik jól, mert ő csinálja és nem egy idegen.

2017. jan. 30. 14:56
 25/35 A kérdező kommentje:
Köszi, jók ezek a válaszok, megerősítenek. :)
2017. jan. 30. 15:02
 26/35 anonim ***** válasza:
83%

"soxor"

ezt utoljára a tini kategóriában láttam...

2017. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 aperitif ***** válasza:
61%
Megértelek. Nekem apám volt ilyen. 20 éven keresztül nem értette meg, hogy miért ne jöjjön váratlanul, miért ne rontson ránk, amikor "épp erre járt", függetlenül attól, hogy épp alszunk, ebédelünk, vendégeink vannak, vagy mást csinálunk. És azt sem értette meg szegény soha, hogy miért nem adok neki kulcsot a lakásomhoz. Pedig nem volt buta ember, csak képtelen volt beleélni magát más helyzetébe, plusz még 35 éves koromban is úgy gondolta, hogy én az ő 6 éves kislánya vagyok, akinek nincs saját élete.
2017. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
43%

,,Én, ha kisgyerekes családhoz megyek, felhívom az anyukát, hogy mikor mehetek, h ne zavarjak rosszkor, van-e csengő, vagy ki van húzva, ez az hogy van, hogy nehogy bezavarjak az életbe."


En meg kitettem a csengőhöz egy kis táblát, hogy kérlek ne csengess, alszik a gyerek.

2017. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
34%

én ezt sosem értettem,miért nem mondod meg,hogy nem jöhet össze-vissza amikor eszébe jut? béna gyereknek anyja se érti a szavát.

ha meg megsértődik,annál jobb,legalább nem jön többet. Mi ez az após,valami hímes tojás?

nem bántásból,de ennyire nem tudod érvényesíteni az akaratodat?

2017. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Mivel családi házban lakunk, a kapura nem akarok kiakasztani semmi táblát a csengő mellé, hogy boldog-boldogtalan azt olvasgassa. :D

Ha besérül és nem jön, nekem jó, de a páromnak és a fiamnak már nem annyira. Ő is fontosak.

Egyébként valszeg besértődött, mert délután hívta a párom, nem vette fel és vissza sem hívta azóta, pedig mindig vissza szokta. Elég volt neki ennyi, amit a kérdésben leírtam.

2017. jan. 30. 22:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!