Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet elviselni egy...

Hogy lehet elviselni egy ilyen anyósjelöltet? Messze lakik ugyan, de az őrületbe kerget.

Figyelt kérdés

Még 4 éve az egyetemen ismertem meg a páromat, nem sokkal később kiderült, hogy az ország másik feléről származik. Kb. fél évvel a megismerkedésünk után vitt el magukhoz egy hétvégére, de előtte még egy lányt se vitt el magukhoz. Rögtön az első közös reggeli alatt az anyja megjegyezte nekem, hogy majd én is elrabolom és ellene fordítom a fiát, ahogy azt a veje és menye tette a másik két gyerekével, valamint folytonos megjegyzéseket tett, hogy milyen sovány vagyok, biztos anyám nem tud főzni, majd ő felhizlal, ha egyszer megbetegednék bele is halnék, nézzem meg őt (kb. 150 cm és 120 kg) neki betegség esetén van miből fogyni. A második látogatásom alkalmával (egy hétre elmentünk hozzá nyáron) a páromat minden nap elküldte legalább 4 boltba, mindenhonnan mást kellett hoznia, majd a piacra, lottózóba, vagy épp a házukkal szemben lévő orvoshoz receptet íratni neki. Ha a párom nem állt haptákban reggel, akkor feljött és be akarta törni a szobaajtót, hogy "a csirke nem repül haza magától" és hasonlók. Ez idő alatt halálra untam magam, elképzelni sem tudtam mit csinál a sok élelmiszerrel, de nem akartam szemétnek tűnni, így inkább felajánlottam a páromnak, hogy elmegyek vele a boltba, mire anyóspajtás megjegyezte, hogy nehogy el merjek menni vele, mert csak hátráltatom. Egyik délután, míg egyedül voltam feljött a szobába és elkezdte tömni a fejem olyanokkal, hogy jó lesz, ha elhagyom a fiát, mert semmi jó nem származik a kapcsolatunkból, ő látja, hogy egyáltalán nem illünk össze és ő csak jót akar, mert előbb utóbb úgyis szakítanánk, így ő segíteni akar, hogy inkább előbb történjen ez meg, mert ha őt valaki annak idején hasonlóan figyelmeztette volna, akkor nem ment volna tönkre az élete. Mikor a páromnak ezt szóvá tettem, azt mondta, hogy ezt csak én találtam ki, mert az anyja biztos csak jót akart és kiforgatom a szavait. Ezek után az anyja elkezdte olyanokkal tömni a fejét, hogy lenyúlom a fiát anyagilag, ingyenélő vagyok és csak a pénzét akarom (mindezt azért, mert a párom eltépte a szobámban a függönyt véletlenül és vett helyette egy újat, az öregasszony meg megtudta ezt.) Ezen kívül általában ha megtudta, hogy a fia nálunk van, rögtön telefonált neki, hogy menjen haza bevásárolni, ki kell vágni egy fát az udvaron, rosszul érzi magát, stb. A párom rögtön ugrott persze és ment haza, kb. 1 évbe telt mire belátta, hogy milyen az anyja és már nem szaladgál neki ha fütyül. Most karácsonykor kijelentette, hogy ő otthon szeretne lenni, kérte, hogy menjek el vele. Mivel különben nem láttam volna 2 hétig (előtte be kellett vásárolnia, mert az öregasszony nagy sütést tervezett), így belementem. A vénasszony próbálkozott megint azzal, hogy nap mint nap el akarta küldeni a páromat bevásárolni, de kijelentette, hogy maximum 2-szer megy el egy-egy nagy bevásárlásra, 1-1 boltba, mert pihenni van itthon. Erre az öregasszony totálisan kiborult, hogy megrontottam a fiát és hogy mer neki ellent mondani, mert ő szülte. Erre az öregasszony eljátszotta, hogy hány és hasmenése van (persze senki nem látta a wc közelében), a párom megsajnálta és elment helyette az unokáknak megvenni a nagyanyó karácsonyi ajándékát, én is vele mentem. Szaloncukrot is akart nekik vetetni, de azt már nem találtunk a Sparban, mivel nem volt több bolt a közelben, így azt nem vettünk. Mikor ezt megtudta a boszorka teljesen kiakadt, kiabált, megint azzal jött, hogy miattam nem ugrál már neki a fia, miért nem jártuk addig a boltokat, míg nem találtunk szaloncukrot. Erre az öreglány követelte, hogy most azonnal menjek le, mert beszélni akar velem, majd ő megnevel engem és megmondja kit fordítsak ellene... A párom összeveszett vele, mondtam neki, hogy én hazamegyek, de arra kért, hogy ne foglalkozzak az anyjával és maradjak. Maradtam , mert már csak a szilveszter volt, az anyja bosszúból elpakolta az unokáknak azt a szaloncukrot, amit a párom nekem vett karácsonyra. Az utolsó ott töltött estén megint összeveszett a párommal és követelte, hogy fizessük ki neki a víz és áramot amit elhasználtunk, és kiakadt, hogy ottmaradt neki a sok mosogatnivaló miattunk (egyik alkalommal bepakoltunk a mosogatógépbe, mire ő megjelent és elkezdett hisztériázni, hogy mielőtt berakjuk a mosogatgépbe el kell mosni kézzel is az edényeket rendesen, majd ő megcsinálja, ezért többször inkább nem próbálkoztunk).

