Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy vegyem rá, hogy már most...

Hogy vegyem rá, hogy már most ránk hagyja a pénzét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az anyósom már 76 éves, és több tízmillió forinton ül, igazából végtelenül egyszerű lélek, egy helyen lakunk. Viszont nekünk most nagy szükségünk lenne a pénzre. Ellátjuk, látogatjuk stb, segítünk neki, tehát nem gonosz örökösök vagyunk, kifejezetten jó a kapcsolat.. hogyan vegyük rá, természetesen csak burkoltan, nem nyíltan, mert lehet megbántanánk, hogy már most ossza fel a gyerekei között a pénzt, mert jobb ha nem egy haláleset után történik ez, s hogy így örülnénk neki a legjobban? Ötleteket várok, nem olyat, hogy üljünk le és beszéljük meg
2017. ápr. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
82%

"saládon belül már nincsen enyém-tiéd.

Ahol van, az NEM család!"


Jó rendben, akkor dolgozzál csak, én otthagyom a munkám, és elköltöm az általad megkeresett pénzt, vagy követelem, hogy tarts el. Hiszen a te pénzed, amit megkeresel, is közös, tehát az enyém is, én is rendelkezhetek vele, hisz családban marad.

Gondolom ez a szép felfogásod csak addig tartana, amíg nem téged akarna megfejni valaki.

2017. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
96%

64%-os

Gondolom te is olyan vagy, aki habzó szájjal irigykedik a gazdag(abb) rokonra, aki milyen szemét ugye, hogy nem tömi a szegényebb/lustább rokonok seggét pénzzel, ezért kitaláltad ezt a mesét, ami még viccnek is rossz, hogy a családban minden közös. Ha én lennék a rokonod, ezután röhögve jelenteném ki, hogy akkor te a szememben nem vagy többet családtag. Egy felnőtt embernek magának kell boldogulnia és nem a család pénztárcáján ülnie. Te örülnél neki, ha lenne egy nálad szegényebb rokon, aki pont arra apellálna, hogy juttass neki havi apanázst ha már te sokkal jobban keresel mint ő? Fix, hogy ha te jól keresnél, egyből változtatnál ezen a ganéj mentalitáson, mert az már gondolom nem tetszene, hogy a te pénztárcádat csapolják.

Mellesleg a házasságra használták a vagyonközösség szót, nem a családra.


Kérdező, te meg nem tudom, hogy mit hittél. Hogy itt majd elkezdenek neked tanácsot meg ötleteket adni, hogyan használj ki, manipulálj meg csapj be egy öregasszonyt? Gyomorforgató! Neked is csak a pénze kell, a társasága nem.....én még azt is simán el tudom képzelni, hogy olyan pénzéhes meg haszonleső vagy, hogy ha ebbe belemenne az anyósod, akkor még a túlvilágra is kicsit átsegítenéd, hogy gyorsabban menjen. Gondolom ha anyósodnak nem lenne megtakarított pénze, felé se köpnél. Az Isten mentsen meg mindenkit az ilyen haszonleső barmoktól, pláne, hogy még rokon sem vagy.

Szerinted ő majd egy pénznyelő ribi miatt kizárja az örökségből a többi gyerekét? Álmodj királylány....

2017. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
88%

"Nem, mert az a pénz nem a tied.

Az a pénz KÖZÖS.

Látom, nem érted, mi az, hogy a MIENK."


Szerencsétlen balf..sz, törölteted a kommentet, amire válaszolsz?:D Nagyon kevered a szezont a fazonnal. A felnőtt gyerekem pénze nem közös, ahogy az enyém sem vele. Ebben az esetben nincs olyan, hogy miénk. Az, hogy valamelyik családtagnak jobban megy, nem vonja maga után, hogy szét kell osztogatnia a pénzét a többiek között. Segíteni lehet persze, az természetes, de a "minden közös" a kommunizmusban volt, ott is csak ideológiai szinten.

