Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet ezt bírni?

Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

Az előzmények nagy vonalakban.

A párom anyukája meghalt, együtt lakott az alkoholista apjával, és mielőtt mi összejöttünk, külföldön dolgozott, ezalatt az apja felhalmozott egy csomó adósságot, amit a párom kifizetett, nehogy elvegyék a lakásukat. Amikor összeházasodtunk, nekem volt egy kisebb lakásom. Apját átköltöztettük a lakásomba, és pedig oda költöztem a páromhoz (nagyobb lakás volt). Pár év után eladtuk a lakás, hozzá tettünk pénzt, vettünk egy családi házat. Mivel nem akartunk kölcsönt, a párom kitalálta, hogy eladhatnánk az én lakásomat is, a házhoz hozzáépítenénk az apjának egy garzont (szoba, wc, tusoló stb.), és a maradék pénzből befejeznénk a házat. Jól járna mindenki. Az öreg is esküdözött, hogy nem fog már inni, és ő mennyit fog segíteni a ház körül.

A gond ott kezdődött, hogy az após nem nagyon akar leszokni az italozásról. Büdös, ápolatlan, úgy kell vele kiabálni, hogy tusoljon le. Kiabálni kellett vele, hogy ebben a házban részegeskedés már pedig nem lesz! Rossz példa a gyerekeknek! Nem segít semmit. Bejárt a házba, ablakot kellett nyitni még télen is, mert felfordult az ember gyomra tőle. Azóta zárom az ajtót, nem jöhet be! Nyugdíjkor letesz havonta 40 ezer Ft-ot, amiből ő úgy gondolja, hogy ennyiből lakik, ebédel és vacsorázik, és mosok is rá. 1 év után sikerült kicsikarni tőle még +15 ezer Ft-ot a fűtésre, mert simán tüzelt a fával, amit mi vásároltunk. Két gyerekünk van azóta, egyik még pici. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy részben mi tartjuk el. Párom már többször volt utána, hogy ez kevés ez a pénz, és annyival megoldotta, hogy ő kevés nyugdíjat kap (125 ezer Ft-ot) és ő nem tud többet adni. Marad neki 70 ezer, lakik, napi 2x étkezik és nem tud többet adni? Erre nagyon mérges lettem, és vissza adtam neki az 55 000-ből 6000 Ft-ot, és mondtam, hogy a vacsoráját intézze el magának. Szerinte a 6000 kevés egy hónapra vacsorára. Közöltem vele, hogy ha én meg tudtam oldani évekig ennyiből, oldja meg ő is. Most nem tudok kimenni a gyerekkel az udvarra, mert folyton a nyomunkban van, úgy néz mint egy anyagyilkosra, és a héten volt a kicsinek a születésnapja, nem hogy nem vett neki semmit, de még csak fel sem köszöntötte, de azért a tortából bevágott két szeletet. Már azon a szinten vagyok, hogy gyűlölöm. A párom sem beszél már vele, nekem meg annyit mond csak, hogy "nem érdekel mi van vele!" Persze az ebédet nem neki kell abba a bűzbe átvinni (azért viszem, mert nem akarom, hogy a konyhámba akár a lábát is betegye). Ha lenne pénzem, esküszöm első dolgom lenne, hogy vennék neki egy lakást, és egyből költöztetném a fenébe. De sajnos nem tudjuk megoldani, kölcsönt sem tudnánk fizetni, mert a házzal is még elég sok munka van. A lakásom árának nagy része az ő garzonjára ment el. Teljesen új lakás részt kapott, új bútorokkal, és hálátlan. Ráadásul már többször panaszkodott is rám a páromnak, hogy nem vagyok képes elvinni a gyereket sehová, egész nap otthon vagyok vele. Egyszer már visítottam is, hogy "ha nem kéne minden nap a maga pofájába is főznöm egész délelőtt, délután meg takarítani, kertben mindent csinálni - gyerek mellett, ha segítene valamit, lenne időm csavarogni a gyerekkel!" Akkor szerencsém volt, 2 hétig nem szólt hozzám, de utána megint semmi se változott. Ugyan úgy, ha nyitom az ajtót, meghallja, hogy kimentem, felugrik és máris nyitja az ajtót és bámul ránk mit csinálunk kinn azzal az ótv@r fejével.

Én pedig már azon a szinten vagyok, hogy ha meghallom a hangját, vagy meglátom, már elönti az agyamat a trutyi. Még a halálát sem várhatom, mert annyi pénze sincs, hogy eltemessük majd.

Kilátástalannak érzem a helyzetet, és a párom sem tud mit csinálni. Abban igaza van, hogy nem dobhatja ki az utcára. Talán ha lerobbanna el tudnám vitetni öregotthonba, de nincs ilyen szerencsém. Nagyon megbántam, hogy magunkhoz vettük. Ha nem is tud senki jó tanácsot adni, legalább talán lesznek akik tanulnak belőle, és soha nem követik el ugyan ezt a hibát. Alkoholistát SOHA nem szabad befogadni! Nem lehet rajta segíteni és leszívja a véred!