A párom testvére a feleségével és az 1 éves kisfiúkkal (anyós meggyőződése, hogy más a gyerek apja, mert a nő egy r***nc!!) egyszer jött el hozzá karácsonykor, akkor se voltak ott sokáig, mert az öreglány kiosztotta szerencsétlen nőt, hogy miért ad a 9 hónapos gyereknek bébiételt, most azonnal adja oda neki, odaadja a kutyának, majd nekiállt a lefagyasztott húslevest kiolvasztani és azzal akarta etetni a gyereket.


Most, hogy én is végeztem az egyetemen, a párom szeretné, ha hozzá költöznék, de a karácsonykor történteken egyszerűen nem tudom túltenni magam. Nem érzem úgy, hogy nekem szükségem van egy ilyen anyósra, már ha csak rá gondolok a hányinger kerülget. Az elejétől kezdve ellenséges velem, ahogy láttam a másik két gyerekének a párjáról is csak rosszakat mond. Ha belegondolok, hogy esetleg közös gyerekünk lenne és odajárna a nyakamra pattogni, inkább lennék öngyilkos. Soha az életben nem bírnám látni ezt a nőt annyira sikerült magát meggyűlöltetnie velem, viszont ha együtt maradok a párommal, akkor biztos, hogy lenne még hozzá szerencsém.


Szerintetek érdemes egy párkapcsolatot felbontani egy ilyen boszorkány miatt, vagy mit érdemes tenni? A párom a történtek ellenére is elfogult az anyjával, épp ma vett neki a szülinapjára egy laptopot, mikor kérdeztem tőle, hogy ezt valóban megérdemelte-e a karácsonyi viselkedése után, csak annyit mondott, hogy nem tud változtatni az anyján, így kell elfogadni.


2017. febr. 15. 19:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%

Lehetek őszinte?

Ha te azon agyalsz, hogy az anyósjelölt miatt szakíts a barátoddal vagy sem, akkor én azt tanácsolom, hogy szakíts vele. Mindketten jól jártok.

Ugyanis te a barátodat már nem szereted annyira mint az elején, csak még magadnak sem vallod be. A barátod meg akármilyen gonosz, rosszindulatú az anyja, az ő édesanyja, és szeretni fogja mindig. Ezen változtatni nem tudsz.

2017. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, mivel az anyósjelölt pokollá tenné az életedet, a közelébe se költözz, az meg eszedbe se jusson, hogy odaköltözzél.


Ha a párod nem hajlandó máshol összeköltözni veled, akkor sajnos nem lesz hosszú jövője a kapcsolatotoknak.


Nálunk is voltak hasonló problémák, de párom is tisztán látta a helyzetet.

