Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nálatok is, ha a nagyszülöknél...

Nálatok is, ha a nagyszülöknél vagytok, akkor amikor ott vagytok, a nagyi folyamatosan föz, mosogat, söpör, porszivozik, felmos, télen is órákat szellőztet?

Figyelt kérdés
Nem anyós, az én anyám. Segiteni nem lehet, úgyse csináljuk jól és közben hallgatjuk, hogy neki mennyi dolga van.
2017. ápr. 1. 17:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

"Vajon miért akkor kell felmosni, ha ott vannak a gyerekek, miért nem ér rá este vagy másnap?"


Ennek sok oka lehet, ezt így (hogy nem ismerem az illetőt személyesen) nagyon nehéz megmondani.


Lehet, hogy egyszerűen türelmetlen.

Lehet, hogy csak így szokta meg (és idős ember már nehezen változtat).

De az is lehet, hogy tudatosan mutatni akarja, hogy ő micsoda nagy hős, aki ennyi munkát elvégez.

2017. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
Gyerekkorom emlèke mamánál töltött nyaralásról, hogy mamám főzött, nagymosást tartott, felmosott napi 2x, sürgött forgott, ès elmondta 1000x hogy jaj neki mennyi dolga van. Én meg gyerek kb 8 èves ott ültem ès lestem, szívesebben vettem volna ha velem foglalkozik, leül beszèlgetni, elmegyünk sètálni,fagyizni, játszótèrre ide-oda, nèzünk együtt tv-t vagy akármi. De kb soha.. Ès szörnyen èreztem magam. Sokszor megkèrdeztem segítsek e, mert láttam hogy zavarja hogy csak ott ülök, de mindig nemleges választ kaptam, vagy adott valami piti feladatot, amivel 2 perc alatt vègeztem. Inkább kisírtam anyának, hogy ne kelljen többet ott nyaralnom.
2017. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk anyós csinál ilyeneket: főz, mosogat, templomba megy, barátnőhöz megy, üzletel (szándékosan aznapra hívja az ügyfelet). Pedig 1 vagy 2 napra mentünk hozzá vidékre. Volt, hogy nem szólt, hogy ő este osztálytalálkozóra megy. Pedig, ha tudjuk akkor máskor mentünk volna. A gyerekeink halálra unták volna magukat, ha nem viszek mesekönyvet, társasjátékot. Sose foglalkozott velük. Inkább arra kellettek a látogatásaink, hogy anyós dicsekedhessen azzal, hogy őt jött a fia+családja látogatni. Egy idő után le tudtuk állítani, hogy elmászkáljon otthonról, míg mi náluk vagyunk, de azóta se sokat foglalkozik az unokákkal, se velünk. Többnyire a betegségeire panaszkodik vagy más emberekre.


Oka: mutatja ő milyen szorgos.

2017. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az tette be a kaput, mikor évente kétszer megyünk, olyankor mindig segítünk neki mindenfélében, intézünk dologokat stb. és akkor az egyik látogatásnak a végén közli, hogy "ha elmentek már, akkor legalább jól kitakarítok utánatok".


Hát mondtam is neki, hogy jó egy paraszt, az egész látogatásról ennyit bír mondani, hogy takaríthat utánunk (mondjuk nem tudom mit, mert mindig rendet hagyunk magunk után, még az ágyneműt is lehúzzuk, hogy azzal se legyen gondja stb.) várhatja, hogy jöjjünk megint.

2017. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!