2017. máj. 11. 11:07
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 30-as, azért az elején nálunk sem volt idilli a kép.

(Most sem az, de már élhető normák közé van szorítva)


Én is sírtam, ordítoztam, elhagytam, visszakönyörgött, ígérgetett és ezt játszottuk egy jó darabig.

Akkor volt hajlandó ebben közreműködni, amikor felfogta, hogy nincs tovább és végleg elveszít.

Mivel láttam, hogy őszintén szeretne ettől megszabadulni, én is másképp álltam a dolgokhoz és segítettem, ahogy tudtam.

Annyit értem el, amennyit fentebb leírtam.

Szép-nem szép, de az apósommal biztos nem kínlódtam volna ennyit, elvégre nekem is csak egy életem van, nem invesztálok bele közel 20 évet, mert lehet meg sem élem, (ő sem) a normális végkifejletet, hanem én is inkább húztam volna egy kerítést.

2017. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a kérdező úgy képzelte el anno az alkoholistákat, ahogy a 25-ös álmodozó, aki a büdös életben nem látott még alkoholistát, esetleg filmen vagy az utcán, ahol könnyek közt mormoghatta, hogy te szegény beteg ember.......

De hogy alkoholista emberrel nem éltél egyetlen napot, nemhogy teszem fel 1 évet, az biztos!


Az anyád (vagy kicsodád) tini korában kikezelte z alkoholista apját.... na, menjél már, az az ember vagy nem volt alkoholista abban az értelemben, ahogy jelen főhősünk, ugyanis itt is vannak ám stádiumok, vagy nem igaz az egész, csak egy jól hangzó, az évek során a feledés jótékony homályába vesző családi mendemonda!

De azért te csak szajkózd ezt a hülyeséget!


Kérdező, mondd, hogy nincs haszonélvezeti joga az apósnak! Vagy ha mégis, akkor vegyél kötelet, aztán akaszd fel magad.

Én megértem, amiről beszélsz, ezt az undorító helyzetet -jó nagy árat fizetsz a tudatlanságodért,naivitásodért. És veled együtt ugye a gyerekeid is, ami a legszomorúbb az egészben.

Még ma nekifognék és elszeparálnék mindent. Nekem mostantól egy nemkívánatos idegen, tartsa meg a pénzét, gondoskodjon magáról, főzzön, mosson stb., én nem vagyok a cselédje, ugyebár????

Itt kérdezném meg újból, hogyan is néz ki a tulajdonlap, miért is kell az öreg, elviselhetetlen, semmi belátással, segítőkészségel nem rendelkező alkoholistáról ennyire gondoskodni? Mit keres egy ennyire elviselhetetlen ember a gyereked szülinapján?

A teljes szeparációval egy időben nekifognék a vészhelyzeti B tervnek: ha minden kötél szakad, hogyan tudom, akár pénzveszteséggel visszaállítani az eredeti helyzetet, azaz, após jobbra, mi balra, lehetőleg külön megyében.

Férjem mennyire partner, kinek, hogyan tudnánk eladni, mennyiért stb... minden ilyenkor szokásos dolog.

Van a pénznél fontosabb dolog is, ez a légkör széplassan megöli a családodat, a 25-ösnek üzenem, hogy még valami: az anyádnak akkor még, amikor ez a szép, megható sztori született, nem volt családja, gyerekei, akik iránt elsősorban felelősséggel tartozik az ember, ha már összehozta őket.

Meneküljetek Kérdező,amilyen gyorsan csak tudtok! Ha válára kerül a sor, úgyis feloszlik minden- nem kéne ezt megvárni!

2017. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben a következő hónapban nem fogadnám el tőle a pénzt, közölném h mossál főzzél magadra. Max annyit h a számlákból egy kicsit kivegye a részét. Esetleg ha megoldható akkor felhúzni egy kerítést az ő meg a ti részetek közé, aztán bámulja azt.
2017. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
81%
Kerdezo! Kinek a neven van a lakas, a garzon, a telek?? Lepni kell vagy ramegy a csaladod! Ha a ferjeden es a tieden, akkor allitsatok dontes ele: vagy elvono vagy az utca.
2017. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
54%

Mik a vitàk tàrgyai -azt írtad, hogy rengeteget vitàztatok màr....

Vitàzni akkor szokàs, ha valamilyen nèzetkülönbsègek àllnak fenn, azaz màst akar (legalàbbis részben) az egyik, màst a màsik fèl. Teljes egyetèrtés esetén nincs vita.

A fèrjed miben segít? Segít ténylegesen, a gyakorlatban is, vagy csak a szàjàval, azaz ordít, h megint cirkusz van otthon, vagy hajlandó valamit tevőlegesen is segíteni. Mert ha az van, h ő ugye munkàban egész nap, te meg bolondulj meg otthon, akkor nem valami kecsgetetők a kilàtàsok.

Még sosem került szóba az elköltözés lehetősége?

32es voltam.

2017. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Kérdező! Rendeződött az otthoni helyzet?
2020. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!