Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ugyan milyen lesz a 79 éves...

Ugyan milyen lesz a 79 éves mamámmal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Kènyszerből költözök hozzá, válófélben vagyok.

3 szobás lakás.

28/F



#válás #mama #79 éves
2016. szept. 11. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha süket, mint az ágyú, még metal zenét is hallgathatsz.
2016. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Türelem kell majd a nagyihoz,de rengeteg.
2016. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Teljesen jó a hallása, az egyik szeme kicsit rossz.

ellátja magát, főz, mos, takarít...

2016. szept. 11. 22:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsőre mondjuk nem akart beleegyezni, de aztán megengedte.
2016. szept. 11. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nehéz, mert Ő mindig " jót " akar !
2016. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted kedves utolsó?
2016. szept. 11. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hála Istennek,hogy jó egészségnek örvend.

Gondolj bele milyen jó lesz a finom mama főztje.

2016. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minél hamarabb igyekezz megoldani máshogy a lakhatást, mert előbb-utóbb biztosan konfliktusaitok lesznek (nem tudom, milyen most a viszonyotok, nem mindegy, hogy egy hetente kétszer meglátogatott idős asszonyról van-e szó vagy pl. 2 éve nem láttad). Eleve más az életritmusotok, máskor keltek, fekszetek, fontos kérdés még, hogy hogyan lesz megoldva a főzés/mosás/takarítás? Mindenki magára vagy közösen? Ebben a korban, különösen, ha hosszú évek óta egyedül élnek, már nagyon rosszul kezelik az új szituációkat és nehezen alkalmazkodnak. 16 éves koromtól a 70 feletti nagyszüleimmel laktam közel 10 évig és annak ellenére, hogy nagyon szoros volt a kapcsolatom a nagymamámmal, rengeteg olyan dolog volt, amiben nem tudott közelíteni egymás felé az álláspontunk. Szerintem tisztázd mindenképpen már az elején, hogy ideiglenes helyzetről van szó, amint lehet, megoldod, hogy el tudj költözni, addig pedig próbálj meg alkalmazkodni, amennyire csak tudsz, mert ebben a helyzetben neked kell többet engedned.
2016. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz lesz. Mindenképpen és mindenben neked kell engedned, mert bizony ő tett neked nagy szivességet, hogy nála lakhatsz. Próbáld meg szeretettel, megértéssel megközeliteni az öregséget... nem könnyű. Hangsulyozom: neked kell alkalmazkodnod ebben a helyzetben. Anyagilag is legyél korrekt, nem lehet könnyű nyugdijból fenntartani egy lakást és meg fog ugrani rezsi, ez neki szokatlan lesz. A megszokott átalányszámlák után kapni fog egy horribilis elszámolószámlát... nagyon kell figyelned ezekre a dolgokra.
2016. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig olyan volt a kapcsolatunk, hogy időnként bevásároltam vele,/hoztam-vittem őt és a cuccait/, meg találkoztunk családi ünnepeken.

az egyértelmű, hogy adok majd a rezsibe, meg veszek majd kajákat.

pár hónapra tervezek nála lakni, aztán megoldom a többit!

2016. szept. 12. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!