Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik a szülökkel, anyosékkal...

Akik a szülökkel, anyosékkal laktok, mennyit fizettek és miket?

Figyelt kérdés
Erdélyben élünk. Ugyhogy lejben írom le ,de azért kb érthető igy is. Anyosom szeretné ha több pénzt adnànk. Most a számlák összesen 620lej volt amiből odaadtunk mi 500lejt. Férjem előlegkor még adott 100 lejt. Anyosomék minden nap vesznek 10lejre kb kenyeret,plusz még vagy szalámit vagy tojást ,vagy krumplit. És ennyi. Mi minden nap 50lejre vásárolunk hogy legyen miből főzni ,vacsorára,plusz minden nap kb kell valamit venni háztartásba liszt,cukor ,olaj,wc papir stb. Régebb ők mentek a nagyüzletbe hogy az ilyesmiket ott vegyék meg,de akkor anyosom még dolgozott,jobban kijöttek pénzileg . De most hogy betegnyugdijas,a pénzt amit kap huzza a bank. Igy marad aposomnak a fizetése amiből anyosomnak vesznek csomo gyogyszert. Ezt meg is értem. Ezért mondtam a férjemnek hogy akkor segítsük,vegyük meg mi az ilyesmiket s a kaját is. Na most anyosomnak nem tetszett hogy miért nem adtuk oda az egész számlára a pénzt. De magunkra s a gyerekekre is kell gondoljunk. Marad nekünk még nem arrol van szó,de ha többet adnánk akkor többet fizetnénk mintha albérletben lennénk. Mikor mondja a férjem anyosomnak hogy ha nem elégszik meg ennyivel akkor jobban járunk ha elköltözünk és akkor anyosom nekifog sírni hogy ő megöli magát mert nemfogja tudni fizetni a számlákat.Nem tudom mi tévő legyek. Hogy lehet ezt megoldani. Leírnátok máshol hogy van?
2017. márc. 17. 22:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

500-at adtatok. Ha 120-at adtok még, akkor az ő költségeiket is ti álljátok. Mire kér 320-at?

Nem beteg? Eljátssza, elfüvezi?? Milyen szenvedélybetegsége van? Azt nem szabad finnaszírozni!!

2017. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

Ahelyett, hogy ilyen hülyeségeken vitáznátok elköltöznétek... basszus komplett család vagytok, férj és feleség, és felnöttek... hogy lehet ez téma, hogy.mennyit adjunk haza...

Nem sértesből, de ez vicc kategória.

2017. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha annyira zavarna ez titeket, mar reg elkoltoztetek volna. Na, de ez a jo pelda, miert nem jo otlet egyutt lakni az anyosekkal.
2017. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%

el kell költözni tényleg végre és külön életet kezdeni. ez a természet rendje, hogy a szülő gondoskodik a gyermekéről... persze segíteni kell a szülőkön, ha úgy adódik, de ez semmiképpen nem csaphat át aránytalan követelőzésbe, elégedetlenkedésbe, nektek nem az a feladatotok, hogy őket eltartsátok, hanem, hogy a gyereketeket neveljétek fel. ha anyósék mindent lehúznak, annak a gyerekek lesznek a károsultjai.

nem tudom mi a betegség természete anyósnál, nem tudom így van-e, nem akarom komolytalannak feltüntetni, de én megfigyeltem egy olyan tendenciát, hogy oké van valami betegség, meggyógyul az illető, de dolgozni soha nem dolgozik többet, csak úgy elvegetál. 4 órában is lehet valami részmunkát vállalni, de ez így nagyon nem járja... jó ha tényleg nem képes rá, akkor nem, de gyanítom, hogy akinek van ereje elégedetlenkedni, annak arra is van, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzon valamit és akkor mindjárt lesz pénze

2017. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%
Ti fizettek most mindent ha albiba mentek akkor olcsobb is lesz mert csak kettotoket kell eltartani.
2017. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Vettek fel a bankból pénzt és anyosomnak a kicsi betegnyugdija odamegy. Anyosom azt mondta hogy ebbe a lakásba akar meghalni. Sajnos az utobbi időbe ugy vettük észre hogy kezd depresszioba esni,ha ittahagynánk ,és tényleg öngyilkos lenne soha nem bocsájtanám meg magamnak . Inkább türök mintsem egy életen át bántson a lelkiismeretem. Csak azért tettem fel ezt a kérdést hogy másoknál hogy működik,tényleg többet kéne adjunk,mert mikor nekifog sírni néha gondolom hogy na akkor adjunk még nekik. De örökké hiába őket segitsük,mert nemjutunk előrébb mi.
2017. márc. 18. 11:05
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Jo buta vagy ha ezt hagyod.

Nem lesz ongyilkos csak zsarol te meg hagyod

2017. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
Jobban jártok ha elköltöztök!
2017. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%

Azért csinálja mert veled kedves kérdező ezt meg lehet csinálni... hülye is lenne a kedves mama ezt kihagyni...

Sok 4 embert is ismertem közelről, aki öngyilkos lett. Egyik sem kérkedett vele, sőt fel sem hozta a témát egyszer sem, csak csendben, titokban, elbújva megcsinálta. +1 fő, aki szinházat csinált maga köré, az út mellé akasztotta fel magát, pár éve, de az is csak figyelemfelkeltés volt, mert megvárta a tettével míg jött valaki. (Ő maga mondta). Aki így felhozza az csak figyelmet akarja magára felhívni, vagy jelen esetben zsarolni. Persze foglalkozni kell a dologgal, de ezt szakemberre kell bízni. Így a Te lelkiismereted is tiszta lesz.


*személyes véleményem: én haragszok az öngyilkosokra, így aki erre az elhatározásra jut, az tegye meg. Valaki elhuny betegségben 20-30 évesen, szeretne élni, ők meg csak úgy eldobják.

Mindom ezt úgy, hogy egy embert megmentettem, de haragszok rá nagyon.

2017. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%

Mi ketten voltunk, ők is ketten.

-Minden számla felét

-pluszban a tvt internetet mert az nekünk kellett

-havi nagybevásárlás fele(mindenki felírta mire van szüksége, nem számoltuk ki fillérre pontosan kinek mekkora a része)

-heti négy napon vettük kenyeret, ebből kettőt mi fizettünk, kettőt ők.

-ha javítani kellett valamit, szintén felesbe


ezen felül mindenki magának állta a dolgait.

2017. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!