2017. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
79%

64%-os, tegyük fel, hogy komolyan vettem a kommunista életszemléletedet, és aszerint válaszolok. (valójában csak kiröhöglek)

Ott hibázol nagyot, hogy amikor a fiam megnősül, egy új gazdasági egységet hoz létre, a saját családját, ezáltal az eredeti egység másodlagossá válik. Vagyis nem elsősorban engem fog segíteni, és már nekem sem kötelességem a vagyonomat életemben rá hagyományozni, mert az ő közösségének már nem vagyok úgy része, mint mikor kisgyerek volt. Egyébként pedig nem vétlenül hívják HÁZASságnak, mert vagyonközösségbe kerülnek. Szóval csak mert te nem tekinted annak a házasságot, még az.

Arról nem is beszélve, hogy miféle ember akar örökséghez jutni úgy, hogy de azért ne kelljen már a mami elé állni, hogy "pénzre volna szükségünk"? Szánalmas b+.

2017. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
0%
#61, elég nomád élteted lehetett, hogy nem is láttál még családot, az a szomorú benne, ha nem ilyenen nőttél fel, akkor a következő ötven generáció se tud eljutni ahhoz a szinthez.
2017. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
84%

"#61, elég nomád élteted lehetett, hogy nem is láttál még családot, az a szomorú benne, ha nem ilyenen nőttél fel, akkor a következő ötven generáció se tud eljutni ahhoz a szinthez."


Ha én alapítok egy vállalkozást, ami sikeres lesz, mert nagyon sokat dolgozok, és nagyon sok lesz a havi bevételem, akkor miért is lenne nekem kötelességem mondjuk a lusta, dolgozni nem akaró unokatestvérem életszínvonalát az enyémhez felhúzni? Na itt bukik az egész "egy család vagyunk" elmélet. Elvárás az van, de érdekes mindig a gazdagabbik felé. Én tejeljek neki, de én ne várjam el azt, hogy ő megemelje a tohonya seggét és elmenjen dolgozni. Régen rossz, ha egy családban egymás felé anyagi elvárások vannak, és itt most nem arról beszélek, amikor a gyerek még nem tud dolgozni a suli miatt.

Ha én tudok sokat dolgozni, hogy jobb jövőm legyen, akkor más is. Nem az én felelősségem az, ha valamelyik rokon lusta elmenni dolgozni, és inkább eltartatná magát. Ha szerinted ez rendben van, akkor tartsd el a szegényebb rokonokat.

Ezt az "egy család vagyunk, támogatjuk egymást" érvet érdekes módon mindig a haszonleső, dolgozni lusta, pénzzel bánni nem tudó rokonoktól/családtagoktól hallani.

Ismerősömnél is ez volt. Amíg átlagosan keresett, a kutya se köpött felé. Amint beindult a vállalkozás, megjelent olyan rokon is nála, akit 5 éve nem látott. Mindegyik a markát tartotta. Na EZ gusztustalan.

2017. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
82%
Az örökség mondjuk még nem is tartozik a házassági vagyonközösséghez sem.
2017. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%
62-es, Tök igazad van. Nem tudom mit képzelt a kérdező!! És tényleg mi a fene köze van az anyósa pénzéhez? Nem rokona, és ahogy írják, attól még , hogy házas nem lesz köze a házastársa örökségéhez is, az nem a vagyon közösség része, még annak a helyébe lévő ingatlan, vagyon tárgy sem.
2017. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
0%

#66, tényleg kár, hogy nem látsz családot, miféle vállalkozásról beszélsz?

Két ember, ha szereti egymást, összekötik az életüket: az a család.

Semmi részvény, meg apport... csórikám!

2017. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%

#69

Szerintem ez már csak ilyen direkt értetlenkedés, mert hülyén nézne ki, ha kihátrálnátok ebből az agyf**zból.. Azért fontos a vállalkozás, mert egészen addig, míg nem volt jól tejelő meló, a kutyát nem érdekelte a rokonság. Amint megérezték, hogy pénzesebb lett az ürge, mindjárt kedvesebb lett a rokonok szemében. Ilyen volt a két unokatesóm is. Hitték, hogy a nagyszüleink pénzéhez nekik valóban közük volt. Kissé elszámították magukat. Ma már nem is beszélünk. Szánalmas ez, hogy addig vagy jó, míg van pénzed. :/

2017. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!