Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy vegyem rá, hogy már most...

Hogy vegyem rá, hogy már most ránk hagyja a pénzét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az anyósom már 76 éves, és több tízmillió forinton ül, igazából végtelenül egyszerű lélek, egy helyen lakunk. Viszont nekünk most nagy szükségünk lenne a pénzre. Ellátjuk, látogatjuk stb, segítünk neki, tehát nem gonosz örökösök vagyunk, kifejezetten jó a kapcsolat.. hogyan vegyük rá, természetesen csak burkoltan, nem nyíltan, mert lehet megbántanánk, hogy már most ossza fel a gyerekei között a pénzt, mert jobb ha nem egy haláleset után történik ez, s hogy így örülnénk neki a legjobban? Ötleteket várok, nem olyat, hogy üljünk le és beszéljük meg
2017. ápr. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
90%

Szép, hogy az anyósod egy 76 éves, egészséges nő, de te már azon agyalsz, hogy kire hagyja a pénzét, mintha már a halálos ágyán lenne 100 évesen. Tényleg jó lehet a viszony köztetek....gondolom a mamát is hülyíted, hogy te kedves meg segítőkész vagy, miközben csak azért teszel meg neki dolgokat, hogy kihasználhasd és manipuláld, hogy rátok hagyjon mindent.


Milyen ötleteket? Adjunk tanácsot, hogy hogyan csald ki tőle a pénzét, vagy mi?? Nem tudom, hogy mégis mit vártál itt, hogy majd mindenki olyan pénzéhes és gerinctelen lesz, mint te?

Nyilván gondolom azért nem akarod megbeszélni vele, mert tudod, hogy az anyósod egyből átlátna a szitán, aztán a halála után mehetnétek csupasz seggel oda, ahova akartok. Szerinted az anyósod, egy ANYA, beleegyezne abba, hogy a többi gyerekét hagyja a francba és ti örököljetek mindent? Egy normális, szerető anya ilyet a büdös életben nem csinálna, pláne nem egy anyagias, semmirekellő, pénzéhes, buta liba kedvéért.

2017. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem kamu és provokáló kérdés ez.

A kérdező semmire sem válaszol, csak összeugrasztotta az embereket egy felháborító és kitalált történettel.

2017. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
96%

Nem ugrasztott ő össze senkit, mindenki látja, milyen haszonleső.

Itt senki sem fog segíteni abban, hogyan csald ki szegény nénike pénzét. Dolgozz meg érte, kérdező!

2017. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
97%

"Ötleteket várok, nem olyat, hogy üljünk le és beszéljük meg"


Jah, nyilván azért, mert félsz, hogy az anyós rájön, hogy igazából neked csak pénze kell, ő meg csak egy "felesleges, rossz tartozék" hozzá. Szánalmas. Siralmasan fos életed lehet, ha neked egy 76 éves nő pénzére csöpög a nyálad. Én sajnos elhiszem, hogy ez nem kamu, mert tudok ilyen esetről a tágabb ismerősi körömben. Ott is megpróbálta a drága menyecske megfúrni az anyós végrendelkezését, hogy mindent rájuk hagyjon, de végül nagyon megszívta, a párjával az élen megutálta őt mindenki a családban, és ki is vágták a francba mint macskát sz@rni.

Hányingerkeltő, hogy a hozzád hasonlóknak semmi sem szent, csak a haszon számít. Kölcsönkérni meg gondolom azért nem akartok, mert azt vissza kéne fizetni, ahhoz meg már nem tetszik ugye. Szívből kívánom, hogy az anyós éljen még 30 boldog évet és jöjjön rá, hogy nektek csak a pénze fontos, nem ő.

És nehogy azt hidd, hogy az akciódhoz nem lenne az anyósod többi gyerekének egy-két szava, én tuti elegyengetném a pofikádat 4-5 atyai pofonnal. Itt meg senki nem fog neked tanácsot adni, hogy hogyan verj át egy szerencsétlen, 76 éves öregasszonyt.

2017. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
53%

Azt hol írja a kérdező, hogy a testvéreket ki akarja fúrni a vagyonból? Szerintem "csak" arra pályázik amit a férje kapna.

Persze ettől se jobb a helyzet, mert undorító a kérdező, kölcsönkérni nem akar mert azt gondolom vissza kell adni az meg már nem tetszik...

2017. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom, hogy a válaszadók közül hányan járták ki a 4 elemit, mert, és most idézem:


"... hogy már most ossza fel a gyerekei között a pénzt",


tehát szó nincs arról, hogy bárki bárkit bárhonnan ki akarna túrni, csupán csak azt, hogy ami pénzt az örökösökre akart hagyni, azt most adja ki (ami meg esetleg marad, azt majd halála után szétosztják). A kölcsönkérés pedig azért hülyeség, mert jó, visszafizetik a pénzt, utána meg megöröklik, akkor tényleg sok értelme volt visszafizetni a kölcsönt...

2017. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
9%
Aki lepontozott, az legyen kedves, vegyen magyarórát...
2017. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
83%

#47

Azért lettél lepontozva, mert egy normális családban ritkán merül fel az a gondolat, hogy valaki kikéri az öröklött részét egy vagyonból. Főleg mert anyu azzal még rendelkezhet bőven. Csak azért, mert valakinek a gyereke vagyok, eszembe nem jutna, hogy követeljem tőle az örökségemet még az ő életében. Mi van, ha házat akar venni anyám jövőre? Vagy vásárolni akar 20 kiló aranyat? Akkor mi lesz? Hja boccss, már nem tudsz venni azt, amit akarsz, mert én kiköveteltem valamit, amihez valójában még nincs közöm. A gyerek nem rendelkezik a szülője pénzével annak életében. Mert az nem az övé.

2017. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
82%
Na mi az kérdező ?Csak nem megijedtél ?
2017. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
0%

48: Akkor te sem jártad ki az elemit, mert ott megtanították, hogy a gazdaság alapegysége a CSALÁD: családon belül már nincsen enyém-tiéd.

Ahol van, az NEM család!

2017. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!