2017. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Uhh, hát egy biztos: én semmi esetre sem költöznék össze az öreglánnyal, de nem is járnék hozzá, max 1-2 órás látogatásra, de ott nem aludnék. Ha valaki nekem ilyeneket mondana biztos, hogy kerülném nagy ívben, az én idegrendszeremet ne készítse ki nap mint nap. Azon is elgondolkodnék, hogy a párommal folytatná-e mert a jövőben is folytatódni fog ez nagy valószínűséggel. Ha gyereketek lesz, majd vinni kell az anyóshoz, abba is bele fog szólni, hogy mit hogyan csinálsz vele, nem lesz jó neki semmi. Szomorú, hogy a párod nem áll melléd, ha az én barátom nem hinné el amit mondok, befejezném vele a kapcsolatot. Tudja, hogy milyen az anyja, tudja, hogy milyen vagy te, mégsem hisz neked. Ez aggasztó. Férjedet kicsit megértem olyan téren, hogy már nem fog változni az anyja, ő meg gondolom ettől függetlenül szereti, mert mégis csak az anyja, felnevelte stb... nem akar ellenkezni. És itt van a lényeg. A párod nem tesz ez ellen túl sokat, tehát a problémák ugyan úgy meg fognak maradni, sőt csak rosszabb lesz. Én a helyedben megmondanám a páromnak, hogy NEM költözöl oda semmi esetre sem és csak akkor tervezzen veled közös jövőt, ha képes nemet mondani az anyjának és racionálisan gondolkodni. Ne egy gyerekkel, idegroncsként, anyóssal a másik szobában bánd majd meg, hogy igent mondtál erre az egészre.
2017. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 szántóvető ***** válasza:
85%
" anyja megjegyezte nekem, hogy majd én is elrabolom és ellene fordítom a fiát"válasz:pontosan ez a tervem nyanya.soha nem fogod látni a fiadat többet,soha!már az elején keménynek kell lenni,mihelyt megkóstol próbaképpen.ha hagyod magad akkor csak rosszabb lesz a helyzet.
2017. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Egyet értek szántóvetővel, ne hagy magad! Szerintem már így is utál téged, rontani nem ronthatsz sokat a helyzeteden, de ha kiállsz magadért, akkor lehet visszavesz. Akkor legalább a párod reakcióját is megfigyelheted, hogy egy ilyen esetben ki mellé áll.
2017. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem hozzá költöznénk, Isten ments!!! Másik városban költöznénk össze, épp "félúton", szóval a nő nem jönne hozzánk vélhetően (általában ki se mozdul, még boltba se megy). Ha látogatóba is jönne én arra az időre ezek után elmennék otthonról.

Azzal egyetértek, hogy az anyja és nem tagadhatja meg. Viszont például rákérdeztem, hogy a laptopot valóban megérdemli-e azok után, ahogy karácsonykor viselkedett, mire a párom nagyjából értetlenül kérdezte, hogy miért, hogyan viselkedett??

Mire én felsoroltam neki, hogy miket mondott (fizessünk vízdíjat, áramot, amiért nem az ő akarata szerint történt minden - pedig egyébként egyáltalán nincs rászorulva) , le akart hívni "helyretenni", kiabált és vagdalózott. Minderre csak annyit mondott: "Ezeket már el is felejtettem, nem foglalkozok vele, mindenki elfogult az anyjával kapcsolatban, de ne mondj rá rosszakat, ő ilyen."

2017. febr. 15. 19:31
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg nem tudod felvenni a kapcsolatot párod testvéreinek a párjával? Jó volna hallani az ő véleményüket, ők már pár éve járnak abban a cipőben, ami te még csak most készülsz felhúzni.
2017. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem az anyóshoz költöztök, akkor miért ne költöznél össze vele? Nem az az anyóst kell szeretni, hanem a párodat. Az meg szerintem a pasid dolga, hogy milyen ajándékot vesz a saját anyjának, én ebbe nem szólnék bele, főleg amíg külön kasszán vagytok.
2017. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

idiota az anyos, es macskajancsi a pasid

szakits vele

2017. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
A fiud eleg papucs..Szerintem dugjatok még egy utolsót, és hagyd ott ezt a pokolfészket.Még fiatal vagy, megteheted,bakkot is fogsz talalni újat.
2017. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!