Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy vegyem rá, hogy már most...

Hogy vegyem rá, hogy már most ránk hagyja a pénzét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az anyósom már 76 éves, és több tízmillió forinton ül, igazából végtelenül egyszerű lélek, egy helyen lakunk. Viszont nekünk most nagy szükségünk lenne a pénzre. Ellátjuk, látogatjuk stb, segítünk neki, tehát nem gonosz örökösök vagyunk, kifejezetten jó a kapcsolat.. hogyan vegyük rá, természetesen csak burkoltan, nem nyíltan, mert lehet megbántanánk, hogy már most ossza fel a gyerekei között a pénzt, mert jobb ha nem egy haláleset után történik ez, s hogy így örülnénk neki a legjobban? Ötleteket várok, nem olyat, hogy üljünk le és beszéljük meg
2017. ápr. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
99%

1.Te nem örökölsz tőle semmit.

2.Inkább örülnétek,hogy még él a mama -,-

3.Miért nem a te szüleidtől kunyeráltok ?

4.Miben lenne más a pénzosztás a mama halála után ?

Kevesebbet tudnátok kiszedni belőle ?


+ A mama szerintem még élni fog egy bő 10 évig,addig neki is szüksége van a pénzre.

Egyáltalán ezt hogy gondoltátok ? 76 éves,még bőven van ideje,addig neki is élnie kell valamiből.

Nem is értem,hogy ezt ti hogy gondoltátok !


Csak úgy lehet,ha leülök vele beszélgetni.Vagy levelezni akartok vagy mi ? Netán telepatikus úton ? Kicsaljátok tőle ?

Látom belétek is szorult ész bőven !

2017. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
95%

Az Isten mentsen meg attól, hogy a menyem ilyen undorító, számító, haszonleső pióca legyen!

Remélem, a nénike még életében elveri mindet. Hogy tudsz te hányás nélkül tükörbe nézni?

2017. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
96%

"Viszont nekünk most nagy szükségünk lenne a pénzre."

És? Teremtsétek magatoknak elő.

2017. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
93%

Bírom, amikor fél mondatból messzemenő következtetéseket bírnak levonni egyesek :D Mondjuk maga a megfogalmazás nem a legszerencsésebb, de a lényeg az, hogy nektek szükségetek lenne egy nagyobb összegre (az teljesen mindegy, hogy mire), a néninek pedig lenne, csak ő éppen „ül” rajta, vagyis hiába van neki egy rakat pénze, olyan, mintha nem is lenne, és jobbnak gondoljátok, hogyha haszna lenne.


Egyfelől a saját pénzével azt csinál amit akar, tehát ha bedarálja konfettinek és a feje fölé dobálja örömében, nektek ahhoz sem lenne semmi közötök, másfelől miért is kellene már most, éltében szétosztania az összes pénzét, amikor bármikor, bármire kellhet neki? Neadj' isten, leég a háza (talán a pénz nem ég benn), akkor szüksége lesz minden pénzére.


A legtisztább megoldás az lenne, hogyha felvázolnátok neki, hogy mire és mennyi pénzre lenne szükségetek, és hogy tud-e ebben segíteni. Ha értelmesnek találja, úgyis fog rá pénzt adni, ha pedig valami baromságot terveztek, akkor arra magatoknak kell a pénzt előteremtenetek, mert értelmes ember ahhoz nem fog asszisztálni.


Egyébként nem értem, miért jobb, hogy még éltében akarjátok elverni a pénzét, mintha ugyanezt a halála után tennétek (azon kívül, hogy előbbire várni kell).

2017. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 Martin3410 ***** válasza:
98%
Remélem hogy még 20 évet élni fog az öregasszony.Pénz kell?Dolgozzatok megérte.
2017. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez a sztori igaz (remélem, nem), akkor elég sz@r élet lehet az olyan, amiben a saját családtagom pénzére kell pályáznom, mi több, én akarom beosztani más vagyonát. Nagyszerű nevelésben részesültél, remélem, a szüleid büszkék a mutatványukra. Nyomorult vagy.
2017. ápr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
58%

Meg kell beszélni.

Az én felmenőimnek is elég sok felhalmozott pénze van. Ők maguktól mondták már évek óta, hogyha odakerül a sor és lakást szeretnék venni magamnak, akkor segítenek benne. Persze nem várom el, hogy az egészet ők állják, de amennyivel tudnak és szívesen segítenek, azt elfogadom.

Ők maguk ajánlották fel, a pénz egy részét nekem gyűjtötték mióta megszülettem.

Nem kellett semmit követelnem, nem kellett azon reménykedni, hogy na mikor hagyják már rám, hanem egyszerűen jó a kapcsolatunk és meg tudtuk nyíltan beszélni.

Nálatok is ezt kéne, a párod beszélje meg az anyukával.

Ha a pénz egy részét tényleg neki szánja, akkor meg kell vele beszélni, hogy neki most lenne rá szüksége stb.

Ha tényleg a fiának szánta a pénzt és jó is a kapcsolat,akkor nem hiszem,hogy megsértődik rajta.

2017. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a kendőzetlen őszinteség a divat. Tőlem azt várta el a legkisebb lányom, hogy legalább egy részleges végrendeletet csináljak, és abban az legyen, hogy a napszemüvegemet rá hagyom.

Megírtam, bár érvénytelen, mert a közjegyzőre azért sajnáltam volna a pénzt.

De szerintem egy 12 évestől ez tök normális dolog. :D


Kérdező, neked meg azt mondom, hogy én alig találkoztam olyan emberrel, akinek ne lett volna nagy szüksége a pénzre... lehet, ha öröklés útján jut hozzátok - remélhetőleg soká - szóval lehet, hogy akkor még nagyobb szükségetek lesz rá.

Csak nyugi.

2017. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
86%

honnan tudod mennyi pénze van?

gondolom azért lenne jó, mert vannak rá vagy öten, így meg magadnak akarod az egészet

2017. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt: te SEMMIT sem örökölsz az anyósodtól! Hiába fáj rá a fogad, nem hogy egyenesági rokon nem vagy, de semmilyen rokonságban sem állsz anyósoddal. Az meg édeskevés, hogy segítesz neki.


Másrészt: nem szégyelled magad? Tulajdonképpen te nem akarsz mást csinálni, mint az anyós többi gyerekét, akik neked semmit sem ártottak, ki akarnád túrni az örökségből, hogy csak te dőzsölhess az anyósod összegyűjtött pénzében. Ha én lennék a párod, akinek ezt előadtad volna, akkor fix, hogy röpültél volna a francba. Te mit szólnál hozzá, ha a te anyádnak lenne milliós megtakarítása, és a testvéred p nája meg rá akarná venni, hogy terád ne hagyjon semmit, minden az övék legyen? Nem hiszem, hogy vállat vonva annyiban hagynád.


Remélem az anyósod is rájön erre, és mindenkire hagy valamit az örökségéből, csak rátok nem. Undorító haszonlesők vagytok. Ha kell pénz, ne egy 76 éves öreg nőt fejjetek meg, hanem takarodjatok el dolgozni.

2017. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!